Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zmienić widok, tak aby widzieć wszystkie kafelki w folderze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 the_deha

the_deha
  • 36 postów
  • SkądJarosław

Napisano 06 września 2017 - 15:36

Witam, problem może wydawać się banalny. Nie mam długiego stażu z macOS i powoli staje się to uporczywe.

W folderze zawsze kafelki uporządkowane mam wg rodzaju (najpierw foldery, w drugiej kolejności zdjęcia i pojedyncze pliki). Przeważnie nie widzę wszystkich kafelków naraz tylko muszę kliknąć "Pokaż więcej", żeby rozwinąć resztę ikonek w danym folderze. Natomiast w niektórych folderach zapamiętało i kafelki są rozwinięte. Jak rozwinąć ikony na stałe? Albo jak zapamiętać sortowanie wg rodzaju dla wszystkich folderów?
Z góry dziękuje za pomoc


IG: dh_tattoo_art


#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 września 2017 - 17:57

Mac zapamiętuje widok każdego "odwiedzonego" folderu i nie da się tego zmienić wstecz w prosty sposób. Zapisuje takie ustawienia w pliku .DS_Store (osobny plik dla każdego katalogu),  - pliki są ukryte i niewidoczne dla użytkownika. Aby zresetować widok wszystkich katalogów trzeba te pliki pousuwać.

https://myapple.pl/f...u-ikon-finder/

 

Możesz ustawić tylko domyślny widok dla folderów, które otwierasz po raz pierwszy. Otwierasz jakiś folder, ustawiasz co tam chcesz, klikasz cmd+J (pokaż opcje widoku) i na dole klikasz użyj jako domyślnych. Powinno zadziałać jeśli wcześniej usuniesz wszystkie pliki DS_store i nie będziesz w "międzyczasie" otwierał żadnych katalogów.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 the_deha

the_deha
  • 36 postów
  • SkądJarosław

Napisano 06 września 2017 - 20:33

Dzięki za pomoc, przynajmniej wiem teraz gdzie mniej więcej szukać. Napisze kiedy się uporam :)


IG: dh_tattoo_art





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych