Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plus. Jakiekolwiek przeciwskazania dla posiadacza iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#26 mario1988

mario1988
  • 42 postów

Napisano 31 lipca 2017 - 07:51

Pojawia się taki komunikat podczas włączania LTE i tylko wtedy.

Załączone pliki



#27 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 sierpnia 2017 - 09:40

Jak piszesz WiFi-calling w T-Mobile albo Orange to ktoś pomyśli, że pojedzie to Turcji, Egiptu, Tunezji i będzie dzwonić z hotelowego WiF- za darmo. Nic z tego. Operator (Orange, T-Mobile) to za mało, trzeba mieć jeszcze wykupiony abonament.

 

Na przykład T-Mobile, w niektórych (tych w fajnych wypasionych) biznesowych abonamentach T-Mobile z wliczonymi pakietami minut poza UE WiFi Calling jest zablokowany.

 

Co nie zmienia faktu, że w Plusie nie uświadczysz ani WiFi Calling (które głównie się sprawdza tam gdzie masz kiepski zasięg sieci) ani VoLTE.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#28 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 sierpnia 2017 - 10:23

Ja swojego pierwszego iPhone (wersja 7) mam w Plusie od pół roku. Byłem w tej sieci już wcześniej, a przesiadając się z Androida nie wiedziałem o problemach na linii Plus - Apple. Na początku działało OK (pomijając konieczność przyzwyczajenia się do aktualizacji ustawień MMS po każdej aktualizacji systemu, a potem zrestartowaniu telefonu, bo dopiero wtedy MMS działają prawidłowo).

 

Od kilku tygodni mam jednak problemy z internetem. Niby LTE wszędzie łapie, ale czasami telefon mimo zasięgu na poziomie 2-3/5 kresek traci połączenie z internetem. Objawia się to tym, że np. wchodzę na jakąś stronę i wczytywanie jej praktycznie zawiesza się. Przełączenie na Wifi i z powrotem na LTE nie pomaga. Pomaga jedynie włączenie i wyłączenie trybu samolotowego (lub restart telefonu).

 

Najgorsze w tym jest to, że gdy telefon leży sobie spokojnie to nie wiem czy internet mam czy nie, więc zdarza się np. przegapić jakieś maile czy inne powiadomienia, które przychodzą dopiero gdy zorientuję się, że internet znów się zepsuł i przełączę tryb samolotowy. Strasznie upierdliwe.

 

Poważnie myślę o zmianie sieci. Z Orange mam bardzo złe doświadczenia, a Play ostatnio ma tragiczne opinie. T-Mobile to jedyna sieć, której jeszcze nigdy nie testowałem (ani Ery, którą różowi kupili), więc jest silnym kandydatem do przetestowania. Niestety aktualna umowa obowiązuje jeszcze do kwietnia 2018.



#29 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 03 sierpnia 2017 - 10:49

Coś podobnego dzieje się też na Play. Trzeba tryb samolotowy na kilka sekund włączyć a następnie wyłączyć i wraca do normy.


Użytkownik imrik edytował ten post 03 sierpnia 2017 - 10:49


#30 Najki

Najki
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 sierpnia 2017 - 10:50

Coś podobnego dzieje się też na Play. Trzeba tryb samolotowy na kilka sekund włączyć a następnie wyłączyć i wraca do normy.

 

Kolejny argument przeciw tej sieci :)

Zobaczymy czy T-Mobile dorobi się ciekawej oferty do kwietnia 2018.



#31 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2017 - 11:13

Mam iP7 i iP SE, oba w Plusie i przy włączeniu LTE nie miałem takiego komunikatu. Wszystko działa jak należy. Dodam jeszcze, że mam w pracy tragiczny zasięg (tak zbudowany sklep) 1 do 2 kropek 3G. W poprzednim telefonie HTC10 internet kompletnie mi nie działa, na iP7 śmiga wszystko, wszystko się otwiera i ładuje. Jestem w szoku.


Użytkownik JacentyEsz edytował ten post 03 sierpnia 2017 - 11:15


#32 Germ@n

Germ@n
  • 183 postów
  • Płeć:

Napisano 10 sierpnia 2017 - 14:53

Oj, niepokoi mnie to, co tu czytam. :(

Kupiłem iPhone i za chwilę mam w planie dołączyć właśnie do sieci Plus...

Z jakością połączeń nie ma większych problemów?


iPhone 15 blue.


#33 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 10 sierpnia 2017 - 15:40

Nie ma. Jedyną upierdliwością jest dopisywanie ustawień MMS po praktycznie każdej aktualizacji iOS. Reszta działa.



#34 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 11 sierpnia 2017 - 08:53

Nie ma. Jedyną upierdliwością jest dopisywanie ustawień MMS po praktycznie każdej aktualizacji iOS. Reszta działa.

 

 

Po wyjęciu z pudełka działa dzwonienie i SMS właściwie.

MMS+Internet+Tethering wymaga uzupełniania ustawień.

 

Nie wiem jak jest z poniższymi bo już dawno z Plusa nie korzystam:

- Połączenia konferencyjne - możliwe że zależy od taryfy.

- Powiadomienia o próbie połączenia - komunikat na ekranie telefonu a nie SMS.

 

"Reszta" z tego co wiem to nie działa na Plusie i działać nie będzie tak długo aż umowy z Apple nie podpiszą.

- Visual Voice Mail.

- VoiceHD

- VoLTE.

- FaceTimeoLTE

- WiFi-Calling.



#35 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 11 sierpnia 2017 - 11:01

Po wyjęciu z pudełka działa dzwonienie i SMS właściwie.

MMS+Internet+Tethering wymaga uzupełniania ustawień.

 

Nie wiem jak jest z poniższymi bo już dawno z Plusa nie korzystam:

- Połączenia konferencyjne - możliwe że zależy od taryfy.

- Powiadomienia o próbie połączenia - komunikat na ekranie telefonu a nie SMS.

 

"Reszta" z tego co wiem to nie działa na Plusie i działać nie będzie tak długo aż umowy z Apple nie podpiszą.

- Visual Voice Mail.

- VoiceHD

- VoLTE.

- FaceTimeoLTE

- WiFi-Calling.

 

Sam Internet nie wymaga ustawień - działa od razu, przynajmniej mi zawsze działał ;) Co do reszty to zgoda - albo ustawienia (i to przy każdym update iOS) albo nie działa.



#36 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2017 - 11:33

Dokładnie, tylko MMS trzeba ustawić. Co do samej sieci, byłem w każdej ale Plus jest pierwszą, w której nie dzwoniłem jeszcze do BOK, bo coś nie działa. Jestem dopiero 1,5 roku z 3 numerami z czego dwa to iPhone'y i wsio działa jak trzeba.



#37 Germ@n

Germ@n
  • 183 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2017 - 21:32

Co do samej sieci, byłem w każdej ale Plus jest pierwszą, w której nie dzwoniłem jeszcze do BOK, bo coś nie działa. Jestem dopiero 1,5 roku z 3 numerami z czego dwa to iPhone'y i wsio działa jak trzeba.

 

Dzięki za dobre słowo.

Mam podobne doświadczenia z tą siecią, tyle, że do tej pory bez iPhona.


iPhone 15 blue.


#38 Patryk7588

Patryk7588
  • 2 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 23:17

HD Voice oczywiście działa w Plusie.
Jak napisano wcześniej, jedynym problemem jest konieczność wpisywania konfiguracji MMS.

#39 winmac

winmac
  • 105 postów

Napisano 08 września 2017 - 12:21

Nie jest tak różowo, że "wszystko" działa. Mam IOS 10.3.3 i opcja hot spot działa tylko przez kabel USB, przez WiFi nie zaskakuje. Znowu jest jakieś "akuku" po upgradzie IOS, nie wiem z jakiego pwoodu, bo w 'Dane sieci komorkowej' mam wpisy 'plus' oraz 'mms' tam gdzie trzeba.



#40 Germ@n

Germ@n
  • 183 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2017 - 13:04

Mam IOS 10.3.3 i opcja hot spot działa tylko przez kabel USB, przez WiFi nie zaskakuje.

 

Czy pozostali forumowicze mogą potwierdzić, że taki problem występuje?

Też mam 10.3.3 i niebawem będę w Plusie.

W salonie mówią w kontekście iPhone'a "tylko" o konieczności zmiany ustawień MMS.


iPhone 15 blue.


#41 winmac

winmac
  • 105 postów

Napisano 14 września 2017 - 09:31

Kup sobie prepaid plusa za 5 zł i sam przetestuj, na moim iPhone SE nie udaje mi się na 10.3.3 odpalić funkcji hot spot przez WiFi niezależnie, czy idę po 3G czy po LTE, tylko po kablu a nawet wówczas modem funkcjonuje tylko dla komputera z którym jest połączony



#42 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 września 2017 - 05:54

Ech od dzisiaj jestem klientem plusha i co?
W Play miałem pełen zasięg lte a tu 2 kreski 3g :D
I to w Gańsku nad morzem.
Taka impreza

#43 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 30 września 2017 - 20:59

Ja jestem od dzisiaj Klientem plusha i użytkownikiem iPhone 8+ :)
Czy w Plushu są te wszystkie voltelte, wifi calling, hd voice itp?

#44 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2017 - 07:44

Nie, w Plusie tego nie ma.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#45 Derwasky

Derwasky
  • 36 postów

Napisano 05 października 2017 - 17:44

Kup sobie prepaid plusa za 5 zł i sam przetestuj, na moim iPhone SE nie udaje mi się na 10.3.3 odpalić funkcji hot spot przez WiFi niezależnie, czy idę po 3G czy po LTE, tylko po kablu a nawet wówczas modem funkcjonuje tylko dla komputera z którym jest połączony

Musisz w ustawieniach danych komorkowych na samym dole gdzie pisze hot spot w APN wpisac plus i wtedy dziala ale nie wiem jak z wifi

Użytkownik Derwasky edytował ten post 05 października 2017 - 17:44


#46 winmac

winmac
  • 105 postów

Napisano 07 października 2017 - 10:51

Kup sobie prepaid plusa za 5 zł i sam przetestuj, na moim iPhone SE nie udaje mi się na 10.3.3 odpalić funkcji hot spot przez WiFi niezależnie, czy idę po 3G czy po LTE, tylko po kablu a nawet wówczas modem funkcjonuje tylko dla komputera z którym jest połączony

Update: na 6s hot spot wifi na karcie plus też nie działa 



#47 Germ@n

Germ@n
  • 183 postów
  • Płeć:

Napisano 11 listopada 2017 - 14:20

Niebawem będę z ip7 w Plusie.
Czy powyżej opisywane problemy przeszły już do historii?
Problemy z wysyłaniem MMS ustępują ponoć po konfiguracji opisanej na stronie Plusa.

iPhone 15 blue.


#48 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 11 listopada 2017 - 14:53

Ja mam iPhone 8Plus w Plusie i nie narzekam :) trzeba było wpisać konfiguracje „plusowa” i wszystko śmiga

#49 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 15 listopada 2017 - 18:04

a VoWiFi ktoś testował w Plusie na IPhone?



#50 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 listopada 2017 - 18:06

Chyba nikt, bo w Plusie nie da się tego raczej włączyć.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych