Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki iMac do rozbudowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Negatyf

Negatyf
  • 317 postów

Napisano 15 września 2017 - 22:44

Cześć,

 

Od grudnia 2013 jestem szczęśliwym posiadaczem MacBooka Pro 13 8/256. Nigdy nie odmówił posłuszeństwa. Nastał jednak czas, że trzeba stworzyć kilka filmów na miesiąc no i tu się rodzi problem.

 

Obecnie mam podłączony 22 calowy monitor, żeby lepiej widzieć w porównaniu do 13'. Posiadam również Magic Mouse i Magic Keyboard, żeby to wszystko się trzymało kupy.

 

Teraz do sedna. Chciałbym zapytać się o iMaca 27', który jest najlepszym modelem do rozbudowania? 2012? Z tego co wiem to można było zmienić RAM w większości, lecz co z dyskiem? Bez odklejania ekranu można w 2012 roku? Wiem, że przy wymontowaniu napędu zyskuje się dodatkowe miejsce na HDD, a stary dysk wymienić na SSD. 

 

Chciałbym mieć możliwość rozbudowania dosyć dobrej maszyny z 4 rdzeniami, 32gb ram, dyskiem SSD i HDD. Kupowanie iMaca z dyskiem 256gb nie ma sensu - w moment będzie zajęty przez cache FCPX. 

 

Niekoniecznie mnie interesują najnowsze modele. Najlepiej bym kupił przed rozbudową, tak to samemu bym sobie to ogarnął.


Komputer:  MacBook Pro Retina 13.3'' Late 2013 2.4/8/256

Telefon:  iPhone 5S 64GB Space Grey

NAS: Synology DS213j + 2x4TB WD Red Edition


#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 września 2017 - 23:12

wejdź na ifixit.com i zobacz jak interesujące Cię modele się rozbiera i będziesz już wszystko wiedział. Niektóre wymagały specjalnych dysków z firmware apple - bez nich wiatraki są w trybie awaryjnym i obchodzono to emulatorami.


Fallout ...war, war never changes...

#3 Negatyf

Negatyf
  • 317 postów

Napisano 15 września 2017 - 23:27

Dzięki za informację. Niektórzy sprzedają iMac 27 Late 2013 z dyskiem SSD Crucial. Rozumiem, że matryca została odklejona? Jakie są plusy i minusy tego?


Komputer:  MacBook Pro Retina 13.3'' Late 2013 2.4/8/256

Telefon:  iPhone 5S 64GB Space Grey

NAS: Synology DS213j + 2x4TB WD Red Edition


#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 września 2017 - 14:00

Dzięki za informację. Niektórzy sprzedają iMac 27 Late 2013 z dyskiem SSD Crucial. Rozumiem, że matryca została odklejona? Jakie są plusy i minusy tego?

 

Plusy są takie, że SSD zawsze będzie lepszy od HDD, który daje Apple. Minusem może być kiepska taśma do sklejania ekranu z obudową. Przy takiej do wykładziny dywanowej ekran może odpaść. Minusem jest też błyszcząca matryca, dodatkowo za szybą, która ma totalnie przesłodzone kolory. Jeśli jesteś przyzwyczajony do dobrych ekranów, przynajmniej na początku będziesz miał z tym problem. Do minusów należy też słaba wydajność maszyny.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 września 2017 - 10:15

Przy takiej do wykładziny dywanowej ekran może odpaść.

 

Daleko szukać nie trzeba. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych