Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 15 Early


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 18:34

Siemka piszę do was z takim problemem. Odalem znajomemu serwisantowi macbooka do wymiany grafiki. Wiem że wykonywał takie naprawy i niektórzy koledzy są zadowoleni do dzisiaj z działania sprzętu. Natomiast oddałem swojego macbooka stwierdził ze na 1000% procent padła grafika, miałem dzisiaj odebrać komputer z naprawy lecz zadzwonił do mnie i powiedział ze jest jakiś problem ponieważ po wymianie grafiki występują znaczne artefakty że postara się coś tam pogrzebać z vramem i na tym się skoczyło. Dalej nie wie co z tym fantem zrobić. Teraz się obawiam ze jest za cienki w portkach aby to zdiagnozować. Na starym układzie komputer chodził ale się resetował chmmm. Ktoś coś podpowie.

#2 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 listopada 2017 - 18:54

jaki rok produkcji ?



#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2017 - 19:08

Daj człowiekowi popracować :). Jeszcze nie czas na panikę. Czasem naprawa ma prawo się przedłużyć...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 19:19

2011
Tylko może coś podpowiecie aby ja był spokojny, bo za chwile otrzymam informacje ze płyta uszkodzona itp

#5 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 listopada 2017 - 20:14

W tym modelu typowy problem to uszkodzenie grafiki dedykowanej (AMD), ale objawy są nieco inne niż pisałeś.

Artefakty na ekranie po wymianie grafy :

- źle zamontowany układ,

- wadliwy układ,

- w trakcie naprawy coś zostało dodatkowo uszkodzone (najgorsze jeżeli laminat się popsuł, ale może być VRAMy lub drobnica w okół układu),

- CPU też może być



#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2017 - 20:20

Dam Kam - spokojnie ;) - nawet uszkodzony laminat można ratować. Jak napisałem - daj chłopakowi popracować.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 22:00

Może martwię się na wyrost ale ja mam zawsze pecha.
IPhone 6 Plus nagle znikł zasięg — nie do naprawy technicy przylutował Baseband i coś tam jeszcze nie można naprawić.

MacBook 5,1 coś strzeliło uszkodzona płyta nie do naprawy.
MacBook 8,1 nagle zgasł historia się powtarza.
Teraz obecny MacBook pierwszy kupiony od Żony z biura laptop głównie pracował w exelu, i co 2 miesiące przerabiania zdjęć i montowania filmów i padł najpier restarty raz na kilka dni potem coraz częściej, potem artefakty aż na końcu nie mogłem załadować systemu. Diagnoza padło Bga i co i zawsze jest coś nie tak.. Już na samą myśl naprawy strach się bać. Układ BGA niby prosty zabieg ale co prawo sprawnego sprzętu odebranego z serwisu 0%. I dlatego też się stresuje bo w końcu miałem fajnego laptopa który chodził super szybko i pach...

#8 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 listopada 2017 - 22:22

Nie bardzo optymistyczny punkt widzenia masz. Zmień serwis. Wszystko się da naprawić.



#9 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 22:54

oj napewno gdyby płyta składała się z 4 elementów to napewno. Wiem ile to pracy z przeglądania płyty pod mikroskopem, mierzenia miernikiem wiec coś na temat jestem po szkole technik elektronik. Ale pracowałem i pracuje w innej branży... Znam się w 40% ale płyty bym nie naprawił bo nie mam wprawy. Wole to zostawić osobą które maja większe obycie i pewność poruszania, a tak po za tym sprzęt na którym ja się uczyłem nie ma nic wspólnego z sprzętem dostępnym teraz, krok milowy jak z wszystkim.

#10 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 16:57

Cześć słuchaj moje obawy sie potwierdziły technik nie może znaleśc usterki, dlaczego sprzęt nie działa z tego co z nim rozmawiałem to mówił ze raz komputer normalnie się loguje do osxa a raz wstępuja jakieś artefakty, a czasami występuje reset. Posadził układ jeszcze raz mówił ze to nic to nie dało, wymienił vramy tez lipa, mówił ze sprawdzi jeszcze jedną rzecz. Wspominał coś o zasilaniu karty..``teraz mi dzwonił i mówił ze jest uszkodzona płyta najparwdopodobniej jakieś ścieżki wewnątrz płyty niby mówił ze tak jak by była złamana i co teraz

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2017 - 21:06

Zmień serwis... widać macbook przerósł technika. Jeśli są uszkodzone połączenia to które? Ciekaw jestem czy na te pytanie jest w stanie odpowiedzieć. Objawy jakie są opisane w poście #10 sugerują błędną lub niedokończoną naprawę, ale jeśli serwisant nie czuje się na siłach aby poprawić (dokończyć?) naprawę, to lepiej niech dalej nie brnie, bo tylko pogorszy sprawę. To płyta z grafiką seymour (CPU 2.0GHz) czy Whisler (CPU 2.2GHz)?


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 22:33

2,0 Jestem wstanie wysłać do ciebie na serwis, Powiedz mi ile się czeka na jakaś diagnozę i jak to wyglada z kosztami diagnozowania itp. Tego już mi nie powiedział kuzwa płyta była cały czas w komputerze ja jej nie wyciągałem a on teraz mi pisze ze zasilanie karty jest uszkodzone itp......
Już mam dosyć Papudraków, czytałem kiedyś ze podczas wymiany grafiki wymienia się coś jeszcze na płycie to było gdzieś koło gniazda osadzenia procesora graficznego, sam zreszta przeglądając kiedyś forum czytałem post pisany przez ciebie i wspominałeś ze sama wymiana grafy nie wystarczy a sadze te ten serwis znajomego naprawia laptopy ale z garażu apple to nie maja za bardzo pojęcia.

#13 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2017 - 22:37

Naprawa płyty 2915 do 2011 rocznika trwa od jednego do dwóch dni roboczych. Koszt 1250 zł brutto - gwarancja 12 msc. Sama diagnostyka jest darmowa, ale tu trzeba ogarnąć płytę, więc w grę wchodzi raczej naprawa, a nie diagnostyka.
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#14 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 22:51

Jezeli się zmieścimy w tej kwocie to spoko ale więcej bym już nie chciał ładować.
Ale chciał bym wiedzieć co jest do naprawy bo koszta się mogą zwiększyć czy 1250 to kwota maxymalna i więcej nie będzie

#15 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2017 - 22:59

1250 zł brutto kosztuje naprawa płyty - nie jest ważne czy robimy tylko grafikę, czy wymieniamy też procesor lub sloty Ram. Gwarancja jest na cała płytę.
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#16 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 23:07

A to super.Jak tylko odbiorę to zaraz wysylam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych