Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Załączniki TXT przy wysyłaniu maili


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lion23

Lion23
  • 2 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 08:42

Cześć Wszystkim,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Także z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Mam problem z wysyłaniem dodatkowych załączników txt w mailach. 

 

Wiadomości piszę ze standardowej aplikacji Mail na Mac'u, gdy dodaję jakieś załączniki do wiadomości to u mnie widoczne są wyłącznie one, natomiast odbiorca poza dodanymi przeze mnie załącznikami otrzymuje dodatkowo puste pliki txt pod nazwami np.: "Załącznik bez tytuły 00125.txt".

 

W załączeniu dodaję screen jak to wygląda u odbiorcy moich maili.

 

W czy może być problem? 

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 14:27

 

Wiadomości piszę ze standardowej aplikacji Mail na Mac'u, gdy dodaję jakieś załączniki do wiadomości to u mnie widoczne są wyłącznie one, natomiast odbiorca poza dodanymi przeze mnie załącznikami otrzymuje dodatkowo puste pliki txt pod nazwami np.: "Załącznik bez tytuły 00125.txt".

 

W czy może być problem? 

 

 

Było wiele razy. Poszukaj. (wysyłaj załączniki zgodne z Windows, pakuj zipem, itp, itd)

Zawsze kończy się tym samym: "Użyj jakiegoś innego programu jeśli nie chcesz mieć z tym ciągłych problemów". Aplowy Mail używa formatu RichText Format i załączniki umieszcze "inLine" w mailu. Skutkuje to właśnie twoimi problemami. Robi tak od zawsze.

 

Polecam np. darmowy Spark.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 listopada 2017 - 14:32

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 listopada 2017 - 15:55

Wysłałem pustego maila z załączonym plikiem txt i poszło bez problemu. Nie wiem czy nie trzeba by zaznaczyć opcji dla załączników by były "przyjazne windows". 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 16:48

Wysłałem pustego maila z załączonym plikiem txt i poszło bez problemu. Nie wiem czy nie trzeba by zaznaczyć opcji dla załączników by były "przyjazne windows". 

 

Wszystko zależy od czytnika/strony www i adresu mailowego z którego odbierana jest poczta. Oraz od tego czy wysyłasz maila jako zwykły tekst czy jako RTF. Działa po prostu nieprzewidywalnie, bo nigdy nie wiesz jak mail na randomowy adres mailowy zostanie odebrany.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 listopada 2017 - 16:50

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 listopada 2017 - 21:13

A to prawda, dokonałem testu wysyłając z mail.app na outlook'owe konto i podejrzałem przez www.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych