Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Acom.pl – opinie o sklepie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 smerf11

smerf11
  • 1 postów

Napisano 26 sierpnia 2017 - 18:42

Witam,

Czy ktoś kupował sprzęt Apple w sklepie Acom.pl ? Jakieś opinie?

Mam w planach kupno nowego Macbooka i zastanawiam się czy tam nie kupić, gdyż cena jest niższa niż w jakimś autoryzowanym sklepie, typu ispot czy idream.

Czy jest jakaś różnica jeśli kupię sprzęt w sklepie autoryzowanym przez Apple a zwykłym? Na przykład później przy ewentualnej gwarancji ma to jakieś znaczenie?

Acom.pl z tego co piszą mają sprzęt z polskiej dystrybucji z międzynarodową gwarancją. Skąd w ogóle ta różnica w cenie. I kto kupuje sprzęt u premium resellera, skoro można mieć taniej, np. 1000 zł ?



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 27 sierpnia 2017 - 19:05

...

Czy jest jakaś różnica jeśli kupię sprzęt w sklepie autoryzowanym przez Apple a zwykłym? Na przykład później przy ewentualnej gwarancji ma to jakieś znaczenie?

Acom.pl z tego co piszą mają sprzęt z polskiej dystrybucji z międzynarodową gwarancją.

"Formalnie" gwarancja Apple jest liczona od daty zakupu u autoryzowanego resellera. Jeżeli gwarancja w systemie Apple już wystartuje, to fakturą od kolejnego pośrednika będzie trudno ją poprawić.
Różnic oczywiście może być więcej - choćby sposób załatwiania roszczeń z tytułu rękojmi (po gwarancji producenta).

 

...I kto kupuje sprzęt u premium resellera, skoro można mieć taniej, np. 1000 zł ?

Ci którzy cenią spokój , a nie hazardziści .
A tak poważnie: prawdopodobnie najdrożej jest w sklepie Apple (nawet autoryzowani resellerzy są tańsi bo mają często jakieś promocje), a mimo to wielu (świadomych) forumowiczów kupuje nie tylko komputery właśnie tam.


Użytkownik bee3 edytował ten post 27 sierpnia 2017 - 19:06

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 27 sierpnia 2017 - 23:44

Kwestia ile jesteś w stanie zapłacić za potencjalnie wyższy standard obsługi. Natomiast decydując się już na zakup w autoryziwanych punkach, zdecydowanie najbardziej polecam tutaj zakup bezpośrednio na Apple Store Online.

#4 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 04:11

zdecydowanie najbardziej polecam tutaj zakup bezpośrednio na Apple Store Online.

dlaczego?



#5 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 sierpnia 2017 - 05:21

Bo zwroty, rękojmia i gwarancja są załatwiane na poziomie bez kombinacji i prób zrzucenia winy na klienta lub procedury.
Fallout ...war, war never changes...

#6 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 07:55

A to przyznaję, że nigdy nie miałem problemów w jakimkolwiek sklepie ze zwrotem, reklamacją czy rękojmią (może dlatego, że sam od 15 lat pracuję w handlu i przepisy oraz prawa swoje znam), a na mój przypadek z iP7 który mi się przytrafił nic by nie zmieniło gdybym kupił ten telefon 700zł na stronie Apple. Więc jeśli jakikolwiek inny sklep oficjalny wchodzi w grę, tym bardziej, że ma tanie, a czasem dużo taniej nie mam obiekcji.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych