Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stary iPad pro 12,9 czy iPad 10,5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kryno

Kryno
  • 12 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 20:27

Jestem długoletnim użytkownikiem iPada 2 i używanie jego jest od jakiegoś czasu bardzo irytujące. Postanowiłem zmienić go na coś nowego, które posłuży mi conajmniej tyle co mój obecny iPad. Jako, że nowy zwykły ipad to odświeżony kotlet postanowiłem udeżyć w pro. Ale mam dylemat różnica w cenie najtańszych wersji nowego 10,5 i starego 12,9 to 100zł. Na pamięci mi mocno nie zależy bo dotychczas z trudem ale radziłem sobie z 16GB. iPada używam w 95% w domu. Tak jak wspomniałem sprzętu często nie zmieniam i czy kupno starszego sprzętu nie spowoduje skrócenia możliwości normalnego jego użytkowania. Jak się używa tak dużego sprzętu czy nie jest uciążliwe, czy jednak nie kombinować i brać 10,5" . Za rady z góry dziękuje

#2 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 14 czerwca 2017 - 20:58

W roku akademickim swojej 12.9 używałem codziennie. Bardzo dobrze się sprawdza na uczelni jednak masz rację - wielkość urządzenia potrafi być męcząca. Stawiając go na blacie nie byłem w stanie zmieścić na nim zeszytu. Nie wiem jakby to wyglądało z 10.5 jednak Air 2 był troszkę za mały. Wydaje mi się więc, że 10.5 trafia idealnie "w punkt" jeżeli chodzi o rozmiar. W dźwięku głośników 12.9 się zakochałem - gra najlepiej ze wszystkich sprzętów Apple. Począwszy od iPhone, kończąc na MB.

12.9 jest reklamowany jako sprzęt dla profesjonalistów - zgadzam się z tym w 100%, bo niestety rozmiar czyni go mało poręcznym. Jest to bardziej mobilne centrum do tworzenia treści niż do ich konsumpcji.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#3 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 15 czerwca 2017 - 07:14

Mam od wczoraj iPada 10.5. Przesiadka z iPada air 2. Jest większy i duuuuuuużo szybszy. Odświeżanie 120hz robi świetny efekt, iPad jest mega płynny. Co do 12.9 to ja osobiście odradzam. Dla mnie jest za duży. Ciężko mi się tego używało.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#4 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 15 czerwca 2017 - 12:29

Jeśli będziesz używać głównie w domu, polecam jak najbardziej 12,9. Jak chcesz być bardziej mobilny - wybierz mniejszy, choć mój 12,9 mieści się w mojej malej torbie naramiennej. 

Komfort użytkowania większego ekranu jest nieoceniony. Oczywiście wszystko za cene wyzszej wagi i ergonomii trzymania. Ja Ci radzę 12,9 i dobre etui, które pomieści tablet i umożliwi łatwe trzymanie go.

Ja posiadam Puro z miejsce na Apple Pencil. Starsza wersja 12,9 jest wciaz potężna i będzie jeszcze dłuuuugo wspierana przez Apple. Masz tam 4GB Ramu, 4 głośniki i rewelacyjny ekran.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#5 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2017 - 22:15

12,9" ma taką wadę, że raczej mało osób będzie mogło na nim pisać wygodnie kciukami w trybie landscape. Dla mnie np. to bardzo ważne.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#6 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 16 czerwca 2017 - 10:04

12.9 w ogóle ma taka wadę że ciężko się go używa leżąc na łóżku, gdzieś w niewygodnej pozycji, siedząc i trzymając go na kolanach. Ja miałem problemy z pisaniem na tym urządzeniu w tych pozycjach. Moim zdaniem tablet to przede wszystkim mobilne urządzenie do użytku wszędzie i w każdych warunkach, tutaj nie do końca tak jest. Ten model mam wrażenie nadaje się do pracy przy biurku i jeszcze z podpiętą klawiaturą. Wtedy komfort jest większy niż w 9.7. Na pewno oglądając filmy 12.9 też robi większe wrażenie ale wiadomo oglądając film niczego nie klikamy, nie przesuwamy.
Takim trochę złotym środkiem jest 10.5 cala. Mimo iż jest on większy o tylko 0,8 cala to daje to coś koło 17% większy ekran roboczy w stosunku do 9.7 i to się czuje. Osobiście polecam, wielkość jak dla mnie idealna.

Użytkownik Kardas edytował ten post 16 czerwca 2017 - 10:04

  • krissolek lubi to

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2017 - 11:42

Bież nowszy, szybszy z lepszym ekranem i baterią. 12.9 ma gorszy ekran niż 9'' iPad Pro. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#8 Kryno

Kryno
  • 12 postów

Napisano 17 czerwca 2017 - 08:34

Dziękuje wszystkim za rady.

#9 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 19 czerwca 2017 - 11:35

Bież nowszy, szybszy z lepszym ekranem i baterią. 12.9 ma gorszy ekran niż 9'' iPad Pro. 

Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Byłem już nastawiony na kupno 12.9" U mnie przeważają inne potrzeby, co do wielkości ekranu. Jednak zawsze mogę wziąć 10.5", gdyby faktycznie był pod tym względem lepszy od 12.9" 

W sumie nie pytanie nie powinno być w tym temacie, ponieważ dotyczy 12.9" również w nowej wersji. 

Tyle, że z tego co pamiętam, to ekrany w nowej i starej są takie same.


Użytkownik Jackpe edytował ten post 19 czerwca 2017 - 12:25


#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 czerwca 2017 - 18:00

Funkcja True Tone i rozszerzony gamut, który pokrywa przestrzeń DCI-P3 stosowaną w kinach. Tego nie miał 12'' iPad Pro w przeciwieństwie do mniejszego brata. Nowszy iPad ma jeszcze lepszy ekran. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#11 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 20 czerwca 2017 - 07:03

Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Byłem już nastawiony na kupno 12.9" U mnie przeważają inne potrzeby, co do wielkości ekranu. Jednak zawsze mogę wziąć 10.5", gdyby faktycznie był pod tym względem lepszy od 12.9" 

W sumie nie pytanie nie powinno być w tym temacie, ponieważ dotyczy 12.9" również w nowej wersji. 

Tyle, że z tego co pamiętam, to ekrany w nowej i starej są takie same.

 

12,9" w nowej wersji (2017) ma taki sam ekran jak 10,5", poza wielkością oczywiście  ;) Także jak Ci zależy na wielkości ekranu to spokojnie możesz brać tegoroczny 12,9" i na jakości nic nie stracisz.



#12 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 20 czerwca 2017 - 12:20

Dzięki. Za wcześnie zadałem pytanie, zapominając, iż w temacie jest stara wersja 12.9". Nie znalazłem jeszcze salonu z wersjami demo, abym mógł je porównać na żywo, lecz w 90% jestem zdecydowany na 12.9"



#13 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 30 czerwca 2017 - 17:08

12,9" ma taką wadę, że raczej mało osób będzie mogło na nim pisać wygodnie kciukami w trybie landscape. Dla mnie np. to bardzo ważne.


Bo na takiego rozmiaru klawiaturze nie pisze się kciukami tylko całymi dłońmi (tzn. wszystkimi palcami). Właśnie wielkość klawiatury na 12,9 jest jego wielka zaleta. Pisze się prawie tak, jak na fizycznej. I szybciej niż kciukami. Dlatego właśnie, ze jest duża i łatwo trafić w odpowiedni "klawisz". Kciukami to na smartfonie można poklikac.

 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#14 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 30 czerwca 2017 - 20:15

Bo na takiego rozmiaru klawiaturze nie pisze się kciukami tylko całymi dłońmi (tzn. wszystkimi palcami). Właśnie wielkość klawiatury na 12,9 jest jego wielka zaleta. Pisze się prawie tak, jak na fizycznej. I szybciej niż kciukami. Dlatego właśnie, ze jest duża i łatwo trafić w odpowiedni "klawisz". Kciukami to na smartfonie można poklikac.


Tak ale pod warunkiem że ipad leży sobie wygodnie na biurku czy stole. Jeśli zabieramy go ze sobą gdzieś gdzie mamy gorsze warunki, kiedy na przykład leży u nas na kolanach, czy używamy go trzymając w ręce, albo kiedy używamy go leżąc, to pisanie na 12.9 staje się mocno niewygodne. Dla mnie ipad musi być mega mobilny, dlatego że często używam go po prostu leżąc sobie wygodnie na sofie. Z ipadem 12.9 pracowało mi się niewygodnie w tych pozycjach. Miał przewagę tylko wtedy gdy używałem go przy biurku i to jeszcze z podpiętą klawiaturą. Jednak do takich celów jak praca przy biurku to służy mi komputer PC. Ipad musi być mocno mobilny. Dużo wygodniejszy i mobilniejszy jest ipad 10.5 i ten rozmiar jest dla mnie idealny. To jednak tylko moja opinia, przeszedłem wcześniej przez ipady 9.7, 12.9 i teraz 10.5.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#15 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2017 - 21:31

@up
Skoro już temat rozwinął się w tę stronę, pozwolę sobie spytać: A jak z oddokowaniem i rozłączeniem klawiatury w takich wypadkach? Bardzo niewygodne korzystanie z tego? Pytam, bo posiadam 9.7'' i tu komfort jest na granicy, rozłączenie pomaga (kwestia tylko „przyzwyczajenia” kciuków), a zastanawiam się nad większym. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych