Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zagubione foldery "Dokumenty" i "Pulpit" z katalogu użytkownika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 14 października 2017 - 00:26

Witam,

 

Miałem drobne perturbacje z backupem, który zmusił mnie finalnie do odtworzenia zawartości tych dwóch folderów z kopii. Od tego czasu wszystko działa nimy dobrze, pliki są obecne... z jednym małym szczegółem: wspomniane foldery widoczne są wyłącznie jak wejdę w iCloud Drive ale nie widzę ich w folderze domowym. System działa poprawnie i mógłbym przejść z tym do porządku dziennego ale jest mały problem przez to z wyszukiwaniem plików w niektórych programów- odsyłają one do katalogu domowego i nie jest prosto przejść do innej lokalizacji. 

 

W programie ForkLift foldery są widoczne w prawidłowej lokalizacji- problem jest tylko najwyraźniej z systemem (Finderem?).

 

Tak więc pytanie: jak sprawić aby te foldery widoczne były nie tylko w iCloud Drive ale także w folderze domowym użytkownika?

 

Będę bardzo wdzięczny za sugestie,

Rafał


Użytkownik pcstud edytował ten post 14 października 2017 - 00:32


#2 NoneZ

NoneZ
  • 247 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2017 - 09:37

Zobacz, co masz zaznaczone w Preferencje systemowe-> iCloud -> iCloud Drive -> Opcje ->katalogi biurko i dokumenty

Jeśli dodatkowo masz na dole okienka zaznaczone "optymalizuj dysk maca" to: "Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, na tym Macu będzie przechowywana cala zawartość iCIoud Drive. Gdy potrzebne będzie miejsce, starsze dokumenty będą dostępne tylko w iCloud".



#3 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 14 października 2017 - 10:07

Zobacz, co masz zaznaczone w Preferencje systemowe-> iCloud -> iCloud Drive -> Opcje ->katalogi biurko i dokumenty

Jeśli dodatkowo masz na dole okienka zaznaczone "optymalizuj dysk maca" to: "Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, na tym Macu będzie przechowywana cala zawartość iCIoud Drive. Gdy potrzebne będzie miejsce, starsze dokumenty będą dostępne tylko w iCloud".

 

Mam zaznaczoną wspomnianą przez Ciebie opcje ale na dysku jest dużo miejsca, a pliki fizycznie znajdują się w lokalnym folderze- są tylko niewidoczna jak patrzę z poziomu Findera (za to są widoczne przez Forklift i normalnie dostępne off-line). Niestety nie w tym problem.



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 14 października 2017 - 10:53

Normalnie wszytkie dokumenty synchronizowane z iCloud (czyli tzw. iCloud Drive, który pokazywany jest na bocznym pasku Findera) naprawdę fizycznie znajdują się w   katalogu ~/Biblioteki/Mobile Documents. Nie mylić z katalogiem /Biblioteki bez tyldy. Ten pierwszy jest domyślnie ukryty. Możesz się do niego dostać poprzez górne menu Findera > Idź (trzeba przytrzymać option/alt i na liście katalogów w rozwiniętym menu pojawią się Biblioteki. Zapewne tam siedzi twój Pulpit i Dokumenty. Czy wystarczy je przenieść to już nie wiem, pokombinuj.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 14 października 2017 - 10:54

  • tomasz lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 14 października 2017 - 12:02

Normalnie wszytkie dokumenty synchronizowane z iCloud (czyli tzw. iCloud Drive, który pokazywany jest na bocznym pasku Findera) naprawdę fizycznie znajdują się w   katalogu ~/Biblioteki/Mobile Documents. Nie mylić z katalogiem /Biblioteki bez tyldy. Ten pierwszy jest domyślnie ukryty. Możesz się do niego dostać poprzez górne menu Findera > Idź (trzeba przytrzymać option/alt i na liście katalogów w rozwiniętym menu pojawią się Biblioteki. Zapewne tam siedzi twój Pulpit i Dokumenty. Czy wystarczy je przenieść to już nie wiem, pokombinuj.

 

Zrobiłem tak:

- usunąłem te pliki całkowicie z komputera (nawiasem mówiąc coś z nimi nie tak było, bo nie dało się ich kopiować, chociaż można było otworzyć)

- wyłączyłem synchronizację Biurka i Dokumentów przez iCloud

- usunąłem te katalogi z iCloud

- odtworzyłem te 2 foldery z backupu raz jeszcze w prawidłowej (tzn. w katalogu domowym użytkownika) lokalizacji

- włączyłem synchronizacje iCloud

 

...i w tym momencie system przeniósł te katalogi do lokalizacji o której piszesz i tym samym znikły z katalogu domowego  :wacko:

Dałbym sobie małego palucha uciąć, że wcześniej pliki były synchronizowane ale cały czas były widoczne także w katalogu użytkownika... ale już teraz sam nie wiem. Może to tylko jakiś skrót był?  :mellow:

 

EDIT: Zrobiłem sobie alias z katalogu iCloud aby go przenieść sobie do katalogu domowego celem ułatwienia dostępu. Najśmieszniejsze jest to, że jak patrzę na właściwości aliasu to odsyła od do katalogu w katalogu domowym w którym tych plików nie widzę (ale działa). Kosmos.  :lol:


Użytkownik pcstud edytował ten post 14 października 2017 - 12:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych