Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari 11 - odświeżanie ikon zakładek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 października 2017 - 20:11

Witam, podczas każdego otwarcia Safari ikony są jakby dociągane z internetu co trwa długo, wcześniej na Sierra nie miałem tego problemu. Co jest przyczyną i jak skrócić ten czas ?



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 08 października 2017 - 20:51

Witam, podczas każdego otwarcia Safari ikony są jakby dociągane z internetu co trwa długo, wcześniej na Sierra nie miałem tego problemu. Co jest przyczyną i jak skrócić ten czas ?

 

Normalnie Safari zapamiętuje to w cache i niczego nie musi dociągać za każdym razem.

Masz coś skaszanione i albo za każdym razem czyści ci coś cache, albo program nie ma dostępu do katalogu, gdzie to zapisuje.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2017 - 04:35

Żadnych nietypowych ustawień czy dopalaczy czyszczenia systemu. Poświęciłem trochę czasu na instalacje z pendrive ale wcześniej wyczyściłem historię na Macu i iPhone no i ok. Widocznie tu był pies pogrzebany.



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 października 2017 - 08:45

Taa,  czyszczenie całej historii w Safari niestety równa się wymazaniu pamięci miniaturek ulubionych, co jest niestety kretyńskie. Ale ten typ tak ma.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2017 - 10:27

Mając to w chmurze w historii iPhone widocznie to pamiętam i instalując Maca na czysto coś mu przeszkadzało. Nauka na przyszłość. Przed wylogowaniem z iCloud i odtworzeniu wykasować na wszystkim historię przeglądarki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych