Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z uaktualnieniem Lion Server do Sierra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 swiezymakowiec

swiezymakowiec
  • 12 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 08:55

Witam.

Po kilku latach przerwy wróciłem do maków. Zakupiłem MacMini Server w tej wersji jak w linku tyle że z dyskiem SSD:http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac-mini-core-i7-2.0-mid-2011-server-specs.html

Żeby "wyzerować" komputer odpaliłem go z command+R, wymazałem dysk i zainstalowałem z pomocą internetu z AppStore dedykowany do tego modelu OS X 10.7.5 - taki się się ściągnął i zainstalował.

Postanowiłem uaktualnić system i zgodnie z podpowiedzią "Uaktualnienia" w AppStore. Ściągnąłem, otworzyłem i pojawił się komunikat jak na pierwszym zdjęciu. Kliknąłem "kontynuuj instalację" ponieważ funkcje serwera nie są mi potrzebne i kiedy wydawało się, że instalacja jest na finiszu pojawił się komunikat jak na zdjęciu nr 2. Ponowne uruchomienie oczywiście nic nie daje  :(

Oficjalnych instalek OSX 10.10 i 10.11 już nie ma w AppStore.

Próbowałem zrobić bootowalnego pendiva z instalką Sierra ściągniętą z AppStore, wyzerować dysk i zainstalować Sierra na czysto. Ani przy pomocy DiskMaker (zdjęcie nr 3) ani przez wpisanie do Terminala odpowiednich komend nie mogę zrobić bootowalnego pendriva :( Zresztą nawet nie wiem czy ten sposób ominąłbym problem.

 

W związku z powyższym mam prośbę o pomoc: Jak uaktualnić system Lion Server do Sierra w wersji "nieserwerowej"?

 

Z góry dziękuję za wszelkie skuteczne sugestie.

Załączone pliki



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 czerwca 2017 - 09:15

Tworzenie bootowalnego pena z Sierra

https://support.appl.../pl-pl/HT201372

 

Odpal kompa z Pena (alt podczas włączania się komputera) i zanim będziesz instalować system to wybierz narzędzie dyskowe i sformatuj dysk, najlepiej całość a nie wolumen tylko.

 

Powinno pójść gładko.

 

Stracisz appkę Server, jeśli będziesz chciał ją jeszcze kiedyś mieć to masz dwa wyjścia:

1) Kupić w App Store

2) Zrobić reinstall z internet recovery (to co zrobiłeś wcześniej) i przeprowadzić prawilny upgrade. Jak już zauważyłeś zadanie trudne bo nie ma pośrednich wersji systemu, ale z google dasz radę ściągnąć obraz instalacyjny na przykład 10.10, który się zainstaluje i pozwoli podnieść wersję Servera


Użytkownik imrik edytował ten post 14 czerwca 2017 - 09:18


#3 swiezymakowiec

swiezymakowiec
  • 12 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 11:33

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Poddany przez Ciebie pomysł sam chciałem zastosować ale (jak wspomniałem wyżej) stosując się do instrukcji w podanym przez Ciebie linku nie udaje mi się zrobić bootowalnego pena z instalką Sierra. Po wpisaniu całego polecenia wyskakuje monit o hasło - po wpisaniu hasła nic się nie dzieje. Tak to wygląda:

 

borsuk:~ borsuk$ sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app
Password:
borsuk:~ borsuk$ 
 
Dodam tylko że pena sformatowałem do nazwy "MyVolume"
 
???


#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 czerwca 2017 - 16:31

To polecenie uruchamia moduł zawarty w pliku instalacyjnym macOS Sierra. Może z jakiegoś powodu ten moduł się nie uruchamia.

 

Polecenie zakłada, że

- Plik instalacyjny Sierra jest pobrany z App Store i pozostawiony tak jak był pobrany, w katalogu Aplikacje

- Pendrive nazywa się MyVolume i jest włożony do portu USB w laptopie

- polecenie jest uruchamiane na koncie z uprawnieniami admina i podajemy hasło konta na którym jesteśmy zalogowani.

 

Spróbuj może od tej strony http://lifehacker.co...rive-1786853248



#5 swiezymakowiec

swiezymakowiec
  • 12 postów

Napisano 14 czerwca 2017 - 17:07

Wszystkie trzy założenia są spełnione. Wieczorem spróbuje narzędzia z linka.
Dziękuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych