Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP13 2017 multihub i dwa monitory.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 listopada 2017 - 23:53

Szukam huba ktory obsluzy mi dwa monitory. Satechi posiada jeden taki:
https://satechi.net/...2-usb-3-0-ports

Jednak gdy podlacze jeden do hdmi a drugi do usbc to trace mozliwosc ladowania. Tylko nie mowcie mi ze jestem zdany na podlaczanie przejsciowek do przejsciowek itd. Chce jednego huba ktory obsluzy mi dwa monitory (hdmi i DP) jakies dwa usb3.0 i ladowanie, mile widziane ethernet. Prosze o wasze rozwiazania!

#2 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 listopada 2017 - 09:58

Rozwinę temat bo szukam od trzech dni optymalnego rozwiązania.

MBP 2017 13' czyli do dyspozycji mamy dwa porty Thunderbolt 3.

 

Chciałbym za pomocą jednego huba (adaptera, stacji dokującej) podłączyć następujące urządzenia:

 

Wymagane:

1. Dwa monitory np. Display Port i HDMI (tutaj jest dodolność zawsze za hubem w ostateczności można zastosować przejściówkę). Obecnie 2x DELL 24'

2. Dwa lub w ostateczności jeden port USB 3.0 do podpięcia dysku zewnętrznego.

 

Mile widziane dodatkowe porty:

1. Ethernet

2. Czytnik kart (mam w monitorze) więc teoretycznie może go nie być.

 

Na chwilę obecną jedyne urządzenie które pozwoli mi tak podpiąć MBP to:

1. Satechi TYPE-C MULTI-PORT ADAPTER 4K WITH ETHERNET

https://satechi.net/...port-adapter-4k

Jest tutaj taka opcja, że jeden monitor podłączam do HDMI, zasilanie do USB-C w tym hubie a drugi monitor do dostępnego drugiego portu Thunderbolt 3 w MBP

 

2. Satechi TYPE-C PRO HUB ADAPTER

https://satechi.net/...2-usb-3-0-ports

Tutaj już jest problem bo hub zajmuje dwa porty, więc mam możliwość wpięcia dwóch monitorów ale już brakuje na zasilanie albo jeden monitor + zasilanie więc ta opcja odpada.

 

3. Apple Wieloportowa przejściówka z USB-C na cyfrowe AV

https://www.x-kom.pl...cyfrowe-av.html

To kolejna opcja, 1x USB pod dysk, hdmi pod monitor, usbc do ładowania i wolny w MBP port Thundebolt do podpięcia drugiego monitora.

Tutaj jednak nie mam ethernet, awaryjnego usbc ani czytnika kart.

 

Reasumując idealną opcją dla mnie jest:

Do jednego huba podpiąć:

1. Dwa monitory

2. Dwa porty USB

3. Ethernet

4. Czytnik kart

5. Thunderbolt do ładowania

W takim przypadku zostanie mi jeszcze jeden wolny port w MBP, chodzi o to by w pracy wpinać tylko jeden kabelek jak stację dokującą.

 

Z góry dzięki za jakieś sensowne rozwiązanie!

 

EDIT

Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.morele.n...ockhdpc-724217/

Ale cena zabija, max budżet 400zł.


Użytkownik acmeus edytował ten post 07 listopada 2017 - 10:22


#3 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 listopada 2017 - 16:44

Z racji braku odpowiedzi odpowiem sobie sam na rozwiązanie tego problemu, jednak byłbym wdzięczny na wszelkie uwagi.

 

Mój schemat poniżej:

 

mbp13.jpg

 

Koncepcja jest taka.

Satechi podróżuje w torbie i podpina się w domu i biurze.

Adapter (ubsc/hdmi/usb3.0) zostaje na stałe podpięty w biurze.

Tym rozwiązaniem nawet jeżeli zapomnę Satechi do biura to nadal mam możliwość korzystania z monitora i dysku zewnętrznego czyli dwóch niezbędnych peryferiów.

 

Czy ktoś jest w stanie jeszcze w 100% potwierdzić, że ta cała koncepcja będzie działać?

 

Pozdrawiam



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 listopada 2017 - 23:09

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że kabel DP -> HDMI podłączony na Twoim schemacie do lewego, skrajnego monitora będzie "przesyłał" obraz z monitora do komputera ? :)
W tym układzie potrzebujesz kabla: HDMI -> DP więc obawiam się, że ze wszystkimi przejściówkami i tym kablem nie zmieścisz się w zakładanym budżecie 400zł.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 12 listopada 2017 - 23:26

Koncepcja jest taka.

Satechi podróżuje w torbie i podpina się w domu i biurze.

 

 

Będziesz codziennie odpinał tego huba w domu i to samo w biurze ? Poważnie ? 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#6 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 13 listopada 2017 - 01:09

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że kabel DP -> HDMI podłączony na Twoim schemacie do lewego, skrajnego monitora będzie "przesyłał" obraz z monitora do komputera ? :)
W tym układzie potrzebujesz kabla: HDMI -> DP więc obawiam się, że ze wszystkimi przejściówkami i tym kablem nie zmieścisz się w zakładanym budżecie 400zł.

 

 

Mógłbyś rozwinąć temat z tym kablem?

 

 

Będziesz codziennie odpinał tego huba w domu i to samo w biurze ? Poważnie ? 

 

 

Nie, docelowo mam zamiar dokupić sobie taką przejściówkę USBC -> [USBC\HDMI\USB3.0]

 

Mam jednak teraz inny problem.

W pracy podpiąłem się przez Satechi HDMI -> HDMI[DVI] do monirora DELL U2412M jakość jest ok.

W domu podpiąłem się przez Satechi HDMI -> HDMI do monitora DELL U2410 strasznie wyostrzone ikony, czcionki itp... i jakieś przekłaamane kolory wszystko zaczyna w miarę dobrze wyglądać jak w ustawieniach monitora ustawię sharpnes z 50 na 0 ale przecież nie tędy droga.

Dzisiaj kupiłem przejściówkę HDMI -> DVI w mediaekspercie i w ogóle mi nie wykrył sygnału.

Wiem, że najlepiej z punktu widzenia Dell i Apple sprawdza się DP ale i dla USB'c ciężko dorwać huba z takim wyjściem a i różwnież przejściówkę HDMI -> DP :/

Huby z dwoma wyjściami AV zaczynają się od 700zł w górę a w sklepie apple od 1100zł kuriozalne ceny jak za rozgałęźnik sygnałów.

 

Czytałem o tym tutaj:

https://discussions....119545?tstart=0

i tutaj

https://forums.macru...isplay.1390034/

 

Czy ktoś z Was mógłby mi coś doradzić, albo odesłać do jakiegoś tematu?

Przecież to niedorzeczne żeby w dzisiejszych czasach stawać na głowie, żeby podpiąć jeden lub dwa monitory w z kompem za 8k.



#7 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 13 listopada 2017 - 01:39

Zobacz w linku poniżej, firma znana i dobrze robi kable przejściówki itp.

 

 

https://www.ebay.de/...ch.com&_sacat=0


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#8 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 13 listopada 2017 - 02:29

Zobacz w linku poniżej, firma znana i dobrze robi kable przejściówki itp.

 

 

https://www.ebay.de/...ch.com&_sacat=0

 

Dzięki za linka, właśnie postudiowałem temat i zrozumiałem, że problem przejściówki z HDMI -> DP to problem kierunkowości, na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby źródłem obrazu było HDMI a odbiornikiem DP w monitorze?



#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 listopada 2017 - 00:12

... na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby źródłem obrazu było HDMI a odbiornikiem DP w monitorze?

Na to, aby HDMI było wejściem, a DP - wyjściem (a nie odwrotnie).

Poznasz również po cenie: kabelki/przejściówki HDMI->DP są wielokrotnie droższe niż DP->HDMI nawet u tego samego producenta.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 14 listopada 2017 - 00:39

Na to, aby HDMI było wejściem, a DP - wyjściem (a nie odwrotnie).

Poznasz również po cenie: kabelki/przejściówki HDMI->DP są wielokrotnie droższe niż DP->HDMI nawet u tego samego producenta.

 

Dzięki za podpowiedź choć wyjaśnienie mało precyzyjne, liczyłem raczej na jakieś specjalne oznacznie itp... Dzisiaj jeden expert IT (serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego) jednoznacznie powiedział mi, że nie ma przejściówek które działały by [komp]HDMI------->DP[Monitor] i szczerze to już nie wiem co myśleć bo dzisiaj testowałem kolejne rozwiązanie i jestem w coraz większej kropce.

 

W biurze Dell u2412 [MBP]USBC----Satechi[HDMI]-----Kabel HDMI------->[Adapter]HDMI->DVI--DVI[Monitor] Działa

W domu Dell u2410 [MBP]USBC----Satechi[HDMI]-----Kabel HDMI------->[Adapter]HDMI->DVI--DVI[Monitor] NIE DZIAŁA (port dvi sprawny na 100%)

 

Naprawdę nie ma jakiegoś mądrego kompedium wiedzy tutaj na forum, chyba nie jestem pierwszą osobą, która ma podobną potrzebę.

 

Jutro idę do Cortlandu wywalić kolejne 150zł na adapter USBc---->DP żeby spróbować się wpiąć do Dell u2410

 

Co jak co ale PRO powinno zobowiązywać do elastyczności i dostępności większej ilości gniazd.

 

Takie złudne pytanie ale zadam - czy jest sens w chwili obecnej zrobić upgrade z Sierry na High Sierra (pod kątem tego monitora i narażenia się na ewentualne bugi wczesnej wersji)?


Użytkownik acmeus edytował ten post 14 listopada 2017 - 00:51


#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 listopada 2017 - 01:17

Dzięki za podpowiedź choć wyjaśnienie mało precyzyjne, liczyłem raczej na jakieś specjalne oznacznie itp... Dzisiaj jeden expert IT (serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego) jednoznacznie powiedział mi, że nie ma przejściówek które działały by [komp]HDMI------->DP[Monitor] i szczerze to już nie wiem co myśleć bo dzisiaj testowałem kolejne rozwiązanie i jestem w coraz większej kropce.

 

...

W linku podanym przez jednego z poprzedników masz np.
http://www.ebay.de/i...rYAAOSwCU1YrFxZ

Tu jest wyraźnie napisane: HDMI-in

 

Generalnie nie zaleca się stosowania kaskadowego konwerterów sygnału (większość z tych "przejściówek" to są aktywne konwertery).

Do DP najlepiej wyjść z bezpośrednio z natywnego USB-C , a nie z HDMI.


Użytkownik bee3 edytował ten post 14 listopada 2017 - 01:24

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 16 listopada 2017 - 01:17

Uwaga a o to jedna z ciekawszych rzeczy, których się dowiedziałem.

Port HDMI ma ograniczenie w hubie do 30Hz a Dell u2410f ma znowu ograniczenie by działać tylko na 60Hz więc powinienem się zaopatrzyć w przejściówkę USBc -> HDMI 60Hz. 

Ktoś może potwierdzić taką możliwość?



#13 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 16 listopada 2017 - 10:19

więc powinienem się zaopatrzyć w przejściówkę USBc -> HDMI 60Hz. 

 

 

 

https://imad.pl/club...0-4kat60hz.html


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#14 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 17 listopada 2017 - 02:36

@kalvin dzięki za linka btw został mi polecony ten kabelek zamiast przejściówki:

https://imacs.com.pl...-Space-Gray/278

 

Ostatecznie wybór padł na: https://pl.eetgroup....ocking-Hub-Grey

Chyba najszersza paleta możliwości w tej cenie. Firma z tego co wyczytałem w necie Duńska raczej polecana przez znawców i szanowana za dobrej jakości sprzęt w stosunkowo niskiej cenie. Czy ktoś się spotkał, miał jakieś doświadczenia z tym hubem?

 

Niepokoi mnie jedynie specyfikacja portów AV:

Support HDMI resolution up to 4kx2k @30Hz 

Support Mini DisplayPort resolution up to 4Kx2k @30Hz 
Support VGA resolution up to 1920x1200 @60Hz
 
Po przyzwyczajeniu oczu do retiny i tak ciężko będzie mnie zadowolić nawet na tak komplementowanym u2410f, chciałbym jednak wycisnąć z niego max.
 
Jestem zielony w temacie hardware'u czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego hdmi i mDP ma 30Hz a VGA 60Hz?
W mojej jakże pobieżnej wiedzy VGA to interfejs analogowy, archaiczny i bardzo słabo przekładający się na jakość w dużych rozdzielczościach.
Ktoś obyty w tematyce mógłby wytłumaczyć dlaczego się jeszcze tak często stosuje VGA jeżeli nowe multimedia od jakiegoś czasu go pomijają?
Czy to związek z jakimiś innymi urządzeniami przemysłowymi? Najbardziej cieszy mnie w tym hubie mDP który podczepię kablem miniDP->DP mam nadzieję, że nie będę miał już niespodzianek. Zdam relację po testach.


#15 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 17 listopada 2017 - 09:47

Osobiście nie testowałem, ale gdybym musiał już inwestować w jakiś dock to wybrałbym to:

 

https://www.owcdigit.../usb-c-dock-mdp

 

Ma co trzeba, a siadając do biurka z macbookiem wpinasz do kompa jeden kabelek i jest porządek na biurku :) Co najważniejsze, nie widać tej nieestetycznej wiązki kabli wystającej z komputera, uwieszonej u jakiegoś klocka na 10 cm kabelku przy komputerze.


Użytkownik kruczasty edytował ten post 17 listopada 2017 - 09:49


#16 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 17 listopada 2017 - 10:25

 

 

 

Ale cena zabija, max budżet 400zł.

 

 

 

Dock to super sprawa ale autor napisał że ... jak powyżej. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#17 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 17 listopada 2017 - 11:35

Dock to super sprawa ale autor napisał że ... jak powyżej. 

 

Jestem świadom oczywiście wstępnie założonego budżetu autora, ale jak sam napisał, po zgłębieniu tematu doszedł do kwoty ok. 700 zł za "dongla". 

Sytuacja jest jak widać rozwojowa, jeżeli chodzi o budżet i brane pod uwagę rozwiązania. 

 

Też kiedyś przerabiałem temat hub'a/dock'a do komputera mojej partnerki, dlatego wrzuciłem taką propozycję do rozważenia dla autora wątku. 

Jeżeli nie autorowi to może komuś innemu przyda się taka propozycja jak stanie przed problemem podłączenia peryferiów.

 

Rozwiązanie nie jest tanie, ale uważam, że jest bardzo dobre "na biurko", uwalnia od bałaganu kabli, daje dużo możliwości i wszystko (razem z zasilaniem) załatwia się wpięciem jednego przewodu do laptopa. Wydaje mi się, że jest to "eleganckie" rozwiązanie problemu.

 

Jeżeli ktoś chciałby coś mobilnego, w formie "dongla", to wydaje mi się, że w cenie do 400 zł na uwagę zasługuje właśnie ten hub Satechi, o którym wspomina autor wątku:

https://satechi.net/...ith-ethernet-v2

 

I chyba nie bawiłbym się w podłączanie MBP do monitora przewodem HDMI przez jakieś przejściówki, tylko bezpośrednio przewodem USB-C na DP.

 

Pozdrawiam :)


Użytkownik kruczasty edytował ten post 17 listopada 2017 - 11:56


#18 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 17 listopada 2017 - 11:53

Teraz tak jeżeli chodzi o dock od OWC to są dwa rodzaje. Jeden ma USB-C  a drugi droższy ma Thunderbolt 3. Jeden i drugi jest cholernie drogi :) 
 
TB3:

Display Support
Thunderbolt 3 ports support video pass-through, up to 4K @ 60Hz
Mini DisplayPort 1.2 port supports 2K or 4K @ 60Hz1
Support for (1) 5K Thunderbolt 3 display

 

USB-C:
 

Display Support
Up to 4K/30Hz resolution via Mini DisplayPort connection
or:
Display Support
Up to 4K/30Hz resolution via HDMI connection

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#19 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 17 listopada 2017 - 12:11

Podchodząc budżetowo, to wydaje mi się, że problem zgłoszony przez autora da się rozwiązać poprzez zastosowanie:

 

1. Hub Satechi, o którym wspomina autor wątku - wpięty w jeden port USB-C w MBP (ładowanie komputera poprzez hub)

2. kabel USB-C do DP - wpięty w drugi port w MBP 

 

Nie stosowałbym tu przejściówek usb-c do HDMI i dalej kabelkiem HDMI (tak jak na schemacie narysowanym przez autora) - to może nie działać w ogóle w niektórych Dellach, lub nie działać stabilnie.

 

Inne rozwiązania typu dock dadzą oczywiście więcej możliwości, ale jeżeli mają działać dobrze i zapewniać 60Hz na monitorze, to będą po prostu drogie (tak jak pisałem powyżej i tak jak pisał 'kalvin')


Użytkownik kruczasty edytował ten post 17 listopada 2017 - 12:13


#20 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 17 listopada 2017 - 19:29

Osobiście nie testowałem, ale gdybym musiał już inwestować w jakiś dock to wybrałbym to:

 

https://www.owcdigit.../usb-c-dock-mdp

 

Ma co trzeba, a siadając do biurka z macbookiem wpinasz do kompa jeden kabelek i jest porządek na biurku :) Co najważniejsze, nie widać tej nieestetycznej wiązki kabli wystającej z komputera, uwieszonej u jakiegoś klocka na 10 cm kabelku przy komputerze.

Ok tylko:

1. Jeden port AV (miniDP) a w estuff mam x3 (pracuję na dwóch monitorach 24' i 22' + teraz do podręcznych rzeczy typu Spotify, mail, itp... będzie ekran mbp).

2. Konieczne podłączenie do sieci DC huba a w estuff nie potrzebujesz zasilacza możesz podpiąć np dysk + pendrive siedząc w samochodzie i przegrać tajne dane (lepiej nie będę pisał tutaj słów kluczowych czego mogłyby dotyczyć te dane) :)

3. Gabaryty OWC wzglęcem MB12 na tej stronie to dosyć duża skrzynka, esftuff jest bliższ gabarytom dyskowi 2,5 co zresztą widać poniżej na moich zdjęciach w zestawieniu z WD Passport. 

4. Ten estuff na żywo zaskoczył mnie wykonaniem, alu praktycznie pokrywa się kolorowem, zaokrąglenia jak w mbp, myślę że dla laika nasunie się myśl że to element dodawany w zestawie przy zakupie laptopa.

5. Ma na tyle długi kabelek, że spokonie można go zawinąć za mpb i nie widać go ani wystających kabelków.

 

 

Jestem świadom oczywiście wstępnie założonego budżetu autora, ale jak sam napisał, po zgłębieniu tematu doszedł do kwoty ok. 700 zł za "dongla". 

Sytuacja jest jak widać rozwojowa, jeżeli chodzi o budżet i brane pod uwagę rozwiązania. 

 

Też kiedyś przerabiałem temat hub'a/dock'a do komputera mojej partnerki, dlatego wrzuciłem taką propozycję do rozważenia dla autora wątku. 

Jeżeli nie autorowi to może komuś innemu przyda się taka propozycja jak stanie przed problemem podłączenia peryferiów.

 

Rozwiązanie nie jest tanie, ale uważam, że jest bardzo dobre "na biurko", uwalnia od bałaganu kabli, daje dużo możliwości i wszystko (razem z zasilaniem) załatwia się wpięciem jednego przewodu do laptopa. Wydaje mi się, że jest to "eleganckie" rozwiązanie problemu.

 

Jeżeli ktoś chciałby coś mobilnego, w formie "dongla", to wydaje mi się, że w cenie do 400 zł na uwagę zasługuje właśnie ten hub Satechi, o którym wspomina autor wątku:

https://satechi.net/...ith-ethernet-v2

 

I chyba nie bawiłbym się w podłączanie MBP do monitora przewodem HDMI przez jakieś przejściówki, tylko bezpośrednio przewodem USB-C na DP.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Niestety życie często weryfikuje zakładany budżet i czasem lepiej się nagiąć i kupić drożej niż zamknąć się w i tak wysokiej kwocie i nadal nie być do końca zadowolonym.

Poza tym w rzeczywistości przekroczyłem tylko o 199zł bo wziąłem w pracy na fakturę i zapłaciłem jedynie kwotę bez podatku czyli 500zł.

Zakupione w komputroniku jakby ktoś szukał za 699zł LINK: https://www.komputro...XRoCVAgQAvD_BwE

 

Apropos Satechi - bardzo dobrze wykonane, wszystko dobrze działało poza wyjściem HDMI na moim domowym monitorze DELL u2410f (sytuacja opisana ww postach), na innych monitorach działał idealnie także mogę śmiało polecić.

W czym ustępował estuff'owi? Np. ilością portów AV a co dla mnie najważniejsze w estuff na moim u2410f bezproblemowo wyświetla się na każdym porcie i na każdym wejściu w monitorze obraz żyleta.

 

Taka uwaga - podpięty do ładowania estuff na oko osiąga temp. ok 30C (jest letni prawie niewyczówalne ciepło) zaś Satechi niepokojąco się grzał nawet do ok 60-70C.

 

 

Podchodząc budżetowo, to wydaje mi się, że problem zgłoszony przez autora da się rozwiązać poprzez zastosowanie:

 

1. Hub Satechi, o którym wspomina autor wątku - wpięty w jeden port USB-C w MBP (ładowanie komputera poprzez hub)

2. kabel USB-C do DP - wpięty w drugi port w MBP 

 

Nie stosowałbym tu przejściówek usb-c do HDMI i dalej kabelkiem HDMI (tak jak na schemacie narysowanym przez autora) - to może nie działać w ogóle w niektórych Dellach, lub nie działać stabilnie.

 

Inne rozwiązania typu dock dadzą oczywiście więcej możliwości, ale jeżeli mają działać dobrze i zapewniać 60Hz na monitorze, to będą po prostu drogie (tak jak pisałem powyżej i tak jak pisał 'kalvin')

 

 

Ten schemat chyba usunę bo minął się już dosyć sporo z założeniami :)

 

Na chwilę obecną tyle z mojej strony, może napiszę szczegółowszą recenzję estuff'a, po dłuższym użytkowaniu pewnie nasuną się jakieś uwagi, lub ich brak.

 

Na koniec parę fotek jak to wygląda.

W tym przypadku podłączone kablem MiniDisplayPort -> Display Port.

 

estuff0.jpg

 

estuff1.jpg

 

estuff2.jpg

 

estuff3.jpg

 

estuff4.jpg

 

estuff5.jpg

 

estuff6.jpg

 

estuff7.jpg

 

estuff8.jpg

 

estuff9.jpg

 

Dziwi mnie trochę fakt, że w spec napisane:

Support HDMI resolution up to 4kx2k @30Hz 

Support Mini DisplayPort resolution up to 4Kx2k @30Hz 
Support VGA resolution up to 1920x1200 @60Hz
 
ale domniemywam, że działa to tak że 30HZ przy 4K a już przy FullHD uciągą 60Hz co ilustruje jedno ze zdjęć pierwsze zdjęcie (przyjmując że to prawda że przy Satachi nie dawał obrazu bo mój u2410f obsługuje jedynie 60Hz).

 

 

Jakby się przyjrzeć zdjęciom na stronie producenta trochę się różni to urządzenie, widocznie w nowszej wersji przenieśli oznacznia portów pod spód, tym sposobem z wierzchu jest pusto, bez oznaczeń i logo.

Stopki z gumkami bardzo ładnie stabilizują urządzenie na biurku.

 

Pozdrawiam


Użytkownik acmeus edytował ten post 17 listopada 2017 - 19:46


#21 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 18 listopada 2017 - 14:08

Hub Satechi faktycznie jest mocno ciepły w trakcie użytkowania.

 

Wydaje się OK ten eStuff :) Jeżeli daje wystarczające odświeżanie na Twoje monitory i robi co ma robić, to najważniejsze :).

Zawsze to jakaś kolejna dobrze wyglądająca i dostępna u nas od ręki opcja, jeżeli ktoś poszukuje replikatora portów 

 

Pozdrawiam



#22 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 21 listopada 2017 - 14:32

Ok temat peryferiów i wymienności między biurem a domem zamykam w takiej konfiguracji.

 

BIURO:

E-Stuff - dock na stałe (https://pl.eetgroup....ocking-Hub-Grey)

- pierwszy monitor Dell u2413 (MiniDisplayPort->DisplayPort)

Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter (https://www.apple.co...dapter?fnode=8b)

- drugi monitor Dell 22' (Kabel HDMI->DVI-D)

- zasilanie

- dysk zewnętrzny USB 3.0

 

DOM:

Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter (noszę ze sobą)

- monitor Dell u2410f

- zasilanie

- dysk zewnętrzny USB 3.0

 

Dodatkowe uwagi.

E-Stuff z podłączonym jakimkolwiek urządzeniem rzeczywiście zakłóca Wifi, i w domu i w biurze mam wifi 5G więc nie mają dla mnie znaczenia te zakłócenia.

E-Stuff wyświetla tylko jeden monitor każdy kolejny wpięty traktowany jest jako mirror sąsiedniego na tym hubie, podpięcie kolejnego monitora na kolejnym porcie USB'c MBP za pomocą:

Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter - nie powoduje zakłóceń Wifi.



#23 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2017 - 14:51

Trochę off-topic, ale kiedy czytam ten wątek, przeraża mnie, do czego Apple zmusza swoich klientów. Podłącznie nowego Macbooka do 2 monitorów i zewnętrznego dysku wymagało od Ciebie wydania ok 1000 zł na dodatkowe szpargały a w pakiecie dostałeś jeszcze zakłócenia WiFi. Tymczasem do niedawna konfiguracja wyglądała po prostu tak:

 

1. monitor - kabel DP-DP - Macbook DP1

2. monitor - kabel DP-DP - Macbook DP2

Dysk - kabel USB - Macbook USB.

 

Apple, quo vadis?

 

Ad meritum:

 

Nie byłoby korzystniej użyć po prostu 2 tych przejściówek od Apple?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 21 listopada 2017 - 15:07


#24 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 21 listopada 2017 - 16:48

Również mnie to przeraża, o ile nie mogę przejść z OSX i iOS na inny system bo za długo w tym siedzę i znam wady i zalety o tyle usuwanie kolejnych portów sądzę ze względów estetycznych tj. cienkich obudów jest dla mnie przesadą.

Tak jak wspomniałeś, wydanie 1k zł na peryferia tzn na urządzenia pozwalające podłączyć różne peryferia to jakaś katastrofa.

 

"Nie byłoby korzystniej użyć po prostu 2 tych przejściówek od Apple?"

Apple w swojej przejściówce daje (HDMI/USBC/USB3.0)

E-stuff zaś ( HDMI / VGA / MiniDisplayPort / USB3.0 x3 / USBC / MiniJack / Czytnik SD i MiniSD / Ethernet)

Teraz policz sobie gdybym chciał od Apple otrzymać wszystkie te porty z e-stuff w ichniejszych przejściówkach, ile sałaty musiałbym zostawić w Cortlandzie (dodatkowo miałbym w torbie 5 przejściówek - dziękuję).



#25 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 20:53

Troszkę racji macie, ale też jest druga strona medalu... Akurat jesteśmy w momencie gdy USB-C/TB3 powinno zastępować starsze typy wtyczek i interfejsy. Niestety idzie to bardzo opornie. Apple jak zwykle rzuca się od razu na głęboką wodę, więc wycięli wszystko zostawiając tylko USB-C/TB3. Inni producenci zazwyczaj zachowawczo dokładają tylko USB-C do swoich komputerów zostawiając starsze porty.

 

Sam jestem właśnie w momencie zmiany komputera na nowego MBP i również potrzebuję sporo rzeczy podłączać, więc zdaję sobie sprawę z tych problemów o których piszecie. Jest jednak także kilka zalet wywalenia portów niejako na zewnątrz laptopa w tym tak pomijana jak opcja szybkiego odłączenia całego tego majdanu od komputera - wypinam jeden kabel, zamiast po kolei bawić się z każdym z osobna :)


13" MacBook Pro 14.1 [i5 2.3GHz, 16GB RAM, 256GB SSD, Iris Plus Graphics 640] - macOS 11.3 & Win10 + storage, backups & stuff

iPhone 11 Pro 64GB Space Gray - iOS 14.5 + Phonak Audeo PFE 122 + FiiO BTR1K





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych