Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki sprzęt poleasingowy na start w Dev iOS?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Imesbery

Imesbery
  • 1 postów

Napisano 27 września 2017 - 14:22

To mój pierwszy post, także chciałbym się przywitać ze wszystkimi, hej!

 

Od ładnych kilku lat zajmuję się developmentem natywnych aplikacji pod system Android i chciałbym sprawdzić się w developmencie pod iOS.

 

Na początek wystarczyłby mi taki mini setup, chodzi mi jedynie o w miarę płynne działanie środowiska X-code. Czy muszę zaopatrywać się w takim przypadku w nowy sprzęt, czy wystarczy poleasingowy. Patrzyłem np, na taką stronę https://sklep.polbit.com/pl/producer/Apple/20. Drugie moje pytanie, czy na samym początku powinienem zaopatrzyć się iPhona? Jeśli tak to co byłoby dobre na start? Chodzi mi o minimum zapewniające stosunkowo komfortową pracę, bez wodotrysków.  Monitor to ja zawsze mogę podpiąć sobie własny ;)

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Krzysiek



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2017 - 09:32

Wystarczy ci coś z i5 i 8GB RAM, wtedy już będzie wygodnie. Jeżeli kupujesz starszy sprzęt to trzeba sprawdzić czy da się na nim zainstalować najnowszy system bo XCode zwykle takiego wymaga.

Na początek iPhona możesz nie mieć bo symulator dobrze go udaje.



#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2017 - 12:03

Ja bym Ci zasugerował jednak nowego MacBooka Air. Już podstawowa konfiguracja (8GB RAM, 128GB SSD), kosztująca ok 3,700 zł wystarczy do Twoich zastosowań. A jednak masz gwarancję i spokój na dłuższy czas.

 

Na start nie potrzebujesz iPhone'a, większość funkcjonalności da się obgonić w symulatorze. Ale prędzej czy później, przed wypuszczeniem "w obrót" zapewne będziesz chciał przetestować swoją aplikację na fizycznym urządzeniu. Wówczas radziłbym Ci min. iPhone SE albo lepiej iPhone 7. Szczególnie ten drugi jest o tyle dobry, że większość użytkowników pracuje na tej wielkości ekranie (choć powoli to zmierza w kierunku większej wersji). Ale o tym jeszcze będziesz miał czas pomyśleć. Zacznij od komputera.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych