Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy Apple Watch zastąpił Wam całkowicie inne zegarki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#76 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 lutego 2018 - 15:03

Używałem. Krótki czas działania (max. 3,5 - 4 godziny) z włączonym GPSem oraz szereg innych opisanych tutaj (i gdzieś tam na forum również prze zemnie)  przypadłości sprawiły że się go pozbyłem. Uważam że AW jest świetnym przedłużeniem iPhona (powiadomienia i odpowiadania na nie) ale nie nadaje się do poważniejszych zastosowań sportowych.

Zgoda, do profesjonalnych zastosowań sportowych, typu np. triathlon, ultramaraton, zaawansowany trekking górski pewnie się średnio nadaje, ale np. siłownia, rower, bieganie, na spokojniejszych dystansach - bez problemu.


  • a.s-6704ce448e lubi to

#77 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 09 lutego 2018 - 17:58

Jeżeli biegał z samym AW (a tego nie doprecyzował...) to tak będzie, wystarczy że będzie miał ze sobą iPhone i już zużycie będzie znacznie mniejsze. Do biegania oczywiście wygodnie jest nie brać iPhone ale na dłuższe piesze wycieczki i tak przecież każdy weźmie.

 

Weźmie lub nie weźmie. Chodzi o sam zegarek. A nie o zegarek z telefonem. Równie dobrze można używać AW1 bo nie ma GPS. 

 

Nie ma sensu z nim dyskutować (w sensie z Szanownym Emu), On i tak wie lepiej od wszystkich - trochę już postów zdążył na forum wrzucić. Temat dotyczy tego, czy AW może zastąpić całkowicie inny zegarek - jedni piszą, że tak, inni, że może trochę mniej, a ten dalej będzie tworzył eseje jaki to Fenix 5 jest wspaniały, że bateria 2 tyg., że ma tyle super funkcji do uprawiania sportu itp., itd. Mój Fenix 5x zjadał tego Twojego 5 na śniadanie, np. w kwestii wbudowanych map - i co mam czuć się lepszy??? A odpowiadając Tobie na stwierdzenie, że nie potrafiłem wykorzystać zalet Fenixa 5x, to przypomnę, że sam napisałem kilka postów wcześniej, że możliwości tego konkretnego modelu przewyższały moje oczekiwania. Proponuję ze zrozumieniem czytać, to będzie łatwiej się komunikować.

 

Nie ma sensu bo ma inne zdanie od Ciebie? Bo uważa że Twój AW wcale nie jest taki super? Tak jeśli chcesz wiedzieć fenix jest świetny do uprawiania sportu i to coś złego? Jak byś nie zauważył sam używam AW3 jak myślisz dlaczego? Bo to to dobry smart watch, nawet bardzo dobry, a nawet najlepszy na rynku, ale smart watch a nie zegarek do uprawiania sportu. Zwyczajnie są od niego lepsze. To że nie potrafiłeś wykorzystać fenixa to Twoja strata bo uwierz dał by Ci bardzo dużo. Ok, Ty nie potrzebowałeś i tyle. Ale to nie znaczy że nie będę z Tobą dyskutował (w sensie z Szanownym damianmajk)

 

Używałem. Krótki czas działania (max. 3,5 - 4 godziny) z włączonym GPSem oraz szereg innych opisanych tutaj (i gdzieś tam na forum również prze zemnie)  przypadłości sprawiły że się go pozbyłem. Uważam że AW jest świetnym przedłużeniem iPhona (powiadomienia i odpowiadania na nie) ale nie nadaje się do poważniejszych zastosowań sportowych.

 

Dokładnie tak jest, to świetne przedłużenie iPhone.

 

Zgoda, do profesjonalnych zastosowań sportowych, typu np. triathlon, ultramaraton, zaawansowany trekking górski pewnie się średnio nadaje, ale np. siłownia, rower, bieganie, na spokojniejszych dystansach - bez problemu.

 

Tak, o ile najważniejsza dla Ciebie jest rejestracja treningu a nie jego analiza oraz poprawa wydolności organizmu.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#78 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 10 lutego 2018 - 10:41

Weźmie lub nie weźmie. Chodzi o sam zegarek. A nie o zegarek z telefonem. Równie dobrze można używać AW1 bo nie ma GPS. 

 

Przypominam, że ta dyskusja zaczęła się od tego, że kilka osób twierdzi, że AW nie wytrzyma kilkugodzinnej pieszej wycieczki w górach. Na taką wycieczkę każdy rozsądny człowiek weźmie telefon więc jaki jest sens używać do tego argumentu, że AW bez telefonu wytrzyma 5 godzin? I tak, oczywiście do tego wystarczy też AW1. W pełni zgadzam się z tym, że nie jest to najlepszy zegarek do sportu ale uważam, że dla wielu osób będzie w zupełności wystarczający a jak ktoś jest pod tym względem szczególnie wymagający to powinien zainteresować się czymś bardziej specjalizowanym typu Garmin. A odwrotna sytuacja jest przy funkcjach smart także jak ktoś chce mieć najlepsze rozwiązanie zarówno smart jak i sport to niestety musi zainwestować w dwa zegarki  :)


  • 6c1fb0760d lubi to

#79 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 10 lutego 2018 - 13:59

Przypominam, że ta dyskusja zaczęła się od tego, że kilka osób twierdzi, że AW nie wytrzyma kilkugodzinnej pieszej wycieczki w górach. Na taką wycieczkę każdy rozsądny człowiek weźmie telefon więc jaki jest sens używać do tego argumentu, że AW bez telefonu wytrzyma 5 godzin? I tak, oczywiście do tego wystarczy też AW1. W pełni zgadzam się z tym, że nie jest to najlepszy zegarek do sportu ale uważam, że dla wielu osób będzie w zupełności wystarczający a jak ktoś jest pod tym względem szczególnie wymagający to powinien zainteresować się czymś bardziej specjalizowanym typu Garmin. A odwrotna sytuacja jest przy funkcjach smart także jak ktoś chce mieć najlepsze rozwiązanie zarówno smart jak i sport to niestety musi zainwestować w dwa zegarki :)


Zgadzam się. I cały czas podkreślam ze wszystko zależy od tego jak kto wykorzystuje AW do treningów i co chce osiągnąć. I czy zależy mu na poprawie wyników.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#80 Lingerine

Lingerine
  • 166 postów

Napisano 12 lutego 2018 - 15:05

Aj tam do poprawy wyników to długopis i kartka wystarczy, nie przeceniajmy tu zasług techniki, a nawet jak już wspominaliśmy AW jest pod tym względem średniakiem. Amator również z nim będzie poprawiał wyniki, jeżeli będzie mu na tym zależało. Profesjonalista i tak ma swojego trenera, żaden zegarek mu jego nie zastąpi. 


  • Ganjuana lubi to

#81 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 30 marca 2018 - 09:18

Też się wypowiem po używaniu przez rok Apple Watch i przesiadce 2 miesiące temu na Fenix 5.

Nawiązując do tematu AW nie byłby w stanie zastąpić mi Fenix'a:

1. Garmina ładuję raz na 2 tygodnie. Nie muszę jadąc na urlop brać ładowarki.

2. Doskonale zlicza mi "baseny" czy powtórzenia, serie i odpoczynki na siłowni.

3. Powiadomienia, nie wiem jakim cudem, ale pojawiają się na nim około sekundy szybciej niż na iPhonie... :o

4. Tarcza zegara wyświetlana jest permanentnie, a

w razie czego podświetla się na ruch nadgarstka.

5. Wygląda moim zdaniem lepiej od AW, dodatkowe paski są super + banalne zakładanie.

6. Po przyzwyczajeniu się obsługa guzikami jest dla mnie bardziej intuicyjna niż dotykowym ekranem. Szybciej się tego nauczyłem. Obudzony w nocy wiem gdzie co i jak wcisnąć aby osiągnąć co chcę.

7. Cena jest zbliżona.

8. Przez AW rozmawiałem raz, lipa.

 

To tak na szybko, oczywiście moja opinia wynika z oczekiwań jakie mam w stosunku do zegarka. Ktoś kto gada przez zegarek pogardzi Fenixem 5  :)


scann.R Team Member





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych