Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiany ikon w Docku oraz panelu powiadomień.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ToooLek

ToooLek
  • 7 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 21:36

Witam serdecznie

Z racji tego, iż jestem nowym użytkownikiem systemu Mac OS proszę o wypowiedzenie się ludzi posiadających rozleglejszą wiedzę na temat tego systemu operacyjnego, lub osób, które doświadczyły tego samego "zjawiska" co ja. Problem polega na tym, że czasami ikony w na pasku u dołu ekranu zmieniają swoją postać ( w załączniku przesyłam zrzut ekranu ). Zauważyłem to przy ikonach Safari, League of Legends, Narzędzia systemowe. Proszę powiedzieć czym to jest spowodowane? :) 

Dodatkowo w panelu powiadomień, który jest aktywowany przez przesunięcie od krawędzi prawej dwóch palców po gładziku w kierunku lewym co jakiś czas znikają widgety ( mimo iż wcześniej były tam dodane nie zostają wyświetlane) zostaje sam kalendarz a próby ponownego dodania nic nie wnoszą ( również załączam screena. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)

Załączone pliki



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 18:57

Nie jest to normalne ani częste zjawisko (mi się nic takiego nigdy nie przydarzyło, a wierz mi pracuje na makach od zawsze). Żeby wyeliminować software:

 

Ja to bym grzebał, ale nowemu użytkownikowi proponuje przeinstalowanie systemu z formatowaniem dysku. Tylko przygotuj sobie dysk instalacyjny na pendrivie wcześniej. I poczytaj o tym wcześniej, i formatuj dopiero podczas procesu instalacji, dla odmiany nie wcześniej :)

 

Jeśli na czystym systemie dalej coś będzie nie hulać, no to wiadomo, że nie software. 


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 ToooLek

ToooLek
  • 7 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 22:59

Z tym, że komputer został zakupiony niecałe dwa tygodnie temu. ( wersja mid 2017 MacBook Pro 15). Wszystkie programy były instalowane z pewnych źródeł od stron producentów. Myślisz, że wina leży po stronie samego systemu?

#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 lipca 2017 - 09:58

Albo po stronie tego Avasta, który uśmiecha się tam z menubara, jak Ty po każdym akapicie.

Jak go wyrzucisz, to się upewnisz. Tylko zrób to zgodnie z instrukcjami producenta.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych