Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przy 6% baterii Mac się wyłącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam Gibas

Adam Gibas
  • 2 postów

Napisano 20 sierpnia 2017 - 18:22

Witam, mam taki problem i pytanie.

Problem polega na tym, że system mi się wyłącza przy stanie zwykle 6% baterii. Dodam, że pewnie to dlatego, że bateria jest nieoryginalna, natomiast czy jest jakaś szansa żeby zmienić, aby system przechodził w tryb uśpienia przy przykładowo dziesięciu procentach baterii? 

Albo jakiś program który będzie ostrzegał w dobry sposób przy 10%'tach baterii, że czas go podłączyć pod sieć ? :) 

Z góry dzięki za pomoc. 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2017 - 11:26

Mój ostrzega po prostu powiadomieniem systemowym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Adam Gibas

Adam Gibas
  • 2 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 13:50

No u mnie czasami zdąży powiadomić, ale zwykle całkowita odcina przy 6%. Dlatego pytam czy da radę jakoś ustawić na sztywno, żeby wchodził w tryb uśpienia przy np. 10%? 

Albo, żeby powiadamiał troszkę bardziej efektownie przy 10% żeby go podłączyć? Bo przy odpalonej aplikacji pełnoekranowej z dźwiękiem to ni słychu ni widu tego powiadomienia systemowego.



#4 kriskuc

kriskuc
  • 16 postów

Napisano 21 sierpnia 2017 - 19:34

No u mnie czasami zdąży powiadomić, ale zwykle całkowita odcina przy 6%. Dlatego pytam czy da radę jakoś ustawić na sztywno, żeby wchodził w tryb uśpienia przy np. 10%? 

Albo, żeby powiadamiał troszkę bardziej efektownie przy 10% żeby go podłączyć? Bo przy odpalonej aplikacji pełnoekranowej z dźwiękiem to ni słychu ni widu tego powiadomienia systemowego.

Jak mówisz, że masz nieoryginalną baterię to prawdopodobnie nic już nie zrobisz, miałem tak samo w starym macbooku late 2006 i też miałem w nim nieoryginalną baterię, natomiast mi najczęściej wywalało przy 30% i jedyny sposób na to jaki znalazłem to, kontrola poziomu baterii po przez patrzenie na pasek :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych