Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Błąd wysyłania sms iPhone 7 (resetowanie danych sieci komórkowych)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hook

Hook
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2017 - 17:08

Witam,

 

Mam pewien problem z iPhonem 7, mianowicie mogę odbierać sms natomiast sam nie mogę ich wysyłać. Dopiero kiedy wejdę w ustawienia i zresetuję "dane sieci komórkowej" mogę wysłać wiadomość, po czym znowu muszę to ponowić abym mógł wysłać kolejnego i tak w kółko. iMessage działa bez zarzutu, jeżeli chodzi o dzwonienie to tak samo nie ma problemu.... Problem tyczy się tylko i wyłącznie wysyłania sms.

 

Dzwoniłem do operatora i mieli mi niby zresetować jakieś ustawienia ale i to nic nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc!



#2 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 21 września 2017 - 18:44

do skasowania...


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 21 września 2017 - 18:45

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#3 Hook

Hook
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2017 - 18:24

do skasowania...

Nie wiem czemu do skasowania skoro problem nie został rozwiązany? Zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, przywróciłem backup i dalej mam to samo... Usterka ze strony operatora niby została zażegnana a ja wciąż nie mogę wysłać sms'a. Ciągle muszę resetować te dane sieci komórkowej, więc zamiast pisać że do skasowania to pomógł byś w rozwiązaniu problemu



#4 MarcinJS

MarcinJS
  • 520 postów

Napisano 23 września 2017 - 10:02

Nie wiem czemu do skasowania skoro problem nie został rozwiązany? Zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, przywróciłem backup i dalej mam to samo... Usterka ze strony operatora niby została zażegnana a ja wciąż nie mogę wysłać sms'a. Ciągle muszę resetować te dane sieci komórkowej, więc zamiast pisać że do skasowania to pomógł byś w rozwiązaniu problemu


On miał raczej na myśli swój post. Próbowałeś sprawdzić jak zachowuje się telefon bez przywracania backupu? Czasem tak bywa że w kopiach zapasowych czają się błędy.

#5 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 23 września 2017 - 10:19

Wymień sim, lub, spróbuj z kastą sim od innego operatora......



#6 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 23 września 2017 - 15:48

Ja mysle, ze problem leży po stronie iOS'a lub ustawien operatora. W iOS 10 nie mialem problemu. Wraz z jedną z bet i teraz na finalnej wersji iOS 11 mam takze problem z wysylaniem sms'ow. Siec t-mobile, iPhone 7 Plus. Jak mam wlaczone WIFI albo LTE to nijak nie da się wyslac sms'a. Nawet jak zrestartuje ustawienia sieciowe to nic sie nie dzieje. Dopiero wylaczenie LTE lub WiFi pomaga i wszystko wraca do normy. Operator restartowal mi usluge ale to nie pomoglo. Byc moze trzeba bedzie poczekac na update softu.


Użytkownik PlayTronics edytował ten post 23 września 2017 - 15:49

 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych