Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Thunderbolt Gigabit LAN i słaby speedtest


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 trogalewski

trogalewski
  • 1 postów
  • SkądPszczółki

Napisano 13 września 2017 - 07:15

Hejka forumowicze, to mój pierwszy post...i pierwszy Mac :)

 

Mam Macbook Air 13 i dokupiłem do niego przejściówkę Apple Thunderbolt Gigabit Ethernet, ale coś słabo speedtesty na nim mi wychodzą, bo tylko 660/350 Mbit, czasem upload wejdzie na 400Mbit (speedtest.pl, speedtest.net oraz iperf do mojego lokalnego serwera BGP obsługującego 10G).

W tym momencie monitor aktywności pokazuje, że obciążenie procka to ok 30-40%.

 

Testowałem też na przejściówce TP-Link USB - i to samo - nie moge przekroczyć 670 Mbit na downloadzie, a na uplodzie znacznie słabiej.

 

Może ktoś się zaśmieje po co mi takie prędkości...jestem administraotrem sieci i testuje połączenia sieciowe.

 

Mam obok lapika poprzedniego - Lenovo B40 z Windows10 i tam na wbudowanej karcie Gigabitowej osiągam bez problemu 800/700 Mbit - także podobne wyniki na przejściówce TP-Link USB oraz EDIMAX USB, więc obstawiam że przyczyną nie jest ani żadna z przejściówek, ani....nasza sieć :)

 

Z kolei same strony internetowe śmigają jak szalone - wczytują się, jakby były na dysku lokalnym - tu pochwała dla Maca.

 

Może domyślnie Mac jest zoptymalizowany pod kątem małych pakietów, interaktywności po sieci niż transferów dużych plików?

 

Proszę pomóżcie, bo to jedyny problem, jaki napotkałem przy przejściu z Windowsa na Maca - a potrzebuję nie raz testować duże przepustowości.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych