Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Beta publiczna macOS (10.13) High Sierra – dyskusja.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
244 odpowiedzi w tym temacie

#51 CzoCzo

CzoCzo
  • 99 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 06 lipca 2017 - 08:40

Witam. Jestem nowym użytkownikiem macbooka (wczoraj przyszedł z alalgro) i mam problem.
Wyczyściłem dysk i chciałem zainstalować nowy system beta -Sierra po czym pokazuje mi błąd jak na zdjęciu:

https://s23.postimg....iz/IMG_0530.png

Proszę o pomoc

#52 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 lipca 2017 - 09:23

To beta. Nie wszystko musi działać. Dodam również, że bety nie poleca się „nowym użytkownikom macbooka”. Od tego są stabilne wydania.

I przestań dublować swoje wpisy w kilku tematach, bo w regulaminie jest na ten temat conieco, co niekoniecznie by Ci się spodobało. Z góry dziękuję.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#53 CzoCzo

CzoCzo
  • 99 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 06 lipca 2017 - 09:33

To co mam zrobić w tym przypadku żeby normalnie używać macbooka ?

#54 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 lipca 2017 - 09:44

Nie pchać się w bety, zainstalować oficjalne wydanie systemu odpowiedniego dla swojego sprzętu, użyć wyszukiwarki, by uzupełnić wiedzę, nie podbijać na forum. Powinno wystarczyć. Koniec OT.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#55 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 lipca 2017 - 22:49

Powiem szczerze....po zainstalowaniu public beta High Sierra na MB12 z m3 naprawdę przyśpieszył w Mission Control i nie tylko. Jednak Metal 2 robi kapitalną robotę ;-) Wszystko jakieś takie żwawsze.


Użytkownik pino22 edytował ten post 08 lipca 2017 - 22:50

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#56 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 11:33

Mała uwaga dot. apfs-u - jeżeli np macie cały dysk ssd sformatowany jako apfs to nie ma szans na jego późniejsze podzielenie np. aby zaistalować windę na drugiej partycji - po prostu choć jest polecenie resizeContainer dot.. apfs w diskutil to służy ono TYLKO do zwiększenia pojemności ( grow ) !

Asystent Bootcampa też tego nie potrafi.

To oczywiście nie jest jakiś problem - wystarczy przed instalacją HS podzielić wcześniej dysk na odpowiednie partycje, jednak trzeba o tym pamiętać.

Oprócz tego system śmiga jak ta lala :)


Użytkownik YABBA235 edytował ten post 10 lipca 2017 - 11:34

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#57 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 lipca 2017 - 10:37

Uprzejmie donoszę, że nowy system natywnie obsługuje SSD NVMe, co pozwoli rozbudować stare maki pro o nową technologię

 

4ac111ab-9947-4861-ad2c-cea42d9f0c80.png

Więcej o tym piszę:

http://myapple.pl/po...-na-mac-pro-5-1


Użytkownik Iro edytował ten post 11 lipca 2017 - 10:38

  • Piotr X lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#58 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 lipca 2017 - 11:01

Czy ktoś mógłby sprawdzić, czy naprawiono poniższy bug?

https://discussions..../thread/7904227



#59 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 12 lipca 2017 - 13:14

@up W tym momencie nie możemy być pewni, czy to bug, czy zamierzone, jak zresztą zatytułowano cytowany wątek. W każdym razie „x” nadal nie ma na twarzach wykrytych – w słusznych bądź nie miejscach na zdjęciach – automatycznie przez aplikację. Można raportować. Również przez Product Feedback dla Photos, bo przecież występuje również w stabilnej wersji.
 
Ponadto kolejna apka została wykastrowana: Keychain Access. Zabrali m. in. /Volumes/Mac HD/Applications/Utilities/Keychain Access.app/Contents/Resources/Keychain.menu i kilka innych przydatnych rzeczy. Ale za to jej rozmiar spadł z 14 do 4 MB, czyli odchudzanie konsekwentnie w modzie  :D Ale mnie szkoda. Używałem ikony menu extra do blokady ekranu (Lock Screen).

 

UPDATE: Sukces! Za to po wielu latach wprowadzili wreszcie zwykłe Lock Screen, zamiast tylko wygaszania monitora. Jest pod menu jabłka i pod pokazanym tam skrótem ⌃⌘Q.

 

I duperelki zauważone przeze mnie po kilku minutach wstępnego zerkania na wszystko: trzy nieuzasadnione niczym nowe spolszczenia – „Aplikacje” zamiast zadomowione już „Programy” dla katalogu Applications, pęk kluczy login po raz pierwszy nazywa się „Logowanie” w na liście bocznej w Dostępie do…,  no i w opcjach iCloud Drive w panelu Preferencji na windowsową modłę „Foldery Biurko i Dokumenty” (widzę, że tak było już w Sierze – absolutnie bez spójności, bo w artykule pomocy widnieje „katalogi”; pewnie dla niektórych to synonimy po prostu, a ja się czepiam).

 

Chodzi generalnie jak Sierra, mniej więcej, może troszkę więcej ramu zjada kernel_task i parę rzeczy do dopracowania niewielkiego tak na pierwszy rzut oka (Feedback Assistant nie będzie leniuchował), ale jeszcze kilka bet przed nami przecież, zanim oficjalna.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#60 LukCzu

LukCzu
  • 5 postów

Napisano 12 lipca 2017 - 23:22

Podczas instalacji pierwszej publicznej bety nie miałem okienka z wyborem konwersji do APFS. Nie mogę tego też zrobić w Narzędziach dyskowych naciskając CMD + R podczas rozruchu iMaca 27” z połowy 2011.

#61 wtxx

wtxx
  • 6 postów

Napisano 13 lipca 2017 - 09:36

Czy komuś udało się zainstalować betę 2? Mi cały czas wyskakuje komunikat: "Błąd NSURLErrorDomain -1012". Może ktoś wie o co chodzi.



#62 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipca 2017 - 10:51

no i w opcjach iCloud Drive w panelu Preferencji na windowsową modłę „Foldery Biurko i Dokumenty” (widzę, że tak było już w Sierze – absolutnie bez spójności, bo w artykule pomocy widnieje „katalogi”; pewnie dla niektórych to synonimy po prostu, a ja się czepiam).

 

Nienawidziłem 'folderów' szczerze i prawdziwie od dawna, o czym zresztą wiesz. Niestety, okazało się, że mają rację.

'Katalog' to fizyczny obiekt w systemie plików. 'Folder' to taki katalog, ale, powiedzmy, wirtualny. Na przykład jakby zrobili 'wszystkie moje pliki' jako niebieską ikonkę w Finderze, to byłby to folder. Albo w Windows te wszystkie 'moje dokumenty', bo można przestawić lokalizację fizycznego katalogu. Podobnie zatem tutaj, to są wirtualne foldery w iCloud, gdzie kopiowane są katalogi ~/Desktop i ~/Documents ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#63 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lipca 2017 - 15:05

Po instalacji drugiej publicznej bety wszystko śmiga wyśmienicie. Dzięki Metal 2 komp zyskał na dynamice. Tylko trochę mocniej się grzeje niż na pierwszej public beta. I czas na wskazaniu baterii trochę krótszy. Ale z pewnością poprawią.

Czy ktoś też to zauważył na MB12 ??


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#64 ogitom

ogitom
  • 9 postów

Napisano 15 lipca 2017 - 19:43

Po instalacji drugiej publicznej bety wszystko śmiga wyśmienicie. Dzięki Metal 2 komp zyskał na dynamice. Tylko trochę mocniej się grzeje niż na pierwszej public beta. I czas na wskazaniu baterii trochę krótszy. Ale z pewnością poprawią.

Czy ktoś też to zauważył na MB12 ??

Tak. Mam to samo. Zdecydowanie bardziej się greje niż na pierwszej becie.



#65 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 lipca 2017 - 10:17

@ftpd 
Ze smutkiem obawiam się, że osoby obecnie odpowiedzialne za polską lokalizację macOS nie dokonują tak subtelnych rozróżnień i wisi nad nami widmo (literalnie) folderu:

4yYZqQe.png

 

W przeciwieństwie do ostatniej Sierry choćby nawet, mamy tu "foldery" na przestrzeni całego systemu (preferencje i menu Findera, Albumu czcionek, Pref. systemowe – panele Spotlight, Udostępnianie, generalnie wszędzie). Innymi słowy, już nie tłumaczą, tylko przepisują tę stworzoną przez anglojęzycznych metaforę. Dobrze że choć /System/Library/CoreServices/Applications/Directory Utility.app jest nadal katalogowym.

 

Ale jako że wkracza to już w dziedzinę purystycznych rozważań typu "Anuluj/Poniechaj/Zrezygnuj" czy "Obwieszczaj/Ogłaszaj/Mów", to żeby nie robić konikowego OT, zamykam – tym razem się.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#66 sysak

sysak
  • 49 postów

Napisano 17 lipca 2017 - 15:29

Po instalacji drugiej publicznej bety wszystko śmiga wyśmienicie. Dzięki Metal 2 komp zyskał na dynamice. Tylko trochę mocniej się grzeje niż na pierwszej public beta. I czas na wskazaniu baterii trochę krótszy. Ale z pewnością poprawią.

Czy ktoś też to zauważył na MB12 ??

Ja w PB2 na MBA 2013 zauważyłem, że otwarcie Facebooka powoduje użycie CPU przez Safari na poziomie 100% (i grzanie się i drenowanie baterii). Nawet zamknięcie strony czy całego okna tego nie naprawia. Dopiero quit albo force quit przywraca użycie do normy. Sprawdź czy to nie od tego. Za to bug, który miałem w PB1 na youtube powodujący zatrzymanie obrazu na kilka sekund przy każdorazowym przewijaniu i skakaniu po filmie został naprawiony. Poza tym w codziennym użytkowaniu wszystko działa idealnie.


Użytkownik sysak edytował ten post 17 lipca 2017 - 15:30

ip5 Air 11' 2011

#67 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 lipca 2017 - 21:48

Ja w PB2 na MBA 2013 zauważyłem, że otwarcie Facebooka powoduje użycie CPU przez Safari na poziomie 100% (i grzanie się i drenowanie baterii). Nawet zamknięcie strony czy całego okna tego nie naprawia. Dopiero quit albo force quit przywraca użycie do normy. Sprawdź czy to nie od tego. Za to bug, który miałem w PB1 na youtube powodujący zatrzymanie obrazu na kilka sekund przy każdorazowym przewijaniu i skakaniu po filmie został naprawiony. Poza tym w codziennym użytkowaniu wszystko działa idealnie.

Dzięki za info.....sprawdzę te podpowiedzi z force quit. Nie bardzo wiedziałem co to ale doszedłem, że to "wymuś koniec"  ;)


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#68 sysak

sysak
  • 49 postów

Napisano 18 lipca 2017 - 12:40

Dzięki za info.....sprawdzę te podpowiedzi z force quit. Nie bardzo wiedziałem co to ale doszedłem, że to "wymuś koniec"  ;)

Tak, to będzie to. przepraszam, ale  nigdy nie miałem macOSa ustawionego na polski więc nawet nie wiem. Możesz sobie sprawdzić zawsze w "activity monitor ;) " co akurat używa CPU. Może u Ciebie to co innego.


ip5 Air 11' 2011

#69 matenko

matenko
  • 36 postów
  • SkądPiotrków Trybunalski

Napisano 20 lipca 2017 - 23:05

Jak u was z temperaturą i pracą na baterii na drugiej publicznej becie? U mnie macbook trzyma krócej, ma większą temperaturę i jak go ładuje to włączają się wiatraki 



#70 RitraX

RitraX
  • 56 postów

Napisano 21 lipca 2017 - 02:39

U mnie sam laptop uruchamia sie zdecydowanie dluzej, aplikacje troszke wolniej sie laduja, a przy safari procesor pracuje na najwiekszych obrotach.    Animacje za to sa zdecydowanie plynniejsze i nowy Metal to chyba najwiekszy plus tej High Sierry jak na razie.


Użytkownik RitraX edytował ten post 21 lipca 2017 - 03:10


#71 kamjas

kamjas
  • 67 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 21 lipca 2017 - 07:56

Jak u was z temperaturą i pracą na baterii na drugiej publicznej becie? U mnie macbook trzyma krócej, ma większą temperaturę i jak go ładuje to włączają się wiatraki 

U mnie było podobnie, wiatraków nie słyszałem od zakupu kompa, a teraz podczas ładowania i uruchomionej Safari pracowały cały czas, czasami dziwnie zachowywał się touch bar. Użycie ram i  procesora bardzo duże. Wróciłem do stabilnej wersji, czekam na jesień ...


Macbook Pro 14 2021 , iPhone 14 ProMax , iPad Pro 11 M1


#72 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 lipca 2017 - 08:46

U mnie było podobnie, wiatraków nie słyszałem od zakupu kompa, a teraz podczas ładowania i uruchomionej Safari pracowały cały czas, czasami dziwnie zachowywał się touch bar. Użycie ram i procesora bardzo duże. Wróciłem do stabilnej wersji, czekam na jesień ...

Wrociles do stabilnej wersji z drugiej public beta czy z pierwszej? Jak zrobic taki powrot?

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#73 kamjas

kamjas
  • 67 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 21 lipca 2017 - 09:06

Wrociles do stabilnej wersji z drugiej public beta czy z pierwszej? Jak zrobic taki powrot?

Z drugiej wersji. Przed jej zainstalowaniem zrobiłem kopię zapasową na Time Machine (mam nadzieję, że masz :) )Jak nie masz to instalacja od nowa na czysto... Powrót do Sierry wg. tej instrukcji : 

https://beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll

Macbook Pro 14 2021 , iPhone 14 ProMax , iPad Pro 11 M1


#74 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 lipca 2017 - 17:19

 

Z drugiej wersji. Przed jej zainstalowaniem zrobiłem kopię zapasową na Time Machine (mam nadzieję, że masz :) )Jak nie masz to instalacja od nowa na czysto... Powrót do Sierry wg. tej instrukcji : 

https://beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll

Zawsze robię kopię zapasową na Time Machine  ;)  I teraz mam zrobioną na drugiej public beta. Ale chyba daruję sobie powrót. Metal 2 kapitalnie pomaga. Tylko to grzanie się trochę wkurza  :o

Jak sądzicie kiedy wyjdzie kolejna publiczna? To może już to poprawią......


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#75 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 22 lipca 2017 - 07:58

Potwierdzam grzanie się i szybki drenaż baterii.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych