Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nieświadomy sprzedawca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 moonadam

moonadam
  • 20 postów

Napisano 18 października 2017 - 23:18

Znalazłem na allegro takiego oto laptopa APPLE MacBook Pro Retina 13-Inch Early 2017 (http://allegro.pl/ap...7005447297.html)

 

Pierwsze na co zwróciłem uwagę to cena która jest niska jak na macbooka z 2017.
Druga rzecz na jaką zwróciłem uwagę to to że w 2017 używano już innego rodzaju klawiatury (butterfly keyboard) a ten na aukcji miał zwykła klawiaturę. 

Następnie sprawdziłem identyfikator macbooka i ten wskazuje na rok 2015. Napisałem więc grzecznego maila do Pana sprzedawcy czy jest pewien tego że ten macbook jest "Early 2017" argumentując to moimi spostrzeżeniami i zasugerowałem że to że laptop został kupiony w 2017 nie znaczy że został w tym roku wyprodukowany. Otrzymałem taką oto odpowiedz:

Witam

Jest faktura na zakup z 2017, posiada więc gwarancje producenta. Laptop jest więc prawie nowy i używany tylko w domu, więc stan jego jest idealny.
Jeśli chodzi o takie szczegóły to się nie znam na tych wszystkich wersjach, jestem tylko użtkownikiem :)

 

Czyli "nie znam się i co mi Pan zrobi?"

Odpisałem na tego maila że to wprowadzanie kupujących w błąd i że skoro faktycznie się nie zna to po zamieszcza informacje których nie jest pewien. Otrzymałem taką oto odpowiedź:

 

Ja nikogo nie wprowadzam w błąd zakupiony komputer został w 2017 roku czy to jest błąd. Został zakupiony w MediaMarkt. Proszę mieć pretensje do nich. jeśli Panu nie odpowiada rodzaj klawiatury to aukcji na allegro jest jeszcze dużo. Niech Pan mi nie wmawia czegoś czego nie zrobiłem.

 

Czyli nie wprowadza w błąd ale wprowadza w błąd i to wszystko wina MediaMarkt.  :rolleyes:

Jak myślicie ten ktoś faktycznie się nie zna czy świadomie wprowadza w błąd kupujących?

 



#2 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 października 2017 - 06:34

Możesz zgłosić to do Allegro - jest odpowiedni przycisk na stronie aukcji.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#3 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 października 2017 - 07:08

Świadomie czy nie ale wprowadza w błąd, patrząc na te odpowiedzi wygląda jakby robił to świadomie bo nawet nie próbuje zrozumieć na czym polega jego błąd. Ja bym odpuścił sobie dalszy dialog z nim i zgłosił to do Allegro.



#4 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 19 października 2017 - 08:29

Najprostsze wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy:

- gość kupił komputer na początku 2017, więc napisał early 2017 (nie zna się na oznaczeniach producenta: early/mid/late), mimo że kupił model z lat poprzednich

- nie ma czasu (o czym sam pisze) na spotykanie się z klientem, więc pewnie też na dociekanie co może być nie tak z jego aukcją. Jego cyrk, jego małpy.

 

Cena jest taka, że chyba nie łudzisz się, że gość wrzucił zdjęcia makówki z wszystkimi portami, a tak serio sprzedaje model 2017



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2017 - 08:50

Akurat ten błąd bym mu wybaczył. W końcu pokazuje zdjęcia tego, co sprzedaje, opis itd. To faktycznie może być niewiedza. Natomiast to, co owego sprzedawcę w moich oczach dyskwalifikuje to brak możliwości odbioru osobistego.



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 października 2017 - 09:33

A ja myślę, że sprzedający faktycznie może się nie znać na MacBookach, więc przyjął, że skoro kupił w 2017 roku to komputer jest modelem z 2017 roku. Na zdjęciach dokładnie widać, że to model starszy, nie da się ich przecież pomyli, jest zdjęcie pudełka z oznaczeniami, jest screen z informacji z systemu, więc ja tutaj nie widzę żadnego problemu. Trzeba być świadomym kupującym i nie dać się naciąć na takie specjalne lub przypadkowe pomyłki.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2017 - 09:38

Też myśle, że to pewna pomyłka czy niefrasobliwość. Przecież na kilometr widać, że to starszy model.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 października 2017 - 10:04

Oczywiście, że na zdjęciach widać, że to model 2015 i nikt świadomy się na to nie natnie ale jak gość na grzeczne uwagi, że jego opis wprowadza w błąd i jest niezgodny z rzeczywistością reaguje tak jak to kolega pokazuje to mi to wygląda na rżnięcie głupa. Uczciwy sprzedawca zainteresowałby się jaki popełnia błąd i poprawił opis.



#9 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 października 2017 - 10:23

Nie powiedziałbym że taki nieświadomy. Jaki normalny user, który nie ma większego pojęcia o Apple wpisze model Early 2017. Te określenia Early, Mid, Late nie są szczególnie w Polsce takie oczywiste. Jak dla mnie to szuka frajera który się kompletnie nie zna i tyle. Tym bardziej że ma gdzieś podpowiedzi kolegi.

iPhone 15 Pro


#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2017 - 10:36

Nie powiedziałbym że taki nieświadomy. Jaki normalny user, który nie ma większego pojęcia o Apple wpisze model Early 2017. Te określenia Early, Mid, Late nie są szczególnie w Polsce takie oczywiste. Jak dla mnie to szuka frajera który się kompletnie nie zna i tyle. Tym bardziej że ma gdzieś podpowiedzi kolegi.

Możesz mieć rację, ale może być też tak, że przejrzał tytuły innych aukcji i na tej podstawie zatytułował swoją. Nie zmienia to faktu, że niechęć do zweryfikowania sprawy oraz brak możliwości odbioru osobistego jest mocno podejrzana. Wykręcanie się brakiem czasu jest słabe, bo oznacza, że jak się okaże, że nabywca dostał nie to, co miało zostać sprzedane, to ów brak czasu się jeszcze nasili.

 

Moonadam,

proponuję, wyślij mu link do tego wątku. :-)


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 19 października 2017 - 10:38


#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 października 2017 - 10:40

Po to ludzie mają rozum aby nie dać się na takie okazje nabrać. Trzeba myśleć przy zakupach tym bardziej za takie pieniądze.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#12 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 października 2017 - 12:39

Widzę że aukcja już usunięta. Bardzo dobrze. Przyznam się że sam kiedyś gnębiłem gościa który sprzedawał ATV i usilnie pisał "na gwarancji do.." podczas gdy chodziło o rękojmie. Usuwali mu tę aukcję chyba 3 razy ale w końcu odpuścili i jak widziałem sprzedał sprzęt za kwotę za którą da się kupić taki rzeczywiście na gwarancji. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#13 moonadam

moonadam
  • 20 postów

Napisano 19 października 2017 - 18:56

W pierwszym mailu wysłałem temu Panu linka do strony apple na której można sprawdzić na podstawie identyfikatora produktu z którego roku jest macbook. Nie wydaje mi się zatem aby ten Pan był nieświadomy tego co sprzedaje i nawet po usunięciu aukcji przez pracownika allegro (pewnie za opis wprowadzający w błąd) wystawił laptopa ponownie z tym samym błędnym opisem  :wacko:

 

http://allegro.pl/ap...7008237730.html



#14 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 19 października 2017 - 20:03

I tym razem nie dodał zdjęcia z numerem modelu - to chyba tyle w temacie jego uczciwości  ;) Teraz to i ja zgłosiłem tę aukcję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych