Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po każdej aktualizacji systemu komputer zawiesza się na pasku ładowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piciunio91

Piciunio91
  • 3 postów

Napisano 14 lipca 2017 - 09:39

Witam,

 

posiadam od niedawna komputer Apple Mac mini dual-core i5 2.6GHz/8GB/1TB/Iris Graphics i do tego mam podłączone dwa monitory FullHD przez przejściówki Apple mini DisplayPort na VGA. 

 

System jaki był  to El Capitan jednak po aktualizacji do Sierra komputer zawieszał się w połowie paska ładowania systemu. W trakcie kontaktu z Supportem okazało się, że również niemożliwe jest wejście w odzyskiwanie systemu, czy gdziekolwiek, gdzie występuje pasek ładowania ponieważ komputer zatrzymuje się w jego połowie i tak stoi w nieskończoność. 

 

Wsparcie rozłożyło ręce i kazało mi odesłać komputer do serwisu. Jednak przed wysłaniem do naprawy okazało się przypadkiem, że komputer z jednym podłączonym monitorem funkcjonuje bez zarzutu, system się ładuje i wszystko działa. Podłączenie drugiego monitora w trakcie pracy wywołuje czarne ekrany i na tym koniec.

 

W końcu odesłałem go i w serwisie nic nie stwierdzili - żadnej usterki technicznej. Zainstalowali system ponownie.

 

No i rzeczywiście wszystko już działało poprawnie po powrocie z naprawy. 

 

Po kilku dniach pojawiła się jakaś aktualizacja dla systemu 10.12.5 więc kliknąłem  żeby się zaktualizował, restart systemu i znowu komputer wisiał na pasku ładowania. Jednak tym razem mogłem załadować odzyskiwanie systemu i przywróciłem system z kopi w Time Machine. 

 

Doszedłem do wniosku, że nie będę na razie aktualizował systemu ponieważ potrzebuję komputer do pracy. Czy ktoś może miał taki problem po aktualizacji i każdej kolejnej systemu? Nie chciałbym kolejny raz odsyłać sprzętu do serwisu jeżeli efekt ma być taki sam, zwłaszcza, że zadzwoniłem do Cortlanda poinformować od kolejnej takiej sytuacji i uzyskałem odpowiedź żebym przeinstalował system od nowa co wiąże się z przenoszeniem plików i instalacją aplikacji ponownie. 

 

Nie wiem czy to również jest związane z tym problemem ale wczoraj kupiłem Microsoft Office na maca, zainstalowałem go i po ponownym uruchomieniu komputera pasek ładowania systemu doszedł do połowy, pojawiły się czarne ekrany i koniec komputer znowu stoi.



#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 19 lipca 2017 - 16:48

Wysyłanie komputera na serwis nie ma sensu jeżeli masz już diagnozę iż sprzęt jest sprawny. A sam serwis nie będzie zajmował się oprogramowaniem - bo to nie jest ich problem.

 

Sprawdzałeś każdy z monitorów z osobna? może problemem jest któraś z przejściówek lub uszkodzony kabel? To są proste sprawy które umykają a potrafią narobić problemów niekoniecznie oczywistych.

 

Problem z oprogramowaniem można sprawdzić w prosty sposób, utwórz pendrive'a z Ubuntu / Linux Mint / Fedorą czy innym linuksem umożliwiającym uruchomienie go bez instalacji - i uruchom z niego komputer. Takie działanie nic nie kosztuje a może wskazać w czym jest problem.



#3 Piciunio91

Piciunio91
  • 3 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 08:27

Witam,
w końcu po długim czasie udało się znaleźć winowajce. Problemy powodował VirtualBox. Po odinstalowaniu aplikacji system bez żadnego ale się aktualizuje a Office dał się zainstalować.

Dziękuję za pomoc

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 09:10

Hmm no to dziwne, bo ja VirtualBox używam od kilku lat zawsze w najnowszej wersji i nigdy problemów nie było.



#5 Piciunio91

Piciunio91
  • 3 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 21:27

Pytanie na jakiej wersji systemu? Bo na El Capitan nie miałem żadnych problemów. Problemy zaczęły się przy wersji Sierra.

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 08 sierpnia 2017 - 10:36

Zawsze mam najnowszą aktualną :)



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 08 sierpnia 2017 - 10:50

Nie miałem nigdy problemów z VirtualBox w konfiguracji dual screen ani na El Capitan ani na Sierra. Z tym, że mój przypadek jest nieco inny, bo ja używałem jednego dodatkowego zewnętrznego ekranu oraz wbudowanego wyświetlacza rMBP. Obecnie mam już 2 monitory i Sierrę ale nie sprawdzę z VirtualBoxem, bo w międzyczasie przesiadłem się na Parallels i odinstalowałem VB. Jeśli Ci to coś da, to z Parallels na 2 zewnętrznych monitorach też nie mam żadnych problemów.



#8 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2017 - 06:13

Co nowszy system to Apple wycina część urządzeń/usług, a VGA i Apple to już od bardzo, bardzo dawna trąci myszką. Apple po za ichnią wersja minivga nigdy takiego portu nie używało w swoich komputerach.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#9 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 02 września 2017 - 18:33

 Apple po za ichnią wersja minivga nigdy takiego portu nie używało w swoich komputerach.

używało, od PMG3 do PMG4 czyli od 1999 do 2003 roku,

to samo PowerBook od G3 do G4 w podobnych latach,

nie ma za co 



#10 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2017 - 11:31

używało, od PMG3 do PMG4 czyli od 1999 do 2003 roku,

to samo PowerBook od G3 do G4 w podobnych latach,

nie ma za co 

Tak było to w zeszłym tysiącleciu, w obecnych systemach obsługa VGA jest wycięta.


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 września 2017 - 11:34

Tak było to w zeszłym tysiącleciu, w obecnych systemach obsługa VGA jest wycięta.

 

Obecnie tak bo apple stosuje DP, ale za czasów kiedy maki miały port DVI nie było z tym problemu. Port DVI był (jest) takim portem combo do którego dało się podłączyć wszystko za pomocą odpowiedniej przelotki czy kabla. Dzisiaj DP to już zupełnie inny sygnał i nie da się zrobić prostej przelotki na żadne inne złącze. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych