Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znalazłem iPhone i szukam właściciela, aby zwrócić.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 tkasenko

tkasenko
  • 7 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 06:12

Witam. Poszukuję pomocy w dość nietypowej sprawie. Znalazłem iphone 6 lub 6s w kolorze złotym i chciałbym oddać go właścicielowi. Telefon uruchomiłem, ale został wymazany. Skontaktowałem się ze wsparciem Apple w celu przekazania im go, podejrzewam iż oni mają dane ostatniego właściciela, jednak poradzili mi abym oddał go na policję. Niezwłocznie udałem się tam, jednak uzyskałem tam informację, iż policja może przyjąć tylko i wyłącznie zgubione klucze i dokumenty, sprawdzili tylko że nikt nie zgłosił ani kradzieży ani zagubienia telefonu o takim IMEI i spisali moje dane. Odesłali mnie do biura rzeczy znalezionych. Udałem się i tam, jednak osoba odpowiedzialna jest na urlopie. Może macie jakiś pomysł jak zwrócić telefon właścicielowi? Sam jestem fanem Apple i bardzo bym płakał gdybym zgubił swojego iphone. Może jakaś zapłakana osoba czeka na swoją zgubę. Założyłem post i wysłałem do znajomych ze swojej miejscowości ale narazie bez odzewu. Napisałem również post na grupie Apple Polska i za nomową jednej z osób zakładam wątek również tu. Przepraszam jeśli źle wybrałem dział.



#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 07:30

"Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta)."


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 09:04

Dopisz adres IMEI, czasami się po tym szuka na Google.

#4 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 10:14

W telefonie pewnie byla karta sim, wloz ja do innego telefonu i sprawdz czy nie ma kontaktow jesli sa to zadzwon pod jakis i sie dowiesz kto jest wlascicielem. Jesli nie ma kontaktow to sprawdz jaki numer ma ta karta i idzi do operatora sieci wyjasnij sprawe i moze chociaz watpie ale podadza ci dane osoby na ktora karta jest zarejestrowana

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 17 sierpnia 2017 - 12:17

W telefonie pewnie byla karta sim, wloz ja do innego telefonu i sprawdz czy nie ma kontaktow jesli sa to zadzwon pod jakis i sie dowiesz kto jest wlascicielem. Jesli nie ma kontaktow to sprawdz jaki numer ma ta karta i idzi do operatora sieci wyjasnij sprawe i moze chociaz watpie ale podadza ci dane osoby na ktora karta jest zarejestrowana

Danych nie podadzą, ale przy odrobinie dobrej woli mogą się sami skontaktować.



#6 tkasenko

tkasenko
  • 7 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 16:58

"Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta)."

Zawidomiłem policję, a w biurze rzeczy znalezionych w wołomińskim starostwie pracownik jest do końca tygodnia na urlopie ponieważ tam też już byłem.

W telefonie pewnie byla karta sim, wloz ja do innego telefonu i sprawdz czy nie ma kontaktow jesli sa to zadzwon pod jakis i sie dowiesz kto jest wlascicielem. Jesli nie ma kontaktow to sprawdz jaki numer ma ta karta i idzi do operatora sieci wyjasnij sprawe i moze chociaz watpie ale podadza ci dane osoby na ktora karta jest zarejestrowana

Otóż w telefonie nie było karty sim. Telefon jest wyzerowany i zablokowany przez użytkownika. Chciałem oddać go na policję, ale nie chcieli go, ale sprawdzili, iż nie został zgłoszony jako kradziony ani zagubiony



#7 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 17 sierpnia 2017 - 21:21

Jeśli Gdańsk - to szukaj na FB profil Natalia Banatowska

Screen z jej „ogłoszenia”
https://ibb.co/ccXWWa

Użytkownik burczybass edytował ten post 17 sierpnia 2017 - 21:28


#8 tkasenko

tkasenko
  • 7 postów

Napisano 17 sierpnia 2017 - 21:25

Jeśli Gdańsk - to szukaj na FB profil Natalia Banatowska


Wołomin




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych