Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki tryb uspienia polecacie w MBP 2017 highsierra?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 06 października 2017 - 10:30

Hej, 

 

jaki tryb uśpienia polecaci i ustawiacie w waszych macbookach? 

 

komenda do ustawienia rodzaju uspienia: sudo pmset -a hibernatemode x
przy czym x = cyferka.
0 - usypia do ram bez tworzenia sleepimage
1 - sama hibernacja (zasilanie odlaczone)
3 - hibernacja + STR (safesleep)
5 - hibernacja przy czym opcja jest dla szyfrowanej pamieci wirtualnej
7 - to samo co 3 ale tak jak w przypadku 5 dla szyfrowanej vm

 

Ja mam ustawienie domyślnie na 3 i wkurza mnie to, że po zamknięciu klapy i niedługim czasie otwiarcie budzi się w 1 sek. a po dłuższym czasie odpoczynku budzi się dłużej ok 3-4 sek. Wybudzanie maca  w 1 sek. to trochę znak firmwy Apple, które zawsze w tym były najszybsze. 

 

Jaki tryb jest najbezpieczniejsyz lub najlepszy wg. was doświadczonych użytkowników? 

Posiadma MBP 2017 więc dysk SSD,  czy to robi jakąś różnicę? 

Może polecacie zmienić tę wartość i ile ona faktycznie realnie wniesie po zmienie. 

Myślę, że ustawiając inną wartość niż 3 nawet po minucie od zamknięcia klapy, jeśli ją otworzę będę czekał 4 sek. do ekranu logowania... trochę mac na tym tracie, a z drugiej storny mma fabrycznie ustawione 3, i w ciągu doby bateria leci 10%... apple pisze o stanie czuwania tego kompa 30 dni... jakie 30 dni? kiedy? 



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2017 - 11:36

Weź ty zacznij normalnie użytkować ten komputer i nie przejmuj się takimi pierdołami że ci się wybudza 3 sekundy zamiast 2.


  • cooper69, makemymind i 6c1fb0760d lubią to

#3 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 06 października 2017 - 14:07

Weź ty zacznij normalnie użytkować ten komputer i nie przejmuj się takimi pierdołami że ci się wybudza 3 sekundy zamiast 2.

 

;) tak zrobię, tylko powiedzmi proszę jak jest u Ciebie ustawione ? :) też na 3? 



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 października 2017 - 14:12

Jakbyś nie ustawił to u mnie sieć i tak działa dopiero po 10 sekundach i to na desktopie po kablu. Wcześniej było od razu. Może to poprawią. Ale nie przesadzajmy. Weż sobie kawę pomieszaj i będzie OK.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 października 2017 - 14:13

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 06 października 2017 - 21:34

;) tak zrobię, tylko powiedzmi proszę jak jest u Ciebie ustawione ? :) też na 3? 

 

Wprawdzie pytanie nie do mnie  :rolleyes:  ale napiszę, że ja mam standardowo na 3.

"Problem" dłuższego wybudzania najnowszych Macków (mam porównanie do MacBook Pro 2011 gdzie nie ma w ogóle żadnego opóźnienia w wybudzaniu)

poruszyłem przy okazji telefonicznego kontaktu ze wsparciem technicznym.

Na próbę wyłączyłem logowanie Touch ID i ......... jest, według mnie, zdecydowana poprawa.

Jutro sprawdzę jak szybko wybudzi się po kilku godzinach w uśpieniu.

Jeżeli miałbym wybrać szybsze wybudzanie kosztem bezpieczeństwa (wyłączone logowanie Touch ID) to wolę bezpieczeństwo  :rolleyes:  :P  ;)



#6 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 06 października 2017 - 22:01

hmmm, tylko że ja akurat mam MBP 13 wersję bez TB ;) ale zrobiłem wnikliwą analizę wszystkich wpisów w necie w tym temacie. Zrobiłem aktualizację, która się dziś pokazała i jest ciut lepiej. Chociaż nadal to nie to, czego się spodziewałem po komputerze za 7500zł ;) chyba będę musiał się z tym pogodzić, bo bez sensu żebym kompletnie wyłączał tę opcję hibernacji + usypiania. Domyślnie do 3 godzin uśpienia, wszytsko jest w RAM więc wybudzenia w 1 sek. Po 3 godzinach, robi się autmatyczna hibernacja. Czyli zapis wszystkiego z RAM itd na Dysk, wtedy po otwarciu klapy mijają 3 sek. zanim pojawia się ekran. 

Chyba się z tym czas pogodzić :( aczkolwiek, przy takim sprzęcie i dysku SSD... powinno działać szybciej skoro zimne odpalenie po wyłączeniu trwa 12 sek. ;) 

cóż jestem zbyt zboczony na punkcie precyzji;)



#7 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 06 października 2017 - 22:14

............................. Domyślnie do 3 godzin uśpienia,..............................

 

Ale ta "3" wcale nie oznacza czasu tylko wskazuje jaki rodzaj hibernacji masz ustawiony (sprawdzasz to w Terminalu pmset -g).

Zresztą sam zamieściłeś wyjaśnienie w swoim pierwszym poście  ;)

I tu poczytać można http://apple-user.pl...usypiania-maca/



#8 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 06 października 2017 - 23:19

tak wiem ;) ale hibernation dealey jest ustawiony domyślnie na 10800 sekund:) czyli 3 h;) dlatego słusznie zanim się o tym dowiedziałem, spostrzegłem że przy wybudzeniu po krótkim czasie system wstaje natychmiast, a po nocy już zajmuje to 2-3 razy dłużej;) 

a tak jak mówisz cyfra 3 oznacza połączenie hibernacji z usypianiem:) czyli w przypadku rozładowania komputera w trakcie uśpienia nic nie tracisz bo w ostatnim momencie już zdążył zrobić hibernacje:) 



#9 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 października 2017 - 06:44

Macie ludzie problemy  :D  Chociaż z drugiej strony to właśnie z powodu tych najbardziej dociekliwych systemy są ciągle udoskonalane.



#10 zorba

zorba
  • 156 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:02

Macie ludzie problemy  :D  .....................

 

:D  ;)  to dla mnie nie problem  :rolleyes:

Zauważyłem różnicę w czasie wybudzania MB Pro 2011 i 2017 i o tym napisałem 

z nadzieją, że ktoś też wypowie się na ten temat  :rolleyes:



#11 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 07 października 2017 - 12:13

Macie ludzie problemy  :D  Chociaż z drugiej strony to właśnie z powodu tych najbardziej dociekliwych systemy są ciągle udoskonalane.

 

No właśnie ;) ja należę do dociekliwych;) Pamiętam jak 10 lat temu, kumpel kupił macbooka i zapytałem go dlaczego właśnie macbook, a on otworzył pokrywę, system wybudził się  do puliptu/biurka w niecałą sekundę, po czym dodał z uśmiechem... właśnie dlatego;) 

 

Jest muzykiem, więc włączanie lapka na scenie potrzebne mu było szybkie i ogólna stabilność systemu:) 

I jak wtedy pomyślałem - wow, jak to się szybko uruchamia, tak teraz jak rano otwieram klapę i czekam kilka sek. to myślę sobie... fajnie 7500zł dysk ssd itd a wtedy trwało to krócej;) hehehe ot, takie moje wspomnienia z dawnych lat;) 



#12 pasko

pasko
  • 405 postów
  • SkądZywiec, Poland

Napisano 22 grudnia 2017 - 10:21

Cześć, odgrzewam temat. U mnie problem podobny. Po dłuższej nieobecności przy kompie system nie dość, że wybudza się dłuuugo to jeszcze wszystkie programy mam zamknięte. Tak, jakbym wyłączył komputer. Cholernie irytująca sprawa. 

Ktoś sobie z tym poradził?



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 grudnia 2017 - 16:37

Cześć, odgrzewam temat. U mnie problem podobny. Po dłuższej nieobecności przy kompie system nie dość, że wybudza się dłuuugo to jeszcze wszystkie programy mam zamknięte. Tak, jakbym wyłączył komputer. Cholernie irytująca sprawa. 

Ktoś sobie z tym poradził?

To albo odgrzewasz, albo zakładasz nowy temat („Nie duplikuj postów w innych działach, nie zakładaj nowego wątku nawet jeśli nie doczekałeś się odpowiedzi. Daj innym użytkownikom forum przeczytać co napisałeś i zastanowić się nad problemem. […]” – rzecze regulamin). A widzę, że założyłeś i tak. A ponieważ post nie dotyczy „Jaki tryb uśpienia polecacie”, to tutaj zamykam.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych