Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skrót klawiszowy cmd + C blokuje klawiaturę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek.zet

maciek.zet
  • 5 postów

Napisano 15 sierpnia 2017 - 15:41

Dzień dobry, proszę o pomoc bo świruję powoli.

Gdy użyję skrótu klawiszowego CMD + C, klawiatura blokuje się i nie da się nic napisać. Ktoś wie może jak przywrócić ten skrót po prostu do kopiowania? 

 

Pozdrawiam

Mac mini 2012.

sierra. 



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 sierpnia 2017 - 17:43

Sprawdź najpierw czy czegoś nie włączyłeś przypadkiem (akapit: jeśli nie działają inne klawisze) https://support.appl...28?locale=pl_PL

 

Poza tym skróty klwiszowe są definiowane w preferencjach systemowych > klawiatura > skróty - sprawdź czy tam coś nie jest przypisane do cmd+c

 

Częstym powodem jest też:

- przechwytywanie skrótu przez inny program lub rozszerzenie przeglądarki uruchomione w tle (trzeba to niestyty sprawdzić ręcznie)

- zalanie lub uszkodzenie klawiatury (można sprawdzić podłączając inną klawiaturę).

 

Może jeszcze to: http://myapple.pl/po...eset-pram-i-smc


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 15 sierpnia 2017 - 17:44

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 maciek.zet

maciek.zet
  • 5 postów

Napisano 15 sierpnia 2017 - 20:36

Sprawdź najpierw czy czegoś nie włączyłeś przypadkiem (akapit: jeśli nie działają inne klawisze) https://support.apple.com/kb/PH21528?locale=pl_PL

 

Poza tym skróty klwiszowe są definiowane w preferencjach systemowych > klawiatura > skróty - sprawdź czy tam coś nie jest przypisane do cmd+c

 

Częstym powodem jest też:

- przechwytywanie skrótu przez inny program lub rozszerzenie przeglądarki uruchomione w tle (trzeba to niestyty sprawdzić ręcznie)

- zalanie lub uszkodzenie klawiatury (można sprawdzić podłączając inną klawiaturę).

 

Może jeszcze to: http://myapple.pl/posts/7141-reset-pram-i-smc

Dziękuję za pomoc. Poszedłem na łatwiznę i strzeliłem format.

Na pierwszy rzut oka, wszystko wróciło do normy.



#4 maciek.zet

maciek.zet
  • 5 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 09:06

Dziękuję za pomoc. Poszedłem na łatwiznę i strzeliłem format.

Na pierwszy rzut oka, wszystko wróciło do normy.

EDIT: a nie, jednak cały czas to samo...



#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 16 sierpnia 2017 - 09:55

EDIT: a nie, jednak cały czas to samo...

 

Klawiaturę sprawdziłęś inną? To naprawdę częsta przyczyna. A jak masz aluminiową applowską, to już w ogóle...

 

Jak nie masz klawiatury pod ręką to sprawdź na ekranowej czy też ci blokuje ten skrót dalsze pisanie (w preferencjach systemowych pod "klawiatura" trzeba zaznaczyć "pokaż podgląd klawiatury i emoji na pasku menu" - klawiatura będzię dostępna z belki systemowej) wciśnij cmd z klawiatury zwykłej a "c" z ekranowej i zobacz czy działa.

 

No chyba, że przestało ci działać bo właśnie zainstalowałeś jakiś program. To masz odpowiedź.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 16 sierpnia 2017 - 10:03

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2017 - 19:44

Oprócz wszystkich słusznych uwag, skromnie dodam, że ogólnie fajne oraz specyficznie miłe wobec innych Użytkowników forum (teraźniejszych i dopiero przyszłych) by było tytułowanie wątku tak, żeby nakierowywał na właściwą zagwozdkę OP, a nie, jak w tym przypadku, mówił aż tyle, że właściwie nic.

Dlaczego, dla odmiany, nie ułatwiać innym życia?

 

Poprawiłem tym razem.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych