Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup w USD


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj Maksym

Mikołaj Maksym
  • 5 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 23:51

Cześć. 

Muszę kupić dość drogą aplikację w appstore. Jej normalna cena to 99 USD natomiast w naszym appstore niecałe 500PLN

 

Pytanie do was, czy ktoś robił taką operację że kupił kartę podarunkową w usd, założył nowe konto, kupił apkę w usd i udostępnił ją w chmurze rodzinnej ?

Czy to zadziała?

Różnica warta rozważenia - realnie okolice ponad 100 PLN przy obecnym kursie. 

 

Pozdr. 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 lipca 2017 - 08:41

Wszyscy członkowie chmury rodzinnej muszą być z tego samego kraju, więc nie zrobisz manewru takiego że konto US dołączysz do chmury rodzinnej z kontami PL.

 

Możesz zalogować się na telefonie w App Store na amerykańskie konto i pobrać appkę, a następnie przelogować się znów na polskie konto.

 

Podobny manewr można wykonać na komputerze za pomocą iTunes i amerykańską appkę można kablem wgrać na telefon czy tablet.

 

Należy uważać i bardzo dokładnie czytać wszelkie powiadomienia bo jest kilka punktów które potencjalnie mogą sprawić kłopoty:

- Apple Music

- iTunes Match

Te usługi się wyłączą po przelogowaniu na inne konto.

 

- autoryzacja urządzenia

Dane konto Apple ID może mieć zautoryzowanych w jednym czasie max 5 komputerów.

Dane urządzenie iOS może być w danym czasie "podpięte" pod jedno konto Apple ID. Widziałem sytuacje gdy ktoś żonglował tak 3 czy 4 kontami z różnych krajów między App Store, Podcasts i iBooks i w końcu nie mógł się zalogować w ustawieniach App Store na swoje polskie konto bez utraty dostępu do appek zainstalowanych z innych kont i musiał czekać 3 miesiące aż minie okres karencji aby wszystko wróciło do normy.



#3 Mikołaj Maksym

Mikołaj Maksym
  • 5 postów

Napisano 26 lipca 2017 - 08:48

Hej. 

Ale wtedy nie bede mogl korzystac z apki na 2 telefonach jednocześnie... chyba ze sie myle ?



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 lipca 2017 - 08:55

Tak jak pisałem wcześniej - możesz po prostu się zalogować na swoje amerykańskie konto i pobrać appkę. Ja też bym mógł jeśli podałbyś mi login i hasło. Można to robić na wielu urządzeniach jednocześnie.

 

Musisz jedynie uważać na skojarzenie urządzenia z iOS z kontem US bo stracisz na 3 miesiące częściowo dostęp do konta PL.

 

Zrzut_ekranu_2017_07_26_o_10_01_04.png

 

Dlatego możliwe, że lepszym wyjściem jest skorzystanie z iTunes do zakupu i następnie zsynchronizowania treści z telefonem. iTunes nie trzeba "kojarzyć" z kontem, wystarczy tylko je zautoryzować.


Użytkownik imrik edytował ten post 26 lipca 2017 - 09:05


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2017 - 21:57

Tematy kombinacji panglobalnych były już poruszane wielokrotnie. Proszę poczytać i wyciągnąć wnioski adekwatne do swojej sytuacji. Kontynuowanie tego wątku nie jest chyba konieczne.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych