Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy Apple Watch zastąpił Wam całkowicie inne zegarki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#26 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 stycznia 2018 - 12:37

Ja czekam na wejscie Apple Pay do Polski i potem na AW z e-Sim. Miałem AW pierwszej generacji (series 0) i po jakimś czasie sprzedałem, choć do powiadomień był bardzo okej. Zegarka w ogóle nie noszę, więc nie musiałem teoretycznie z niczego rezygnować z Apple Watch. Sam w sobie mi się całkiem podoba, choć to zdecydowanie taki bardziej sportowo/fitnessowy design. Dużo paski zmieniają i to, że można je banalnie zmieniać i jest duży ich wybór, Apple zrobiło super.


Użytkownik Emej edytował ten post 11 stycznia 2018 - 12:39

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#27 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 15 stycznia 2018 - 19:50

Przeglądarka internetowa na tym ekraniku :D to byłby hit

Użytkownik 303 edytował ten post 15 stycznia 2018 - 19:50


#28 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 15 stycznia 2018 - 20:14

FaceBook jest to czemu przeglądarka miałaby się nie sprawdzić :D

w sumie może ktoś już korzystał, to podpowie ....


Użytkownik a.s edytował ten post 15 stycznia 2018 - 21:30

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#29 erszesc

erszesc
  • 16 postów

Napisano 16 stycznia 2018 - 10:30

Ja zamieniłem swój mechaniczny zegarek (leżący w tej chwili już ponad 1,5 roku w szufladzie) na applewatcha.

Uważam, że choć applewatch nie jest najpiękniejszym zegarkiem na rynku i nie jest idealny (bo wiele jest do naprawienia), ale w prostym rachunku "plusy minusy", który stosuję przy każdej możliwej sytuacji wyszło mi, że na moje potrzeby ma więcej po stronie "plusy":)

Nie idealizuję go i uważam, że jego potencjał jest jeszcze w dużej mierze niewykorzystany. 

A dostosowanie go do różnych okazji załatwia mi spora kolekcja pasków :) (choć fakt: jakieś super eleganckie okazje mnie nie dotyczą i tu byłby problem).



#30 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 16 stycznia 2018 - 12:46

Ja dopiero zaczynam historie z AW i jestem raczej zadowolona, choć faktycznie mogliby trochę go jeszcze dopracować. Nie mniej jednak mam wrażenie ze moj mechaniczny będzie odtąd rdzewiał :D

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#31 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 16 stycznia 2018 - 22:30

Ja po 3 miesiącach korzystania z AW mogę śmiało powiedzieć, że całkowicie zastąpił mi on zwykły zegarek, noszę go codziennie  :).  Mam do niego łącznie 4 paski (2 oryginalne i 2 z aliexpress), więc pasuje mi do praktycznie każdego ciuszka (oprócz sukienki, ale to raczej oczywiste ;)). Sam wygląd AW też mi się podoba, chociaż widzę, że to kwestia gustu :). W każdym razie bardzo się polubiłam z moim AW :P.

 

PS Też uważam, że przeglądarka internetowa byłaby hitem :D.

PS 2 Jest apka do facebooka? Myślałam, że jest tylko messenger...


Użytkownik Zireael edytował ten post 16 stycznia 2018 - 22:31

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#32 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 16 stycznia 2018 - 23:20

Tylko Messenger, w dodatku nieużywalny...



#33 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 17 stycznia 2018 - 18:45

Tylko Messenger, w dodatku nieużywalny...

Dziwne, że tak poważna aplikacja nie zechciała jej jeszcze odpowiednio zoptymalizować.


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#34 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 18 stycznia 2018 - 19:52

tak, to prawda messenger to tragedia, ale Face działa spoko... 

 

Ja po 3 miesiącach korzystania z AW mogę śmiało powiedzieć, że całkowicie zastąpił mi on zwykły zegarek, noszę go codziennie  :).  Mam do niego łącznie 4 paski (2 oryginalne i 2 z aliexpress), więc pasuje mi do praktycznie każdego ciuszka (oprócz sukienki, ale to raczej oczywiste ;)). Sam wygląd AW też mi się podoba, chociaż widzę, że to kwestia gustu :). W każdym razie bardzo się polubiłam z moim AW :P.

 

PS Też uważam, że przeglądarka internetowa byłaby hitem :D.

PS 2 Jest apka do facebooka? Myślałam, że jest tylko messenger...

 

Jest facebook tylko nazywa się littlebook i działa nawet całkiem dobrze... trochę przydługo wczytuje nowe posty na AW3 ale jest ok. 

 

NB: Dopiero co weszłam w posiadanie AW3, ale jestem coraz bardziej zadowolona. To faktycznie fajny gadżet i dziwie się, że tak długo zwlekałam z jego zakupem :)


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#35 PL95

PL95
  • 222 postów
  • SkądKraków/ Düsseldorf

Napisano 03 lutego 2018 - 14:55

A ja staram się nosić na zmianę- pomimo, że Series 2 posiadam już ponad rok, to do końca nie mogę się do niego przekonać ze względu na wygląd. Może gdyby ten Watch był przynajmniej okrągły... Ale póki co, pod względem wyglądu, do którego przywiązuję ogromną wagę jeżeli chodzi o zegarki, nic nie zastąpi mi fajnego, mechanicznego zegarka. Dlatego też staram się nosić na zmianę obydwa zegarki :)

 iPhone 15 Pro Max  iPad Pro 11“ Space Grey 256GB  Apple Watch Series 7 45mm  MacBook Pro 15“ 2019  AirPods Pro 2  


#36 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 03 lutego 2018 - 17:31

U mnie nie do pomyślenia aby Apple Watch w 100% zastapił inne zegarki. Fakt faktem Apple Watch chyba najwiecej na ręce ale w do garnituru, koszulki zawsze zegarek mechaniczny a do biegani garmin fenix 5 z racji ze Apple Watch słabiutki do celów sportowych.
  • leyt lubi to

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#37 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 03 lutego 2018 - 21:32

A ja staram się nosić na zmianę- pomimo, że Series 2 posiadam już ponad rok, to do końca nie mogę się do niego przekonać ze względu na wygląd. Może gdyby ten Watch był przynajmniej okrągły... Ale póki co, pod względem wyglądu, do którego przywiązuję ogromną wagę jeżeli chodzi o zegarki, nic nie zastąpi mi fajnego, mechanicznego zegarka. Dlatego też staram się nosić na zmianę obydwa zegarki :)

 a ja właśnie cenie Apple Watch'a za to, że nie jest okrągły :) Lubię jednak bardziej nowoczesne wzornictwo... Co do reszty... owszem zastępuje mi każdy inny zegarek... i w cale nie uważam, by był jakoś mało elegancki ! czarny wygląda całkiem ok. Może jedynie na jakieś wyjątkowe, galowe imprezy trochę nie licuje kolorowa tarcza, ale idzie ją zmienić... do tego skórzany pasek i... nikt nawet nie odróżni od mechanicznego...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#38 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 04 lutego 2018 - 16:25

A ja chyba zmieniłam zdanie co do tego, że AW nie nadaje się do sukienki. Założyłam go do czarnej sukienki, zmieniłam tarczę na "analogową" (pod kolor dodatków) i wyglądał całkiem nieźle :) Jeszcze tylko zaopatrzę się w jakiś bardziej elegancki pasek (już leci do mnie "skórkowy" z ali :P) i będzie mi pasował już do wszystkiego :D. Innego zegarka już sobie nie wyobrażam.

Ostatnio nawet zaczęłam z nim ćwiczyć na siłowni (wcześniej chodziłam bez AW). Też super sprawa.


Użytkownik Zireael edytował ten post 04 lutego 2018 - 16:26

  • 6c1fb0760d lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#39 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2018 - 22:51

A jaki masz kolor tego zegarka?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#40 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 04 lutego 2018 - 23:02

Srebrny, koperta aluminiowa.

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#41 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2018 - 23:18

Dzięki;)

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#42 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lutego 2018 - 10:13

Na AW3 przesiadłem się z Tissota na bransolecie. Początkowo miał to być zegarek do sportu, głównie na siłkę/rower. Ale po 2 dniach stwierdziłem że sprzedaję Tissota :) IMO AW pasuje zarówno do t-shirta, jak również do garnituru. Kwestia paska i odpowiedniej tarczy.


Użytkownik GIZIU edytował ten post 05 lutego 2018 - 10:14


#43 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 11:44

Apple Watch mam od niedawna i stawiam, że będzie zegarkiem numer jeden. Mam kilka zegarów sportowych i smart oraz kilka eleganckich (ale nie automatów) i problemem jest utrzymanie tej trzody pod napięciem. Jak chcę użyć, to zwykle albo rozładowany albo padła bateria... Postanowiłem więc, że Apple Watch musi obskoczyć wszystkie okazje - i pracę i narty i bieganie i rower i .... Na szczęście garnitur wkładam 1-2 razy w roku :)



#44 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 14:36

a ja uważam, że to kwestia mentalności i AW do garniaka czy wieczorowej sukienki tez da się używać... kwestia zmiany nastawienia... z tego co słyszałam to nawet pierwsze AW właśnie w takim celu były robione i nie były co do zasady przeznaczone do sportowych zastosowań. Ponoć opcje sportowe rozwinięto dopiero pod wpływem rynku... przynajmniej tak na necie wyczytałam...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#45 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 05 lutego 2018 - 20:39

Sam stoją przed takim dylematem. Obecnie używam polara głównie do celów sportowych, tylko obawiam się, ze AW3 nie będzie na tyle dokładny. Biorę pod uwagę jeszcze feniksa, ewentualnie S3 frontier.
W zegarku korzystam z powiadomień z telefonu ( SMS, polaczenia ) i to mi w zupełności wystarcza. W AW mam wątpliwość co do pulsometru, który nie będzie taki dokładny jak w polarze, czy feniksie.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tych kwestiach , to proszę o poradę.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#46 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 05 lutego 2018 - 21:17

Moim zdaniem pulsometr mierzy dobrze, sprawdzane na siłowni na orbitreku - orbitrek i zegarek pokazują te same wartości. Pytanie tylko, na ile dokładnie mierzy orbitrek :P. Z innymi zegarkami niestety nie mam porównania.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#47 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 lutego 2018 - 00:02

Dużo zależy od rodzaju sportu. Jeżeli nie pracujesz siłowo rękoma, to pomiary będą cały czas dokładne. Gorzej jak np. grasz w tenisa czy ćwiczysz na siłowni, wtedy AW może gubić tętno, ponieważ skurcze mięśni przedramienia chwilowo odcinają przepływ krwi albo zmieniają układ przepływu w dwóch głównych tętnicach przedramienia. Jak na chwilę przestaniesz ćwiczyć, AW znowu złapie prawidłowy puls;) 


Użytkownik Emej edytował ten post 06 lutego 2018 - 00:02

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#48 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 lutego 2018 - 09:23

Sam stoją przed takim dylematem. Obecnie używam polara głównie do celów sportowych, tylko obawiam się, ze AW3 nie będzie na tyle dokładny. Biorę pod uwagę jeszcze feniksa, ewentualnie S3 frontier.
W zegarku korzystam z powiadomień z telefonu ( SMS, polaczenia ) i to mi w zupełności wystarcza. W AW mam wątpliwość co do pulsometru, który nie będzie taki dokładny jak w polarze, czy feniksie.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tych kwestiach , to proszę o poradę.

 

Ja korzystałem z Garmin Fenix 5x od kwietnia 2017 r. - 3x w tygodniu siłownia, plus mecz w "nogę", oczywiście był również rower, bieganie itp. Od tygodnia zmieniłem Garmina na AW 3 i w sumie nie widzę wielkich różnic w pomiarach. Fakt - w Garmin bateria to potęga, ale dla mnie był zdecydowanie za duży, a i możliwości Fenixa 5x przerastały moje oczekiwania. Dla mnie AW 3 spisuje się bardzo dobrze, zarówno do garnituru/marynarki (codziennie u mnie - taka praca), jak również do sportu.



#49 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 07 lutego 2018 - 07:05

Ja korzystałem z Garmin Fenix 5x od kwietnia 2017 r. - 3x w tygodniu siłownia, plus mecz w "nogę", oczywiście był również rower, bieganie itp. Od tygodnia zmieniłem Garmina na AW 3 i w sumie nie widzę wielkich różnic w pomiarach. Fakt - w Garmin bateria to potęga, ale dla mnie był zdecydowanie za duży, a i możliwości Fenixa 5x przerastały moje oczekiwania. Dla mnie AW 3 spisuje się bardzo dobrze, zarówno do garnituru/marynarki (codziennie u mnie - taka praca), jak również do sportu.

 

Bo najzwyczajniej "nijak" uprawisz sport. Tylko rejestrujesz swoją aktywność. 


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#50 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 lutego 2018 - 09:21

Bo najzwyczajniej "nijak" uprawisz sport. Tylko rejestrujesz swoją aktywność. 

 

Tak, bo Ty najlepiej wiesz co ja robię i w jaki sposób :D Uwielbiam taki sposób komentowania.....Pytanie jest takie - od którego momentu uważasz, że uprawianie sportu jest jakieś? Bo jeżeli dla Ciebie sport zaczyna się min. od triathlon-u, wspinaczki górskiej, to faktycznie Fenix byłby w tym miejscu lepszy. Ale dla zdecydowanej większości użytkowników, którzy mówiąc "uprawiam sport", mają na myśli bieganie, trening na siłowni, rower, monitorowanie meczu itp., AW 3 jest wystarczający. No może tylko ta bateria, ale można to też w miarę ogarnąć. Nie musisz udowadniać mi co jest lepsze, bo korzystałem z Fenixa 5x bardzo intensywnie, nie mniej korzystam z AW 3, i jak widzisz nie mam z tym problemu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych