Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 8/8 Plus – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1008 odpowiedzi w tym temacie

#451 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2017 - 14:34

@dredg
Tak mówisz? Pomimo obniżonej pojemności baterii jest lepiej jak na 7?


Oglądaj konferencje Apple. Optymalizacja hardwarowa przenosi się na zużycie baterii, więc pomimo mniejszej pojemności wynik jest lepszy

Pozdrawiam


#452 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2017 - 14:45

Z kolei "optymalizacja" oprogramowania zabija baterię. ;)


  • imrik lubi to

#453 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2017 - 14:53

Tak, też racja. O iOS 11 można by wiele mówić, ale najlepiej oszczędzić słów i skomentować przy 11.2.
Ja z 6S+ w ogóle nie myślę o jedenastce i posłucham w czerwcu, co mają zamiar dać nam w dwunastce.
Tymczasem 10.3.3 i oczekiwanie na jailbreak, by na przykład zmienić styl przewijania stron na ten z jedenastki, a centrum sterowania z dziewiątki :)

Pozdrawiam


#454 arnold-h

arnold-h
  • 253 postów
  • Płeć:

Napisano 16 października 2017 - 17:10

Wez czlowieku nie klam, ze klam, ze bateria wytrzymala ponad 13 godzin na jednym ladowaniu. Pewnie w miedzyczasie doladowywales, stad taki wynik.

#455 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 16 października 2017 - 18:35

@dredg

Tak mówisz? Pomimo obniżonej pojemności baterii jest lepiej jak na 7?


Tak, przy podobnym uzytkowaniu jak wracam z pracy mam ok 50% baterii, gdzie na 7 czesto bylem juz w “czerwieni” ;-)

Użytkownik dredg edytował ten post 16 października 2017 - 18:36


#456 kamjas

kamjas
  • 67 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 października 2017 - 21:31

Wez czlowieku nie klam, ze klam, ze bateria wytrzymala ponad 13 godzin na jednym ladowaniu. Pewnie w miedzyczasie doladowywales, stad taki wynik.

Jaki miałbym cel żeby kłamać ? Nic nie doładowywałem . Nie musisz wierzyć .

Macbook Pro 14 2021 , iPhone 14 ProMax , iPad Pro 11 M1


#457 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 października 2017 - 08:54

Czytając ten temat mało wiem na temat iPhone 8. Albo mało kto go kupił albo się nie udziela.
W zasadzie w internecie też nic nie ma na temat mniejszej wersji. Jest kilka testów wersji z plusem ale ten mnie interesuje.

iPhone 11


#458 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 09:07

Czytając ten temat mało wiem na temat iPhone 8. Albo mało kto go kupił albo się nie udziela.
W zasadzie w internecie też nic nie ma na temat mniejszej wersji. Jest kilka testów wersji z plusem ale ten mnie interesuje.


Celuj w angielskie recenzje na YouTube np. recenzja z 2 tygodni użytkowania, bo świeże otwarcie Ci nic nie powie.

Pozdrawiam


#459 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 09:07

A co byś chciał wiedzieć? ;)
Aparat poprawiony, bateria lepiej trzyma niż 7 no i tyle. :D

#460 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 października 2017 - 10:07

W sumie to sam go już dzisiaj zacznę testować i napiszę parę rzeczy. Będę mieć porównanie do 6s, 6s+, 7 i 7+ więc jako takie rozeznanie mam.

 

A  interesowało mnie parę cech fizycznych, np. czy w wersji grey palcowanie tylnej obudowy jest bardzo upierdliwe i widoczne, czy chwyt od  telefonu jest lepszy i bardziej pewny od 7 bez żadnego case? Czy tylne szkło się rysuje? Czy procesor A11b jest widocznie szybszy lub czy w ogóle widać jakąkolwiek różnicę np. podczas ładowania stron, wczytywania filmów na YT?

Mało wiem na temat kompresji zdjęć i ich fizycznego zajmowania miejsca w telefonie, o ile % jest oszczędniej? No i takie tam...


iPhone 11


#461 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 11:32

Palcuje się. Czy mocno - nie. Aż tak bardzo tego nie widać.
Chwyt jest pewniejszy niż 7.
Szkło się rysuje. Ciężko ale jednak.
W szybkości działania żadnej różnicy w codziennym użytkowaniu.
Jeśli chodzi o nowy format - zdjęcia portretowe zajmują około 1,5MB. Myślę, że to około 50%, w zależności od zdjęcia oszczędzonego miejsca.

#462 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 17 października 2017 - 11:38

Portretowe, a zwykłe zdjęcia też kompresuje?
Czyli nowy procesor to pic na wodę?

iPhone 11


#463 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 12:01

Wszystkie kompresuje. Różnicy w jakości nie widzę, a miejsca dużo więcej. Oczywiście można zostawić stary zapis.
A11 na papierku to potwór ale w codziennym życiu nie wiem gdzie go wykorzystasz. Korzystałem do tej pory z 7 i w życiu bym nie pomyślał aby mocy brakowało. Chyba bardziej to pokaz możliwości niż coś co typowemu użytkownikowi ułatwi życie.

Użytkownik Molimo edytował ten post 17 października 2017 - 12:02

  • MasterM lubi to

#464 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2017 - 19:43

A szkło na pleckach rysuje się bardziej niż aluminium w 7 bez etui? 


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#465 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 20:54

A szkło na pleckach rysuje się bardziej niż aluminium w 7 bez etui?


Nie sądzę, by ktoś z użytkowników tu kupił telefon i sprawdzał czy się porysuje łatwiej od zeszłorocznego modelu.
Najprościej i najszybciej sprawdzić na YouTube.

Pozdrawiam


#466 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2017 - 22:17

Interesują mnie opinię osób, które miały wcześniej 7 a teraz 8 z codziennego życia. Na youtubie są testy np. z kluczami, które nie mają sensu, bo przy mocnym nacisku porysują one, a właście zedrą aluminium z 7, a 8 nie zrobią krzywdy.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#467 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 18 października 2017 - 05:31

Mając ip7,mając wolną kasę której nie szkoda jak najbardziej warto przejść na ip8. W innym wypadku nie. Aparat super, bateria działa bardzo dobrze, ładowanie bezprzewodowe super. Wygląd plecków iphone 8 rewelacyjny. Ja mam od dnia premiery i nie żałuje. Teraz czekam na ip X, ma nadzieję że uda się go dostać na początku listopada. Zamówienie mam złożone, do tej pory od kilku lat z mojego źródła nigdy nie było z tym problemu. :)


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#468 Lingerine

Lingerine
  • 166 postów

Napisano 18 października 2017 - 08:52

Pytanie czy szkło będzie się rysowało bardziej niż aluminium? Możesz poszukać testów, w których drapią po iP różnej twardości metalami, ale czy to będzie wymierny test? Albo czy 7 rys więcej na aluminium niż na szkle będzie znaczyło, że szkło rysuje się mniej? Wydaje mi się, że nie ma co się nad tym zastanawiać i jak masz takie obawy to po prostu kup dobry pokrowiec na tył + szkło na przód i będzie po problemie. Ja używam w swoim 6s silikonowego case'a na tył, tylko dlatego, że w aucie mam magnetyczny uchwyt i metalową płytkę wkładam między case'a a iP. Inaczej żadnego case'a bym nie używał bo zwyczajnie telefon bez niego wygląda estetyczniej, a że się porysuje - to normalne, to tylko rzecz.

 

 

Mając ip7,mając wolną kasę której nie szkoda jak najbardziej warto przejść na ip8. W innym wypadku nie. Aparat super, bateria działa bardzo dobrze, ładowanie bezprzewodowe super. Wygląd plecków iphone 8 rewelacyjny. Ja mam od dnia premiery i nie żałuje. Teraz czekam na ip X, ma nadzieję że uda się go dostać na początku listopada. Zamówienie mam złożone, do tej pory od kilku lat z mojego źródła nigdy nie było z tym problemu. :)

 

EMU looknij PW.


Użytkownik Lingerine edytował ten post 18 października 2017 - 08:54


#469 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2017 - 10:44

Są też etui, które mają szklany tył, więc jeśli chcesz eksponować i patrzeć na niego, to takie etui by pasowało.

Pozdrawiam


#470 m@ro

m@ro
  • 61 postów

Napisano 18 października 2017 - 15:38

Planuję kupić w najbliższym czasie iphone8 i z tego co wiem to iphone 8 zakupiony w salonie Orange posiada simlock. Jak jest u innych operatorów? Czy iphone 8 z T-mobile również posiadać będzie simlock?

#471 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 18 października 2017 - 15:50

Generalnie iphone z Orange mają simlock którego pierwotny właściciel (bądź kumaty komis który je opycha) może ten simlock ściągnąć za darmo. Generalnie zaś, te z t-mobile nie posiadają ale, na początku roku kupiłem 7 nową zafoliowaną z T-M i okazało się, że ma blokadę. Nawet sam sprzedawca był zdziwiony. Trzeba uważać i dopytywać.
  • m@ro lubi to

iPhone 11


#472 voytach

voytach
  • 226 postów

Napisano 19 października 2017 - 23:44

Dzisiaj dotarl kurier z 8 Plus.
jedno zdazylem stwierdzic- jest chyba ciezszy od 6 Plus czy 7 Plus 

ale dzieki temu wprost idealnie lezy w dloni.
Moze chodzi tu o jakies inne wywazenie lub cos takiego.
Plecki szklane robia robote- wyglada to o niebo lepiej anizeli aluminium.
Ogolnie to tyle jesli chodzi o pierwsze wrazenia.
Reszta przyjdzie z czasem.


  • n3wb3 lubi to

#473 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 października 2017 - 09:04

W ósemkach 64GB jest montowana szybsza czy wolniejsza pamięć jak w siodemkach 32GB?

iPhone 11


#474 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 października 2017 - 09:16

A jakie to ma znaczenie z wyjątkiem benczmarków dla gimbusów?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#475 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 października 2017 - 09:20

Nie wiem ale wiele razy o tym czytałem na łamach tego forum dlatego pytam. Czy w takim razie tutaj same gimbusy siedzą?

Użytkownik Aastelix edytował ten post 20 października 2017 - 09:20

iPhone 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych