Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OSX 10.11.6 - Mail zniekształcone proporcje w załącznikach png


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 26 września 2017 - 12:19

Witam, wysyłając załączniki w formie PNG i JPG u odbiorców innych klientów niż Mail (osx) moje załączniki są prezentowane w zniekształconej formie (spłaszczone, zwężone).

Pomijam fakt że nie widzą ich w wiadomości jako załącznik tylko jako część wiadomości. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Ogólnie jestem zadowolony z tej natywnej aplikacji i nie chce przesiadać się na inną czy też pracować na gmail online. Jednak cała sytuacja coraz bardziej mnie frustruje, czy używanie tak oczywistych akcji musi być przez tyle czasu tak upośledzonych?



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 września 2017 - 12:39

Witam, wysyłając załączniki w formie PNG i JPG u odbiorców innych klientów niż Mail (osx) moje załączniki są prezentowane w zniekształconej formie (spłaszczone, zwężone).

Pomijam fakt że nie widzą ich w wiadomości jako załącznik tylko jako część wiadomości. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Ogólnie jestem zadowolony z tej natywnej aplikacji i nie chce przesiadać się na inną czy też pracować na gmail online. Jednak cała sytuacja coraz bardziej mnie frustruje, czy używanie tak oczywistych akcji musi być przez tyle czasu tak upośledzonych?

 

Mail korzysta z rich text format przy komponowaniu maili, a nie jak większość programów z formatu html. Dlatego są takie szopki w niektóych czytnikach poczty. Nic z tym nie zrobisz. Jedyny sprawdzony sposób to spakowanie załącznika zipem, albo dodawanie załączników jako łączy z dysków sieciowych typu Google Drive czy Dropbox.

W świecie Apple wszyscy używają Maila Apple widocznie, he, he. Bo oczywiście Mail swoje maile czyta bez problemu.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 26 września 2017 - 13:07

Moja cierpliwość chyba dobiegła końca. Jesteś w stanie polecić jakiś dobry sprawdzony klient pocztowy, który będzie zbliżony interfejsem i działaniem do Mail, ale nie kładący kłód pod nogi?

Nie chcę wracać do Thunderbirda sprzed lat, chciałbym coś równie prostego by nie zmieniać diametralnie nawyków.

Proszę pozdrowić Paszczaka.

 

edit:

Najlepiej gdyby była wersja na ios i osx.

 

"W świecie Apple wszyscy używają Maila Apple widocznie, he, he." właśnie za tego typu podejście apple jest często pośmiewiskiem wśród przeciwników, prozaiczną rzecz komplikują, i nie masz najmniejszego argumentu, żeby stanąć w obronie ich idei.


Użytkownik acmeus edytował ten post 26 września 2017 - 13:16


#4 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2017 - 13:14

airmail (http://airmailapp.com/) używam i nikt nie zgłasza problemów z załącznikami.
Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#5 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 września 2017 - 13:27

Spróbuj jeszcze tego:

Edycja -> Załączniki i zaznaczyć dwie opcje:

- zawsze wysyłaj załączniki przyjazne Windows

- zawsze dołączaj załączniki na końcu wiadomości

* opcja dotyczy całego programu jeśli masz aktywne główne okno Mail odwiedzając to menu, a konkretnej wiadomości nad którą pracujesz jeśli odwiedzisz to menu komponując nową wiadomość więc zastosuj adekwatnie do swoich potrzeb.

 

Ewentualnie:

W nowym oknie wiadomości kliknij ikonkę spinacza (prawy górny róg okna), wybierz plik i kliknij w opcje (lewy dolny róg tego rozwijanego menu do przeglądania plików) i upewnij się, że masz zaznaczoną opcję "wysyłaj załączniki przyjazne Windows".


Użytkownik imrik edytował ten post 26 września 2017 - 13:35


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2017 - 13:46

Spark jest darmowy.



#7 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 września 2017 - 13:52

Spróbuj jeszcze tego:

Edycja -> Załączniki i zaznaczyć dwie opcje:

- zawsze wysyłaj załączniki przyjazne Windows

- zawsze dołączaj załączniki na końcu wiadomości

 

 

To nie zawsze pomaga, szczególnie jak ktoś ma np. maila na wp.pl i korzysta z przeglądarki. W ogóle to mozna by powieść napisać. Np. dwa dołączone zdjęcia - wszstko jest OK. Jedno dołączone zdjęcie - ni cholery, spłaszczone i nie do wyciągnięcia z maila. True story, nie zmyślam bo to sprawdzałem. Pomaga też czasem podpis/stopka w html-u. Ale też nie zawsze.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#8 acmeus

acmeus
  • 149 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 26 września 2017 - 14:09

@imrik - miałem już to ustawione i nie zdawało egzaminu

 

@ciacho - prawie 50zł osx + 23zł ios trochę droga zabawka ale dzięki za podpowiedź

 

@MiL - właśnie go wyszukałem wrzuciłem do testów jest darmowy pod osx i ios więc pora na testy, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne (funkcjonalne i wizualne).

 

Dziękuję za pomoc wszystkim!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych