Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xee3 - czy ta aplikacja obsługuje gesty gładzika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 15 września 2017 - 19:49

Witam, 

 

przeszukałem i nie znalazłem. Czy aplikacja Xee3 obsługuje gesty gładzika? tzn, przełączanie zdjęć machnięciem 2 palcami? Już wydałem kasę na LilyView, który nie do końca mi idpowiada, podw zględem kolejności wyświetlanych zdjęć, a nie chcę znów kupić aplikacji i się denerwować. 



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 września 2017 - 22:43

Witam, 

 

przeszukałem i nie znalazłem. Czy aplikacja Xee3 obsługuje gesty gładzika? tzn, przełączanie zdjęć machnięciem 2 palcami? Już wydałem kasę na LilyView, który nie do końca mi idpowiada, podw zględem kolejności wyświetlanych zdjęć, a nie chcę znów kupić aplikacji i się denerwować. 

 

W Xee3 sobie możesz ustawić funkcję i kolejność jaką chcesz do funkcji swipe (w pionie i w poziomie):

 

jCbjAi8.jpg


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 16 września 2017 - 19:47

Rozumiem, że funkcja "swipe" to gest machnięcia dwoma palcami w jedną ze stron tak? 

 

i pytanie czy można zdjęcia oglądać na pełnym ekranie? bo na wszystkich zdjęciach prezentujących aplikację, jest tylko widok wraz z wszystkimi opcjami i panelami bocznymi itd:) 

 

ps. wiem, że jestem bardzo marudny ale lilyview jest super, gdyby nie fakt, że zdjęcia pokazuje tylko w kolejności nazwy, co jest bzdurne. 



#4 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 września 2017 - 21:39

https://theunarchiver.com/xee

 

pobierz i zainstaluj to wszystko sprawdzisz przed ewentualnym zakupem


Fallout ...war, war never changes...

#5 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 17 września 2017 - 11:23

No mistrzu:) nie wiedziałem, że tak można wytestować wcześniej:) Działą wszystko tak, jak chciałem:) teraz mogę kupić z czystym sumieniem:) 

 

DZIĘKUJĘ wam za pomoc w temacie! :)



#6 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 17 września 2017 - 19:44

W Xee3 sobie możesz ustawić funkcję i kolejność jaką chcesz do funkcji swipe (w pionie i w poziomie):

 

jCbjAi8.jpg

 

 

 

 

Ehhhh jak zwykle mój zachwyt był falstartem... :( jednak po sprawdzeniu dokładnym, niby można wybierać po części kolejność wyświetlanych zdjęć, ale nadal mimo wszytsko nie tak jak bym chciał czyli tak jak domyślnie jest w windowsie :( czyli w kolejności takiej, jaką ustawimy kolejność ułożenia zdjęć w katalogu ze zdjęciami. 

 

Wydaję mi się, ze na Macu, chyba tak prostej rzeczy nie może być. Cóż będę się musiał pogodzić. 

 

Ps. xee3 tak jakby mi "tnie". Przerzucając zdjęcia gestami, program jakby szarpie/przycina. Dziwne to jest, z uwagi na fakt, że to MacBook Pro 2017... Chyba wina samej aplikacji ale bądź co bądź dziwne;) chyba wracam do Lilyview bo jest szybsze. 



#7 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 17 września 2017 - 20:03

W Finderze układasz sobie po kolei ręcznie? Trochę bez sensu. Zresetuje ci się widok przypadkiem i po ptakach. Jak chcesz mieć kolejność zdjęć określoną to dodawaj kolejne numery z przodu nazw plików. Wtedy wystarczy sortowanie wg nazwy i twój Lillycośtam się sprawdzi.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#8 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 18 września 2017 - 07:31

nie układam ręcznie:) np wrzucam jakąś partię zdjęć z telefonu na kompa. Mam tam różne zdjęcia, te które sam zrobiłem, te które ktoś zrobił i mi przesłał, więc mam je w rolce aparaqtu. W telefonie i finderze, zawsze domyślnie układa się wg. daty zrobienia zdjęcia. I tak samo mam sortowanie w finderze, według daty zrobienia. Z racji tego, że część zdjęć jest z innego telefonu, lub aparatu itd, to mają inne nazwy. W katalogu w finderze wszystko w odpowiedniej kolejności po sortowaniu, i klikam na konkretne zdjęcie, wyświetla się np w xee kilkam strzałką lub macham w jedną ze storn, i nie wyświetla się już to zdjęcie które w katalogu jest kolejne tylko np jakieś które jest w środku tego folderu, zrobione 3 lata wcześniej poprzednim iphonem, albo jeszcze wcześniejszym albo telefonem żony itd;) w xee jest opcja kolejności wg. dokonanych ostatnich zmian, też nie działa to w odpowiedniej kolejności, bo nadal nie jest to kolejność zrobienia np:) 

Lubię mieć porządek w zdjęciach i zawsze robię katalogi z każdego zdarzenia, ale mam też katalogi wspolne np regularnie zrzucane z iphona zdjecia z rolki aparatu, mam ich tam kilka tysięcy "niesklasyfikowanych" :) i dlatego irytuje mnie fakt, że nie mogę przeglądać ich w kolejności takiej jak są na telefonie lub w finderze:) 

 

Ale powoli się z tym chyba muszę pogodzić. każdy ma swoje przyzwyczajenia, ja miałem po 17 latach z windowsa, że jeśli wrzucam jakiekolwiek zdjęcia i w folderze poukładam je niezależnie jak będę chciał, to w takiej kolejności każdy program będzie mi je kolejno wyświetlał. 

 

Pozostaje ewentualnie zaznaczenie cmmnd+A i otworzenie w podglądzie, ale to taki średni pomysł, bo nie można obracać zdjęć w trakcie oglądania ;) 



#9 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 września 2017 - 10:34

Cmd+a i otworzenie w podglądzie jak najbardziej daje możliwość obracania zdjęć podczas podglądania. Skrót: cmd+L cmd+R (left, right) Albo nawet masz ikonę na toolbarze. Podgląd zachowuje sortowanie zdjęć ustawione w Finderze.

 

wumVCNl.jpg


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 18 września 2017 - 10:38

Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych