Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przenoszenie danych Map z osx do iOS.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 19 czerwca 2017 - 05:46

Mam w samochodzie zestaw multimedialny umożliwiający podłączenie iphona i używanie CarPlay. Chciałbym wybierać trasę na macbooku i przenosić punkty lub trasy na iphona i używać ich do nawigacji. W macbooku jest opcja wyślij do iphona. Wysłałem trasę do iphona w ten sposób. Niestety nie dotarła. Co robię nie tak. Telefon miałem podłączony do macbooka przewodem,  iTune uruchomiony. 



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 19 czerwca 2017 - 09:41

Powinieneś być zalogowany na to samo konto iCloud na telefonie i komputerze. Myślę że może być też wymagane włączone WiFi i bluetooth oraz aktywną funkcję handoff na komputerze i telefonie.

 

iCloud:

- Na Mac: Preferencje Systemowe -> iCloud

- Na iPhone: Ustawienia -> iCloud

 

Handoff:

- Na Mac: Preferencje Systemowe -> Ogólne -> Pozwalaj na Handoff...

- Na iPhone: Ustawienia -> Ogólne -> Handoff

 

Po zdefiniowaniu trasy na Mac klikasz na udostępnij -> Wyślij do iPhone. iPhone sam powinien wyświetlić powiadomienie o wysłanej trasie i po kliknięciu tego powiadomienia powinien otworzyć program Mapy z trasą. Nie trzeba nic podłączać kablami i korzystać z iTunes.


Użytkownik imrik edytował ten post 19 czerwca 2017 - 09:43


#3 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 12:39

Co powinno być włączone w opcji iCloud na Mac-u i na iphonie. Nie widzę opcji związanej z mapami. Handoff był włączony.



#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 czerwca 2017 - 13:28

Nie ma osobnej opcji w ustawieniach iCloud odnośnie map jeśli o to pytasz. Wymagane jest to samo Apple ID w iCloud. Szukam bardziej szczegółowej dokumentacji i na szybko nic nie mogę znaleźć.

 

Jeśli miałbym zgadywać to wymagane mogą być:

- iOS 7 + MacOS Yosemite lub nowsze

- synchronizacja Safari  w ustawieniach iCloud

- Handoff

- włączone WiFi i bluetooth na obu urządzeniach

- włączone powiadomienia dla map w iPhone

- włączone usługi lokalizacji na iPhone z zezwoleniem na lokalizację w mapach

 

Skoro opcja Ci się pojawia na komputerze to z grubsza masz to co trzeba tylko to do iPhone nie dociera z jakiegoś powodu.

Po wybraniu tej opcji na komputerze nie ma żadnego dodatkowego potwierdzenia, na telefonie powinno pojawić się powiadomienie. Po wejściu w interakcje z powiadomieniem uruchamia się program mapy z zaznaczoną trasą wybraną.

 

Spróbuj wyłączyć i włączyć telefon.

Spróbuj wylogować się na telefonie z iCloud, zrestartować telefon i zalogować się podobnie

Spróbuj załączyć wszystkie opcje synchronizacji (może poza zdjęciami jeśli nie chcesz)



#5 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 21 czerwca 2017 - 15:50

Ruszyło :) Włączenie i wyłączenie telefonu pomogło. Serdecznie dziękuje za pomoc.

Adminie proszę o poprawienie tytułu  powinno być z osx do ios.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych