Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zaginione 35 GB dysku (po próbie podzielenia na partycje)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bad811

bad811
  • 2 postów

Napisano 29 października 2017 - 13:33

Witam,

Wczoraj próbowałem zainstalować windowsa na swoim macu (MacBook Air 11-inch, Mid 2013, Sierra) poprzez Boot Camp. Zwolniłem miejsca na swoim i tak już niewielkim dysku, ściągnąłem instalkę windowsa ze strony microsoftu, uruchomiłem Boot Campa. Utworzył się dysk instalacyjny na usb, pobrało się oprogramowanie obsługi windows od apple, wskazałem jaka część dysku ma być przeznaczona dla Windowsa (wyszło jakies 35GB). Następnie wyskoczył jakiś bład, komputer się zrestartował, a ja zostałem bez 35GB (nie stworzyła się żadna partycja). w Narzędziu Dyskowym wygląda to tak jak w załączniku

Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-10-29 o 13.17.30.png   156,53 KB   0 Ilość pobrań

Załączony plik  Zrzut ekranu 2017-10-29 o 13.15.55.png   290,22 KB   0 Ilość pobrań

 

 

 

Jak widać, narzędzie poznaje, że dysk ma ponad 120GB, ale widoczne jest tylko te 84GB 

Próbowałem znaleźć w necie jakieś inne narzędzie dyskowe, które może by widziało tą część dysku, ale nie mogę znaleźć żadnego programu do partycji dla mac.

Czy ktoś może mi pomóc?



#2 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 29 października 2017 - 14:17

Ważne jest jaki ci wyskoczył błłd, bo tu raczej wróżek nie znajdziesz i nie pomożemy, jeżeli nie wiemy co się stało :)


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#3 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 października 2017 - 16:13

Jak nie bardzo masz pojęcie o pracy w Terminalu to pomiń ten post bo tylko sobie szkód narobisz. 

Jeśli jednak się nie boisz to:

W Terminalu masz narzędzie diskutil.

Na początek wpisz: 

diskutil list

to pokaże ci co tam naprawdę masz w systemie.

Poszukaj instrukcji w necie jak tego używać, albo wpisz man diskutil.

 

Przykładowo aby połączyć dwie partycje:

sudo diskutil mergePartitions format_dysku_wynikowego nazwa_dysku_wynikowego identyfikatory

czyli PRZYKŁAD jak tego użyć:

sudo diskutil mergePartitions JHFS+ "Macintosh HD" disk0s[numer] disk0s[numer]

Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 29 października 2017 - 16:20

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 19 listopada 2017 - 21:02

A jeszcze był taki fajny temat odnośny, jakby się komu chciało użyć zapomnianej opcji szukania.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych