Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS High Sierra na różnych/słabszych komputerach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#26 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2017 - 16:21

Apple Ci płaci za poprawność polityczną?, rozumię temat "hackintosh" , ale to akurat szutczne uwalanie użytkowników i applowski marketing.

  

Takie są zasady forum... i to w sumie zamyka dyskusję na ten temat.


Jakże dziwne te zasady forum, skoro o jailbreaku mówić wolno, a o hackintoshach już nie :)

Wracając do tematu, MBP 2015 13" śmiga, nie mam nic starszego, by określić jak tam się sprawdza

Pozdrawiam


#27 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 01 października 2017 - 17:14

  
Jakże dziwne te zasady forum, skoro o jailbreaku mówić wolno, a o hackintoshach już nie :)

 

Problem w tym, że wycięte posty dotyczyły instalacji High Sierra na słabszych i teoretycznie nie wspieranych komputerach. Domyślam się w czyje interesy to godzi. Mój MBP z 2009 działa z High Sierra doskonale. Uważam ograniczenie nałożone przez Apple za sztuczne wymuszenie końca żywotności komputera.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#28 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2017 - 23:00

Przestań się chwalić omijaniem zabezpieczeń producenta, bo skończysz z banem. Możemy już zakończyć ten smutny temat?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#29 as007

as007
  • 121 postów

Napisano 01 października 2017 - 23:17

*
Popularny

Dlaczego to jest smutny temat? Co to znaczy omijanie zabezpieczeń producenta? High Sierra i tak jest dystrybuowana bezpłatnie. Skoro Apple sztucznie ograniczył instalowanie tego systemu na starszych urządzeniach, to czemu użytkownicy tego sprzętu mają nie mieć udziału w tej dyskusji? Jak duża firma ich wyrolowala, bo tak to należy ująć, to jest w porządku, a jak już instalują najnowszy soft z aktualnymi zabezpieczeniami na swoim własnym sprzęcie to już jest złe? Rozumiem, ze powinni pójść do sklepu i kupić najnowszego maca, który wspiera High Sierrę? O to w tym wszystkim chodzi? Żeby nie było, jestem przeciwny jailbreak, ponieważ narusza to bezpośrednio postanowienia licencyjne systemu macOS, bądź prowadzi tez czasami do zepsucia sprzętu czy jego bezpieczeństwa przez osobę, która się nie zna na tego typu modyfikacjach. Mogę tez uznać, chociaż tu bym polemizował, ze instalowanie hackintosha na PC jest złe, ponieważ system macOS jest spójny, jak jest instalowany na komputerach wyprodukowanych przez Apple. Ale instalacja nowego softu, który został, podkreślam sztucznie, zablokowany jest tak samo zła? Nie zgadzam się z tym ja jak i duża cześć forumowiczów. Dlatego proszę o zastanowienie się nad tym tematem przez administracje i moderatorów portalu, czyj interes tak naprawdę chronicie? Nas, czyli zwykłych użytkowników i Waszych czytelników, czy tez tej dużej korporacji, która sztucznie ogranicza po pewnym czasie funkcjonalność swoich urządzeń.

Co do działania systemu. U mnie na MB Air 2015 4GB komputer po czystej instalacji i bez włączonego szyfrowania chodzi idealnie jak nigdy. Jedyny problem to dosyć duże dzienne zużycie dysku (zapis).

Użytkownik as007 edytował ten post 01 października 2017 - 23:53


#30 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 02 października 2017 - 03:51

Przestań się chwalić omijaniem zabezpieczeń producenta, bo skończysz z banem. Możemy już zakończyć ten smutny temat?

Powiedz który punkt regulaminu naruszyłem?!

Za to Twoje działania ten regulamin naruszają!

Straszenie banem to jedynie dowód na brak argumentów merytorycznych.


  • bogdanh lubi to

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#31 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 04:52

Hipokryzja jest taka że wcześniej jailbreak iPhone nikomu z moderatorôw nie przeszkadzał.
  • bogdanh lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#32 0wczar

0wczar
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKielce

Napisano 02 października 2017 - 08:59

Mi się udało zainstalować na moim innym Macu czyli: MBA 2014, i7, 8GB, SSD.

Wcześniej był zainstalowany macOS Sierra.

 

Oprócz tego, że trochę dłużej się uruchamia generlanie przyrost prędkości jest mocno zauważalny.

Szczególnie to widać w responsywności tj: aplikacji, czy też folderów z dużą ilością

plików (po kilka tys. w jednym katalogu). Po prostu od razu się pojawia zawartość.

 

Warto!


Takie są zasady forum... i to w sumie zamyka dyskusję na ten temat.

Wcześnij Śfierzyk poprosił Cię o wskazanie owych zasad w regulaminie.

Proszę pokaż nam tą „zasadę” jeśli to oczywiście nie problem?



#33 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 02 października 2017 - 10:36

Ja również uważam, że zainstalowanie ORYGINALNEGO systemu operacyjnego na ORYGINALNYM bądź co bądź drogim sprzęcie tej firmy nie jest żadnym oszustwem! Jailbreak to kompletnie coś innego. To że jakiś komputer dzisiaj ma 10 lat i nie jest wspierany sztucznie to chamstwo producenta, i napędzanie sprzedaży nas czyli użytkowników, którzy i tak dają się mocno naciągać na kasę biorąc pod uwagę ich sprzęt. To, że dziś taki macbook jest mało wart to nie znaczy że wtedy był równie drogi jak dzisiejsze macbooki... Dlatego ja uważam, że skoro mamy już oryginalny sprzęt to na każdym powiniśmy mieć możliwość zainstalowania systemu. Czym innym są oczywiście ograniczenia sprzętowe, i możliwości RAM-u czy procesora czy grafiki, to jest normalne, że nowy system ma inne wymagania, ale jeśli tylko sprzęt je spełnia to dlaczego nie można oficjalnie tego zainstalować? 

 

Ja uważam że hackintosh, to kompletne łamanie prawa, bo Apple jasno określa, że ich system może być instalowany tylko na ich urządzeniach... 

 

PS. Proszę admina o przeniesienie wszystkich wpisów dotyczących tego sporu do inego tematu, bo sam temat główny (działanie systemu i problemy na komputerach) jest bardzo dobry, do innego stworzonego tematu bo temat główny został mocno zaśmiecony. 


  • bogdanh lubi to

#34 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 października 2017 - 10:45

1) Stanowisko moderacji jest jasne. Od lat wątki o starszym sprzęcie jasno mają napisane, że dyskutujemy w nich o urządzeniach _wspieranych_ oficjalnie. Nie, nie ma tego w 'regulaminie', jest w innych wątkach + napisałem to wprost, a jako opiekun działu ustalam w nim zasady (spójne z polityką całego forum).
2) Zażalenia co do moderowania składa się nie w wątku w jakichś płacz-postach, istnieje oficjalna droga (zgłoszenie postu, kontakt z Administracją).

Każdy następny post na ten temat będzie nagradzany ostrzeżeniem za 4 punkty. Jeśli dalej będziecie robić kałszkwał, po prostu zamknę wątek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#35 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 11:12

Ten system bez dysku SSD, nie nadaje sie do uzytku. Imac koniec 2012 8gb ram HDD.

#36 artek8000

artek8000
  • 202 postów

Napisano 02 października 2017 - 11:56

System zaktualizowany :)

Macbook 13 Pro mid 2010 chodzi szybciej (subiektywnie).

Pomimo korzystania z programu CleanGenius i regularnego dbania o porządek w komputerze - po instalacji odzyskałem 3 GB dysku.

Jestem zadowolony :)


Użytkownik artek8000 edytował ten post 02 października 2017 - 11:57

Mój komputer: Macbook 13 PRO 2,4 GHz; 250GB HDD; NVIDIA GeForce 320M; 8GB RAM DDR3

Mój telefon: Samsung SM-N910C (Note 4), iPhone 3GS
Mój tablet: iPad 32 GB WIFI/LTE (2017)

#37 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2017 - 13:02

Ten system bez dysku SSD, nie nadaje sie do uzytku. Imac koniec 2012 8gb ram HDD.


Mam SATA, działa tak samo jak na Sierra (10.12) i wcześniejsze... Spadku czy skoku szybkości (operacji dotyczących dysku) nie doświadczyłem.
(upgrade, nie instalacja czystego systemu)

Użytkownik ciacho edytował ten post 02 października 2017 - 13:03

Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#38 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 15:38

ftpd, dnia 02 Paź 2017 - 11:45, napisał:
(spójne z polityką całego forum)

 

 

Nie są spójne bo nielegalne patche do iPhone żeby omijać blokady były tolerowane od lat 

https://myapple.pl/f...os-813-84-taig/

https://myapple.pl/f...-ios-71x-pangu/

https://myapple.pl/f...s-7-od-evad3rs/

https://myapple.pl/f...ailbreak-ios-6/

 

 

 

------------------------------

arnold-h, dnia 02 Paź 2017 - 12:12, napisał:
Ten system bez dysku SSD, nie nadaje sie do uzytku. Imac koniec 2012 8gb ram HDD.

 

Tak już jest od dawna z macOS


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 02 października 2017 - 15:38

  • bogdanh i Śfierzyk lubią to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#39 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 17:37

Moze to przyzwyczajenie z macbook pro, gdzie wszystko smiga elegancko.Tutaj na uruchomienie np. Pages trzeba czekac 10 sekund.Skype dobre 15.



#40 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 02 października 2017 - 19:10

Moze to przyzwyczajenie z macbook pro, gdzie wszystko smiga elegancko.Tutaj na uruchomienie np. Pages trzeba czekac 10 sekund.Skype dobre 15.

 

Na jakim sprzęcie czekasz na włączenie pages 10 sekund? właśnie sprawdziłem to na MBP 2017 i ok kliknięcia w całkowicie zamknięte pages do otwarcia dokumentu pustego mija 1 sekunda... 



#41 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 02 października 2017 - 19:19

Na jakim sprzęcie czekasz na włączenie pages 10 sekund? właśnie sprawdziłem to na MBP 2017 i ok kliknięcia w całkowicie zamknięte pages do otwarcia dokumentu pustego mija 1 sekunda... 

 

 

Moze to przyzwyczajenie z macbook pro, gdzie wszystko smiga elegancko.Tutaj na uruchomienie np. Pages trzeba czekac 10 sekund.Skype dobre 15.

 

Mac Mini late 2012 (sic!) i5 SSD. Może będzie z półtorej sekundy. Nie ma jak zmierzyć.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#42 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 20:26

ja mam iMac koniec 2012.Procesor i5 i 8 GB RAM. Dysk 1TB HDD. Na Macbook z SSD podobnie jak u Ciebie.Sekunda moze troche wolniej.



#43 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 02 października 2017 - 20:47

ja mam iMac koniec 2012.Procesor i5 i 8 GB RAM. Dysk 1TB HDD. 

 

Taki jak mój drugi z roboty, poza dyskiem. Zainwestuj w SSD, bo jak ktoś dobrze napisał, High Sierra na zwykłym dysku po prostu męczy. Każdy system na zwykłym dysku w sumie męczy, ale czym nowsze tym bardziej :)


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 02 października 2017 - 20:58

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#44 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2017 - 21:02

Tylko kto mi go wymieni.Jest w necie wiele poradnikow jak to zrobic, jednak troche to ryzykowne.



#45 MacLovin.pl

MacLovin.pl
  • 40 postów

Napisano 02 października 2017 - 21:58

https://www.dropbox.....50.43.png?dl=0

Przy tych parametrach śmiga tak samo jak wszystkie poprzednie, nie zauważyłem ani wielkich wzrostów wydajności ani spadków przy codziennej pracy. Mam natomiast takie pytanie, przed aktualizacją, po każdym wybudzeniu komputera, podniesieniu klapy itd. musiałem podawać hasło (no i tak miało być) natomiast w tej chwili hasło jest wymagane tylko po restarcie systemu, po wybudzeniu system startuje bez pytania o hasło. Jak to zmienić na wcześniejsze ustawienia? 


Użytkownik MacLovin.pl edytował ten post 02 października 2017 - 21:59

Macbook Pro MC700

#46 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 02 października 2017 - 22:07

https://www.dropbox.....50.43.png?dl=0

Przy tych parametrach śmiga tak samo jak wszystkie poprzednie, nie zauważyłem ani wielkich wzrostów wydajności ani spadków przy codziennej pracy. Mam natomiast takie pytanie, przed aktualizacją, po każdym wybudzeniu komputera, podniesieniu klapy itd. musiałem podawać hasło (no i tak miało być) natomiast w tej chwili hasło jest wymagane tylko po restarcie systemu, po wybudzeniu system startuje bez pytania o hasło. Jak to zmienić na wcześniejsze ustawienia? 

 

Sprawdź albo ustawienia w Ustawienia>użytkownicy i grupy>opcje logowania>automatyczne logowanie. 

Albo zobacz w Ustawienia>Ochrona i prywatność>Ogólne i tam zobacz czy masz ustawione podanie hasła za każdym razem, lub po jakimś czasie:) 


  • MacLovin.pl lubi to

#47 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2017 - 08:48

No to znalazłem jednego babola w HS, mianowicie w Preferencje Systemowe-->Użytkownicy i Grupy w zakładce Logowanie, okno mam puste, a miałem tam kilka programów, które startowały z systemem, najgorsze jest to, że nie da się nic dodać, po wskazaniu programu okno dalej pozostaje puste.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#48 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 03 października 2017 - 09:16

Macbook Pro 2010, SSD, 8 GB ram - smiga poprawnie. Nie jest to moze szybkosc znana z 10.6, ale jest okej i nie ma sie do czego przyczepic.

 

Taki maly offtopic do tego tematu wyzej odnosnie legalnosci czy nie na niewspieranych komputerach - jestesmy obywatelami EU i mozemy sobie instalowac nawet macOS na pralce jesli ktos sie uprze i prawo mu na to pozwala. Inna juz sprawa jest, ze nie moze oczekiwac wsparcia technicznego odnosnie macOS na owej pralce. 


Użytkownik Najwyzszy edytował ten post 03 października 2017 - 09:17


#49 jestemkasia

jestemkasia
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2017 - 09:19

Mam problem z instalacja High Sierra na MacBooka Air (koniec 2010r), obecny system to 10.8 Mountain Lion. Po pobraniu High Sierra wyskakuje komunikat, że nie można zainstalować oprogramowania. Dodam, że komputer pokazuje, że nie ma żadnych uaktualnień

#50 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 października 2017 - 12:08

No to znalazłem jednego babola w HS, mianowicie w Preferencje Systemowe-->Użytkownicy i Grupy w zakładce Logowanie, okno mam puste, a miałem tam kilka programów, które startowały z systemem, najgorsze jest to, że nie da się nic dodać, po wskazaniu programu okno dalej pozostaje puste.

 

To to jest babol u Ciebie. U mnie jest jak było:

 

C7S1xKi.jpg


Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych