Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro 3.1 + kontrloler PCIe Logilink PC0077


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 03 sierpnia 2017 - 16:01

Mamy w pracy kilka Maców Pro 3.1. Chcieliśmy im dać trzecie życie dodając karty PCIe dla dysków SSD.

Zamówiłem jedną kartę na testy Logilink PC0077 . Wszystko przebiegło łądnie pięknie do pewnego momentu: instalator wykrył dysk podpięty, format c i jazda :) do momentu ponownego uruchomienia.

 

Okazało się że system nie bootuje się z danego dysku. Przy starcie systemu trzeba przytrzymać ALT żeby wybrać dysk startowy z OSX.

 

Macie może jakieś pomysły żeby zmienić tą sytuację i bootowanie odbywało się normalnie. Dodam że było robione zerowanie pamięci pram i smc.



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 03 sierpnia 2017 - 16:16

format c? znaczy na tym Windows stoi tak? I mimo wszystko trzeba z alta ręcznie wybierać partycję z OSX?

 

Zakładając, że komputer pracuje pod kontrolą Mac OS X: próbowaliście wskazać ten dysk jako startowy dla komputera? Preferencje systemowe -> Dysk startowy? To tak na początek.



#3 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 03 sierpnia 2017 - 18:21

Przepraszam, nie wyraziłem się konkretnie.
Stoi na tym tylko El Capitan. Format c: miałem tylko na myśli tworzenie partycji i formatowanie dysku.

Tak, były próby wybierania dysku startowego.

Niestety po ponownym uruchomieniu pokazuje się znak zapytania. I dla ciekawostki dodam że dysk przez osx jest rozpoznawalny jako zewnętrzny.

#4 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 13 sierpnia 2017 - 13:00

Wystarczyło sudo nvram enable-legacy-orom-behavior=1 i rest PRAM 

 

Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych