Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyczne kopiowanie zadanego folderu do iCloud Drive.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 06 sierpnia 2017 - 13:14

czy jest mozliwosc by wyznaczyc folder ktory bedzie sie automatycznie kopiowal jako backup na iCloud Drive? 

w sierze jest opcja wlaczenia zeby Biurko i Dokumenty byl przenoszone automatycznie na iCloud Drive ale to nie to samo.

 

mam folder, ktorego zawartosc jest modyfikowana co jakis czas i chcial bym zeby po zmianie automatycznie mi sie robil backup - dlatego szukam jakiegos rozwiazania - jak nie iCloud Drive to moze dropbox? 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 sierpnia 2017 - 08:53

iCloud Drive nie jest przewidziany do takich zastosowań i osobiście odradzam. Dropbox jest lepszym rozwiązaniem do tego celu, chociażby przez to że przechowuje wersje plików i pozwala odzyskać skasowane pliki.

 

Jeśli bardzo Ci zależy to możesz chyba zaprzęgnąć akcje folderów do tego celu. Mówię chyba bo nigdy tego nie próbowałem, ale nie widzę powodu dla którego miałoby to nie działać.

Zerknij i daj znać czy jesteś zainteresowany taką zabawą: https://www.macissue...ns-on-your-mac/


  • Wania i cronopioverde lubią to

#3 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 15:04

wyglada ok, probowalem przez chwile to zrobic, nie udalo mi sie wszystkiego ogarnac ale przy samym Automatorze i uruchamianiu scryptu w nim, robilo to o co mi chodzilo. w wolnej chwili sprobuje jeszcze raz do tego usiasc



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 sierpnia 2017 - 15:16

AppleScipt i Automator to jedno, pamiętaj że akcje folderów wymagają wyzwalacza, czyli zdarzenia dotyczącego folderu do którego podpięte są akcje, na podstawie których uruchamiane są skrypty podpięte pod ten folder. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to takim wyzwalaczem jest dodanie pliku do folderu i usunięcie pliku z folderu - sama zmiana pliku już nie może być użyta jako wyzwalacz. Gdy wyzwalacz uruchomi akcje automatora, ta przekazuje plik / folder jako argument dla Automatora / Applescript. 

Dość mocno to ogranicza zastosowania, przykładowo wszystko będzie fajnie jeśli będziesz często coś wkładać lub wyjmować z tego folderu, ale jeśli chcesz by taki folder sam periodycznie się kopiował na iCloud Drive to musisz poszukać czegoś opartego o czas - na przykład akcja automatora - alarm kalendarza.

http://www.macworld....ate-backup.html



#5 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 16:23

nie potrzebuje miec oparcia o czas, sama czynnosc zmiany zawartosci folderu wystarczy. od biedy mogl bym za kazdym razem gdy zmienie cos w folderze przerzucic go calego w dane miejsce, ale musial bym o tym zawsze pamietac.



#6 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 października 2017 - 10:04

Wystarczy przeciągnąć folder, którego chce używać w iCloud do bocznego paska "iCloud" w Finderze. Tym samym wszystko co tam wrzucisz znajdzie się w iCloud.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych