Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook tania konfiguracja do rozbudowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 17 września 2017 - 18:01

Witam.

 

 

Chciałbym kupić Macbooka - Macbooka PRO 13-15 przekątna uzależniona od kilku rzeczy. Nie znam się na kartach graficznych w Macach bo to jakaś czarna magia dla mnie. Jest tyle modeli i tyle konfiguracji kart, że tego nie ogarniam, a wujek google nie pomaga. Nie mam pojęcia czy Intel HD 4000 z 1,5 GB jest lepszy od nVidi GT 9400 256 MB czy to trzeba inaczej przeliczać. 

Chcę kupić Maca w DE lub UK (Ebay, Gumtree i lokalne serwisy) kwota to max 500 Euro dlatego chcę kupić z 2-4GB RAM i HDD najmniejszym lub bez HDD. Jeśli spodoba mi sie podstawowe działanie tego kompa to będę chciałgo rozbudować do 16GB RAM i SSD dlatego potrzebuje modelu do rozbudowy. Wiem, że 15" mają 4 rdzenie 8 wątków, a 13" 2 rdzenie 4 wątki dlatego skłaniam się ku 15".

 

KONIECZNIE:

Chcę żeby po rozbudowie do 16GB i SSD komputer uciągnął przeglądarkę z YouTube, Ebayem, Amazone, Facebookiem, Allegro, Gumtree, OLX i jeszcze kilkunastoma zakładkami, czasami Chromecast z TV. Będę też chciał tworzyć strony internetowe na własny użytek, używać programow typu Word, Exel, Acces, Photoshop podstawowe poprawianie/upiększanie zdjęć. Potrzebuje laptopa do pracy (wystawianie FVat) i czasami pojechania z nim gdzieś w małą trasę.

 

DODATKOWO:

Jeśli to możliwe to chciałbym raz na jakiś czas zagrać sobie na nim w CS`a, LoLa wiem, że na starszym sprzęcie może to być średni pomysł. Do gier mam konsole i będę organizować sobie PC`ta, ale do tego czasu fajnie by było jakby laptop dal rade.

 

Jeśli 15" nie da rady z CSem (albo będzie słabo) to może się skusze na 13" (jeśli uciągnie w/w konieczne rzeczy). Potrzebuje pomocy, bo sam już nie wiem jaki procesor wybrać czy ten w 13" czy ten w 15"? (15" po rozbudowie będzie lepiej działąć niż 13" tak mi się wydaje). Rozmiary 13" są fajne ale nie wiem czy 13" do przeglądania internetu wystarczy. Najgorsza rzecz to karta graficzna potrzebuje albo artykułu jak działają te karty albo, żeby mi ktoś sklasyfikował od najlepszej do najgorszej wtedy dobiorę sobie procesor do karty i wg mnie po rozbudowie laptop uciągnie to co potrzebuje.

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość w związku z moim postem. Pozdrawiam.



#2 Xonik5

Xonik5
  • 13 postów

Napisano 18 września 2017 - 21:48

Nikt nie chce pomoc? Bardziej się teraz skłaniam przy 15" bo jednak 4 rdzenie będą lepsze niż 2 niezależnie do czego będę potrzebować laptopa. Najważniejsze to dobrać grafikę i model, który miał najmniej problemów oraz możliwość rozbudowy. Powiedzcie mi proszę też na co zwracać uwagę przy zakupie i o co pytać. Pozdrawiam.



#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 września 2017 - 06:54

15" z 2012 roku z GF 650 bez retiny - modele z 2011 i 2010 wysokie ryzyko przez usterki Radeona i Gforce.

Z 13" minimum i5, a starsze core 2 duo podaruj sobie.


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych