Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air czy ASUS ZenBook? pilne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 psk53

psk53
  • 20 postów

Napisano 06 września 2017 - 19:35

Witam serdecznie!
 
Jutro będę musiał podjąć decyzje jaki sprzęt kupić a mam duży dylemat... dlatego postanowiłem zasięgnąć Waszej porady.
 
Do wyboru dwa modele i zarazem dwa systemy operacyjne. Sprzęt PRZEDE WSZYSTKIM służyć ma do projektowania grafiki w programie Adobe Photoshop (czasami bywają to duże pliki... np. bannery 4,5 x 2 m). Zdaje sobie sprawę, że wybrane przeze mnie modele nie są najlepszym rozwiązaniem pod względem pracy na Photoshop aczkolwiek taki rodzaj sprzętu odpowiada mi najbardziej (częste podróże itp.).
 
1. Ultrabook APPLE MacBook Air (MQD32ZE/A) i5 8GB 128GB SSD macOS
 
Przekątna ekranu [cal]: 13.3 - 
Rozdzielczość ekranu: 1440 x 900
Procesor: Intel Core i5
Wielkość pamięci RAM [GB]: 8
Pojemność dysku SSD [GB]: 128
System operacyjny: macOS Sierra
CENA: 3799 zł.
 
 
 
2. UltraBook ASUS ZenBook UX410UA-GV036T i7-7500U 8GB 256GB SSD W10
 
Przekątna ekranu [cal]: 14
Rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080
Procesor: Intel Core i7-7500U
Wielkość pamięci RAM [GB]: 8
Pojemność dysku SSD [GB]: 256
System operacyjny: Windows 10
CENA: 3999 zł.
 
Na pierwszy rzut oka widać, że ASUS posiada lepszy procesor oraz większy dysk SSD. MacBook Air posiada za to niezawodny i stabilny system macOS co jest dużym plusem podczas tworzenia projektów graficzny, ponieważ na starym komputerze z Windowsem niejednokrotnie zalewała mnie krew kiedy po kilku godzinach komputer zawieszał się i odmawiał posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Kolejna sprawa to ekran... ASUS zastosował matową matryce a MacBook Air błyszczącą - i tu może być problem z odbijaniem światła itp?
 
Spotkałem się również z taką opinią - nie do końca można porównać proces Mac'a do procesorów w urządzeniach pracujących na Windows'ie. Czy to w ogóle prawda? 
 
Bardzo proszę o pilne rady.


#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 września 2017 - 20:02

Programy Adobe są kiepsko zoptymalizowane na MacOS, jeśli masz możliwość podejdź do jakiegoś ispota poproś o instalację PS w wersji demo i otwórz swój projekt i tyle - choć na ultramobinych procesorach praca w takich programach to czysty masochizm ale co kto lubi... ta i7 to i tak 2 rdzenie i 4 wątki, dopiero we wrześniu odstaniesz procesory ultramobilne 4 rdzeniowe więc jak masz czas to wstrzymaj się zanim kupisz komputer do kafejki/facebooka a nie ciężkiej pracy.

 

"

System requirements | 2017 release of Photoshop CC
Windows
  • Intel® Core 2 or AMD Athlon® 64 processor; 2 GHz or faster processor
  • Microsoft Windows 7 with Service Pack 1, Windows 8.1, or Windows 10
  • 2 GB or more of RAM (8 GB recommended)
  • 2.6 GB or more of available hard-disk space for 32-bit installation; 3.1 GB or more of available hard-disk space for 64-bit installation; additional free space required during installation (cannot install on a volume that uses a case-sensitive file system)
  • 1024 x 768 display (1280x800 recommended) with 16-bit color and 512 MB or more of dedicated VRAM; 2 GB is recommended*
  • OpenGL 2.0-capable system
  • Internet connection and registration are necessary for required software activation, validation of subscriptions, and access to online services.**
macOS
  • Multicore Intel processor with 64-bit support
  • macOS version 10.12 (Sierra), Mac OS X version 10.11 (El Capitan), or Mac OS X version 10.10 (Yosemite)
  • 2 GB or more of RAM (8 GB recommended)
  • 4 GB or more of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on a volume that uses a case-sensitive file system)
  • 1024 x 768 display (1280x800 recommended) with 16-bit color and 512 MB or more of dedicated VRAM; 2 GB is recommended*
  • OpenGL 2.0-capable system
  • Internet connection and registration are necessary for required software activation, membership validation, and access to online services.**"

Pamiętaj, że teraz są promocje backtoschool i są rabaty dla studentów/nauczycieli i gratisy. Kupując wersję edu na stronie Apple (nie ispot) dostaniesz rabat, jakisś gratis będziesz mógł go w razie czego zwrócić. Ale Air demonem prędkości nigdy nie bedzie tak samo ten Asus.


Użytkownik DanielF edytował ten post 06 września 2017 - 20:08

Fallout ...war, war never changes...

#3 psk53

psk53
  • 20 postów

Napisano 06 września 2017 - 20:33

a jeśli już wybierać spośród tych dwóch to który według Ciebie model będzie lepszy? 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 06 września 2017 - 20:42

Chyba ten Asus ma więcej sensu. W MacBooku jest fatalna jak na obecne standardy matryca. Odwzorowanie kolorów to dramat.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 września 2017 - 20:51

lepiej zamiast i7 bierz i5 i 16 gb ramu - ten i7 to tylko kilka procent różnicy np.:

https://www.x-kom.pl...6ssd-win10.html

 

 

https://www.notebook...U.172204.0.html vs https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i5-7200U.172648.0.html

 

W tej kwocie kupisz wydajniejszy notebook, na pewno bardziej nadający się do pracy niż te dwie zabawki do starbucksa i obróbki zdjęć z imienin cioci.


Użytkownik DanielF edytował ten post 06 września 2017 - 20:54

Fallout ...war, war never changes...

#6 psk53

psk53
  • 20 postów

Napisano 06 września 2017 - 21:07

Jakieś inne propozycje max do 4 000... ? 



#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 września 2017 - 21:20

https://www.wiknix.c...-photoshop/amp/
Fallout ...war, war never changes...

#8 psk53

psk53
  • 20 postów

Napisano 10 września 2017 - 14:50

Ok, zdecydowałem się jednak na zakup MacBook Pro 13.3 
 
Teraz mam tylko dylemat, który model wybrać... zauważyłem, że różnią się w nich procesory, karty graficzne... który Waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem głównie pod Adobe Photoshop ? 
 
 
 
 
 
 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych