Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod 6gen Touch - ktoś ma? Używa? Zakup ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 14:56

Cześć, mam iPhone SE 16 GB - do pracy wystarcza, bo mam mało zdjęć, muzyki słucham głównie ze streamingu, nie gram w gry i nie mam wielu aplikacji - tylko te podstawowe typu Facebook, bankowość, Word.

Podróżuję dużo po kraju pociągiem i wtedy odzywa się problem zasięgu z siecią - nie mogę słuchać muzyki.

 

Czy ktoś korzysta w dzisiejszych czasach z iPoda? Mówię dokładniej o 6gen Touch, bo taki mógłbym sobie kupić. Gdyby oczywiście to miało sens, bo może lepiej jednak sprzedać obecnie posiadany i kupić większy.

 

iPhone SE 16 GB sprzedaję za 1000 zł, dokładam drugie 1000 i mam 128GB.

iPhone SE 16 GB zostawiam i kupuję za 1500 iPoda 64 GB.

 

Z większego rozmiaru iPhone skorzystałbym tylko żeby zapełnić pamięć muzyką. W podróży i tak nie skorzystam z funkcji telefonu, bo nie mam zasięgu. iPod powinien też dłużej pracować na baterii - choć w podróży i tak mam power bank.

 

Czy ktoś korzysta z iPoda i nie uważa tego za coś zbytecznego? Generalnie "empetrójki" chyba już się skończyły, szczególnie w czasach Apple Music i Spotify. Co sądzicie o tym sprzęcie?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lipca 2017 - 16:42

Swoim wyliczeniem częściowo odpowiedziałeś sobie na ten problem. Sprzedając swojego SE i kupując nowego oszczędzasz 500 PLN i masz prawie 2x tyle miejsca na muzykę co za 1500. Poza tym iPod 6 ma SoC A8, który nie jest pierwszej świeżości. Wszystkie inne komponenty też nie są tak dobre jak w iPhone (poza wyglądem - czerwony jest śliczny). Do tego pamiętaj, że to kolejne urządzenie, które trzeba naładować, pilnować i pobierać na nie muzykę.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 17:23

iPhone SE 16 GB sprzedaję za 1000 zł, dokładam drugie 1000 i mam 128GB.

 

iPhone SE 128 GB kosztuje od niedawna 1899 zł w oficjalnej polskiej dystrybucji dużych elektromarketów. U mniejszych autoryzowanych sprzedawców jeszcze o 50 do 100 zł taniej.



#4 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 28 lipca 2017 - 09:50

No to wszystko jasne. Przy okazji - Apple wycofało z oferty iPody Nano i Shuffle.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych