Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Motion 5 vs Final Cut Pro X –prośba o opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shakalinho

shakalinho
  • 2 postów

Napisano 02 sierpnia 2017 - 21:20

Witam.

 

Posiadam APPLE MOTION 5.3 oraz FINAL CUT PRO X 10.3.3 Dopiero chcę nauczyć się tych programów, lecz czy mogę poprosić doświadczonych użytkowników o ich charakterystykę - co potrafią, do czego służą oraz CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

 

Chciałbym wziąć udział w szkoleniu do jednego z nich, lecz wcześniej chciałbym/muszę zgłębić swoją wiedzę. Szkolenia tanie nie są. Czy zatem mogę poprosić o kilka linijek każdego z Was?

 

Pozdrawiam serdecznie.



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 sierpnia 2017 - 02:44

Final Cut służy do montażu filmów (odpowiedniki to Adobe Premiere, Vegas Pro, itd) - kręcisz coś kamerą, zrzucasz na komputer i montujesz, wycinasz, dodajesz muzykę, dźwięki, proste efekty czy napisy i na koniec tworzysz z tego gotowy film. 

 

Motion służy tylko do dodawania różnych efektów, animacji, napisów 3D, przejść i tego typu pierdół. (odpowiednik: Adobe After Effects). Służy jako uzupełnienie tego pierwszego. Nie zawracaj sobie na razie głowy tym.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2017 - 20:12

Motion służy do Motion Graphics czyli do generowania ruchomych grafik a FCP X do montażu z prostym Color Gradingiem (korekcja koloru) jednak do Color Gradingu polecam Davinci który ma też moduł montażowy ale ma kosmiczne wymagania


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych