Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własne skróty klawiszowe w Safari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bleze

bleze
  • 44 postów

Napisano 23 września 2017 - 13:29

Czy jest możliwe ustawienie własnych skrótów klawiszowych w Safari? Na przykład, do przełączania między poprzednią lub następną kartą chciałbym używać cmd+option+(strzałka w lewo lub prawo) zamiast domyślnego cmd+shift+(strzałka w lewo lub prawo).



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 23 września 2017 - 13:45

Jeżeli skrót klawiszowy w danym programie (w tym wypadku Safari) jest dostępny jako polecenie z rozwijanego menu na górnej belce (czyli jest pod np. Okno, Plik, Edycja itp.) to możesz go zmienić w Preferecjach systemowych > Klawiatura > Skróty programu – klikając na plusik, wybierając z listy program i wpisując DOKŁADNĄ (identyczną jak w menu, wielkość liter, spacje, itp) funkcję którą chcesz zmienić (pomijasz nazwę głównego menu - wpisujesz tylko polecenie.)

 

Czyli wpisujesz tam dokładnie: Wybierz następną kartę i ustawiasz sobie skrót. Nie wszystkie klawisze są dostępne więc musisz sobie sprawdzić sam. 


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 23 września 2017 - 13:45

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 bleze

bleze
  • 44 postów

Napisano 23 września 2017 - 14:12

Hmm, dzieki. Czyli wygląda na to, że nie da się przełączania kart ustawić, ponieważ nie ma takiego polecenia w Safari jak Wybierz następną kartę.



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 23 września 2017 - 14:23

Hmm, dzieki. Czyli wygląda na to, że nie da się przełączania kart ustawić, ponieważ nie ma takiego polecenia w Safari jak Wybierz następną kartę.

 

Nie wiem o co ci w sumie chodzi, bo jest "pokaż następną kartę" - nie używam Safari i nie chce mi się sprawdzać czy to to samo...

 

6oKmkpy.jpg


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 23 września 2017 - 14:42

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 bleze

bleze
  • 44 postów

Napisano 23 września 2017 - 14:38

LOL. Ślepy jestem, dzięki jeszcze raz ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych