Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie instrumentów GarageBand


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 20 października 2017 - 14:06

Hej, 

 

chciałbym was zapytać, czy polecacie jakiś niedrogi dobry interface audio do maca? chodzi o nagrywanie gitary akustycznej i wokalu. 

Obecnie posiadam Miditech Guitarface II, którego używałem jeszcze pod Windowsem. Podłączałem ostatnio do Maca i oczywiście działa, ale może macie jakieś prostsze "interfejsy" do zaproponowania. Oczywiście, mówimy o małym komercyjnym sprzęcie do nagrywania elektroakustyka w domu. 

 

Bo myślę, że wbudowany w macbooka pro mikrofon, nie jest zbyt wystarczającym rozwiązaniem;) 

 

 



#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2017 - 09:16

Sprawdź rodzinę Focusrite Scarlett i mikrofon Rode NT1-A


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 22 października 2017 - 14:44

Sprawdź rodzinę Focusrite Scarlett i mikrofon Rode NT1-A

 

Hej, 

 

no właśnie trafiłem na scarlett solo 2 gen. w necie i czytam opinie:) oglądałem już kilka filmików na YT i dosyć mocno mnie przekonuje. Przedewszytskim wejścia i regulacje wszytskich czułości na na froncie i to mnie najbardziej przekonuje. Bo aktualnie mam Guitarface II i wszytsko ok tylko regulacja czułości małymi pokrętłami z tyłu interfejsu to jak dla mnie nieporozumienie. 



#4 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 28 października 2017 - 19:19

Polecilbym Ci cos ze stajni presonusa i do tego studio one, jesli to naprawde tylko na potrzeby domowe. Przykladowo: https://www.musik-pr...HIaAorvEALw_wcB


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 28 października 2017 - 19:21


#5 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 października 2017 - 23:40

W sumie tego sprzętu jakoś wcześniej nie widziałem w sieci:) bardzo dziękuję, poczytam na jego temat :) 



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 października 2017 - 08:29

To stary interfejs scarlett jest nowsza za rok lub dwa presonus pójdzie do fabrycznego muzeum a Ty zostaniesz bez wsparcia
Pisałem o scarlett 2 - są jeszcze 1 ale ich juz nie bierz
Fallout ...war, war never changes...

#7 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 29 października 2017 - 11:09

jeśli scarlett to tylko wersję 2 biorę pod uwagę. W wielu testach piszą, że jest odczuwalna różnica w jakości dźwięku między 1 a 2. 



#8 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 29 października 2017 - 13:17

Ewentualnie zamiast typowego interfejsu mozesz sobie kupic notepada od Soundcrafta w najmniejszej wersji. Ostatnio kilku znajomym bralem go do domowych zabaw i chwala sobie bardzo. Dziala jako interfejs i jako mixer na dzien dobry. 

 

http://www.soundcraf...ducts/notepad-5



#9 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 20:41

zamówiłem Focusrite scarlett solo 2gen. pewnie we wtorek przyjdzie:) wytestuję, i dam znać czy warto;) mam tylko nadzieję że Garage Band wystarczy do domowego nagrywnia;) 

 

ps. pytanie do użytkowników Garage Band... w ustawieniach G.B macie ustawione sygnał wejściowy np. scarlett (lub dowolny interfejs) a w wyjściowym? zaznaczacie również interfejs aby mieć odsłuch? w interfejsie jest osobna regulacja i opcja monitoru, tylko nie wiem, czy mam ustawić wyjście jako komputer czy ustawic interfejs na wyjściu w G.B? 

 

(nie wiem czy pytanie zadałem jasno, bo czasem bardzo mieszam to co chcę powiedzieć;) 



#10 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopada 2017 - 21:11

Jeśli masz monitory podłączone do TRS Scarlett lub chinch ustawiasz Scarlett. Jeśli sygnał wychodzi z wyjścia w maku ustawiasz built-in.


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#11 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 25 listopada 2017 - 23:12

zamówiłem Focusrite scarlett solo 2gen. pewnie we wtorek przyjdzie:) wytestuję, i dam znać czy warto;) mam tylko nadzieję że Garage Band wystarczy do domowego nagrywnia;) 

 

ps. pytanie do użytkowników Garage Band... w ustawieniach G.B macie ustawione sygnał wejściowy np. scarlett (lub dowolny interfejs) a w wyjściowym? zaznaczacie również interfejs aby mieć odsłuch? w interfejsie jest osobna regulacja i opcja monitoru, tylko nie wiem, czy mam ustawić wyjście jako komputer czy ustawic interfejs na wyjściu w G.B? 

 

(nie wiem czy pytanie zadałem jasno, bo czasem bardzo mieszam to co chcę powiedzieć ;)

 

Możesz wybrać to czego chcesz używać jako urządzenia wyjściowego. Jeśli chcesz korzystać z fizycznego pokrętła na Scarlettcie to tam wpinasz odsłuch.

 

Korzystając z interface Scarlett jako wyjścia możesz używać niskiej latencji do odsłuchu podczas nagrywania, przynajmniej tak to działa w serii Saffire Focusrita 

Jak dasz odsłuch przez wyjście maca to odsłuch masz już z DAWa, czyli trochę większa latencja.

 

 
Możesz również utworzyć urządzenie zespolone w opcjach mac'a i mieć jednocześnie wejścia/wyjścia zarówno mac'a jak i tego interfaceu do dyspozycji. 


#12 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 10:49

ok, 

 

jeśli będę nagrywał gitarę elektroakustyczną poprzez kabel z gitary, i ustawię w dawie np efekt chorus, to czy ustawiając wyjście jakos scarlett i w niego wepnę kabel ze słuchawkami, to czy będę słyszał nałożony efekt od razu? czy tylko i wyłącznie czysty dźwięk gitary akustycznej? bo to mnie najbardziej interesuje. 



#13 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 15:30

ok, 

 

jeśli będę nagrywał gitarę elektroakustyczną poprzez kabel z gitary, i ustawię w dawie np efekt chorus, to czy ustawiając wyjście jakos scarlett i w niego wepnę kabel ze słuchawkami, to czy będę słyszał nałożony efekt od razu? czy tylko i wyłącznie czysty dźwięk gitary akustycznej? bo to mnie najbardziej interesuje. 

 

Korzystając z Scarletta jako wyjścia możesz wybrać czy chcesz słyszeć w odsłuchu czysty sygnał jaki wychodzi z gitary z zerową latencją, czy sygnał po łańcuchu efektów z DAWa ale z jakąś latencją. 

Korzystając z wyjścia mac'a nie masz tego wyboru, masz tylko ten sygnał z DAWa z latencją i efektami jeśli są nałożone, to jest główna różnica. 



#14 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 21:59

ok, teraz rozumiem. W takim razie, jeśli będę chciał w słuchawkach mieć podczas nagrywania dźwięk gitary nagrywanej z nałożonym efektem, to niestety nie przez scarlett tylko wyjście musi być przez garage band i kompa. szkoda, myślałem że to można połączyć;) 



#15 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2017 - 12:56

Przecież napisał, że w Scarlett masz i tak i tak- sam wybierasz czy chcesz direct monitoring czy dźwięk przetworzony


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#16 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 20:08

dodatkowo, zauważyłem że włączając opcje monitora w interfejsie, i dodatkowo w dawie, dźwięk jakby nakłada się na siebie. A jeśli nawet w interfejsie wyłączymy monitor, a włączymy w dawie, to dźwięk w słuchawkach jest:) 

 

Dziękuję za pomoc w objaśnieniach. Co do czułości interfejsu, jestem w szoku bo jest bardzo wysoka. Dźwięk bardzo dobry ! zarówno po podpięciu elektroakustyka kablem, jak i z wokalu mikrofn dynamiczny:) 



#17 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 22:01

Aby nie zakładać dodatkowego tematu, czy ktoś z was nagrywał coś poprzez Garageband? czy ten DAW jest na początek dobry? Czy lepiej zainwestować w coś innego? 

Przy zakupie scarlett chyba mogę pobrać pro tools (tak gdzieś czytałem) ale nie wiem czy jest sens, czy może GB w zupełności do nagrywania elektroakustyka i wokalu w domy wystarcza. Możecie coś podpowiedzić lub polecić? bo wy już z pewnością przerobiliście wiele DAW-ÓW :) 



#18 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 17:05

Aby nie zakładać dodatkowego tematu, czy ktoś z was nagrywał coś poprzez Garageband? czy ten DAW jest na początek dobry? Czy lepiej zainwestować w coś innego? 

Przy zakupie scarlett chyba mogę pobrać pro tools (tak gdzieś czytałem) ale nie wiem czy jest sens, czy może GB w zupełności do nagrywania elektroakustyka i wokalu w domy wystarcza. Możecie coś podpowiedzić lub polecić? bo wy już z pewnością przerobiliście wiele DAW-ÓW :)

Raczej mało prawdopodobne aby dorzucili Pro Tools'a do interfaceu kosztującego mniej niż sam Pro Tools, chyba że jakąś dedykowaną wersję light.

Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowanej edycji potrzebujesz po nagraniu ścieżek. 

GarageBand jest darmowy, więc można go spokojnie polecić nawet jeśli tylko do spróbowania.

Umożliwia jakąś ogólnie podstawową edycję, a dodatkowo można odpalić pluginy AU, czyli załadować dużo lepsze reverby, delaye, chorusy itd. 



#19 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 21:39

Ten proTools to werjsa FIRST czyli tak jak mówisz, darmowa. I niestety mi nie odpowiada, bo nie ma nawet możliwości zapsywania projektów na dysku, tylko i wyłącznie w chmurze. A dodatkowo brak eksportu do mp3... dziwne. 

 

Co do Garageband ja nie potrzebuję wiele. To czego brakuje mi najbardziej, to korekcja szumów. Jest tylko bramka, która nie do końca jest tym, czego potrzebuję:( ale z drugiej storny, nie tworzę muzyki zawodowo, aby wydawać 1000zł czy więcej na "prawdziwy" DAW.



#20 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 21 grudnia 2017 - 14:54

są darmowe, albo prawie darmowe DAW-y. szczególnie warto się przyjrzeć prawie-darmowemu (ale realnie: darmowemu) Cocos-owi (który był na tym, myapple, forum omawiany jakiś czas temu).

 

https://zakamarkiaud...a-poczatek.html



#21 kayo

kayo
  • 12 postów
  • SkądTychy, PL

Napisano 29 kwietnia 2018 - 18:31

siema

Mam problem z usunięciem dzwonków stworzonych w garageband.

Stworzyłem pare dzwonków, wyeksportowałem do iphona, po czym usunąłem garageband.

Po ponownym zainstalowaniu garageband apka nie widzi dzwonków i za cholere nie da sie ich usunąć.

Jakieś pomysły?



#22 3echo

3echo
  • 7 postów
  • Skądz nikąd

Napisano 20 lipca 2018 - 07:15

apropo daw to dobra opcja jest z presonusem , jak kupisz interfejs to dostajesz do niego za free studio one artist i do tego juz 4 który od domu w zupełności wystarczy ,wprawdzie to nie pro i nie czyta zewnętrznych vst ale jest za free i jak dokupisz boosterpack za 400 to masz w zasadzie już wszystko ,wiec opcja jak najbardziej 

no i jesli presonus to ze starszych modeli kazdy vsl a z nowych to juz studio np 6/8 za 1000 zł masz naprawde dobrze i do tego studio one 4 ktore samo kosztuje 400 zeta






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych