Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

APFS i Time Machine - niska wydajność po konwersji z HFS+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 30 września 2017 - 15:47

Sprawdziłem na stonach Apple, że taka kombinacja powinna działać bezproblemowo. No i w sumie działa, ale koszmarnie wolno. Wcześniej (do Sierra włącznie) przygotowanie kolejnej kopii zapasowej trwało chwilę, samo kopiowanie danych z SSD na dysk Thunderbolt (RAID 1, szyfrowany, rzecz jasna HFS+) również szło sprawnie. Po konwersji na APFS zwolniło dramatycznie. Samo przygotowanie backupu trwa jakieś 5 minut najmarniej, a kopiowanie 4 GB danych (właśnie trwa) zajmuje kilkanaście minut. Jedna z wczorajszych sesji (12 GB - same dużej objętości pliki) "okraszona" została komunikatem o przewidywanym czasie na poziomie 2 h - na szczęście skończyła się w niecałą. Oba dyski sprawdzone - nie wyszły żadne błędy.

Samo kopiowanie plików z poziomu Findera w obie strony na szczęście działa z normalną prędkością.

Też tak macie?

 

EDIT:

Wieczorem spróbuję odszyfrować ten wolumin i porównam czasy.


Użytkownik pedros edytował ten post 30 września 2017 - 15:49


#2 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 30 września 2017 - 21:34

Z tworzeniem backaup-u nie mam aż takiego problemu, chociaż też da się zauważyć wydłużenie czasu. Ale koszmarnie wolno chodzi szyfrowanie. Trwa ok. 3 dni.



#3 KEEK

KEEK
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2017 - 01:48

Zauwazyłem to samo. Działa koszmarnie wolno.


[ o"]

#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 01 października 2017 - 06:12

No bo to zawsze tak jest. Nowy system plików, wszystko pięknie, a potem wychodzi w praniu, czego jeszcze nie dorobili i o czym zapomieli wspomnieć... Normalka.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 01 października 2017 - 06:14

Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych