Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro - ktory monitor wybrac ? Alternatywa do LG UltraFine 5k


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#26 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lipca 2017 - 06:31

Ja bym zwrócił ten ekran, przejściówkę, przewód i kupił dwa 4K jak pisze dexter jak masz taką możliwość.


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#27 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 15 lipca 2017 - 18:48

Apple powinno jak najszybciej wrocic do produkowania ekranow, to jest żałosne, że najlepszy dostępny u nich monitor nie jest kompatybilny z najlepszym dostępnym u nich sprzętem. ten drugi LG UltraFine 4k już całkowicie nie działa z Maczkiem Pro...  Monitora nie oddam bo na szczęście nie będzie tylko podpinany pod MacPro więc 5k mi się jeszcze przyda. Czekam na iMac Pro, jestem strasznie ciekawy jak to będzie się sprawować. 



#28 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lipca 2017 - 12:07

Apple powinno jak najszybciej wrocic do produkowania ekranow, to jest żałosne, że najlepszy dostępny u nich monitor nie jest kompatybilny z najlepszym dostępnym u nich sprzętem. ten drugi LG UltraFine 4k już całkowicie nie działa z Maczkiem Pro...  Monitora nie oddam bo na szczęście nie będzie tylko podpinany pod MacPro więc 5k mi się jeszcze przyda. Czekam na iMac Pro, jestem strasznie ciekawy jak to będzie się sprawować. 

 

Apple zawsze dbało tylko i wyłącznie o swoje zyski. W twoim przypadku im się udało bo i tak będziesz musiał zakupić nowego maka.

A wystarczyło kupić HP Z27q 27" IPS 5K i podłączyć go dwoma kablami mDP i miałbyś 5K.

iMac Pro raczej nie będzie wydajnościowym hitem, ze względu na swoją budowę. 

Za mało miejsca na chłodzenie.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#29 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 26 lipca 2017 - 14:10

Po to zalozylem ten temat zeby wybrac cos innego, szkoda ze nie napisales wczesniej o tym HP....

 

Odnośnie chlodzenia w iMac Pro to wydaje sie, że Apple znalazlo rozwiązanie. 

 

https://images.idges...724910-orig.gif

 

imac-pro-thermal-100724910-orig.gif


Użytkownik Para edytował ten post 26 lipca 2017 - 15:12


#30 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 lipca 2017 - 15:23

Kolega wyżej dobrze sugerował, że mogłeś od razu zwrócić tego LG, skoro nie spełnia twoich wymagań. Po za tym, dopiero niedawno to odkryłem. Właśnie po twoim wpisie. Wystarczyło zapodać w google "Mac Pro 2013 5K display" i wyskakuje link:
https://forums.macru...ac-pro.2010404/

I have a HP Z27q 27" IPS 5K Display connected to my nMP via two mini to DP cables. Works great, wonderful screen, no issues once I figured out which two nMP TB ports to use. These monitor are about $900 now days.

 

Co do sposobu chłodzenia iMaka Pro, to jak patrzę na to rozwiązanie, to mam w wyobraźni, jak to będzie hałasować.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#31 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 26 lipca 2017 - 15:34

Wiesz.. jednak trafilem na ten ekran wczesniej, podczas moich poszukiwan. Jest jeden problem, juz go nie produkuja i nie sposob go nigdzie kupic...

 

Mac Pro ma ogromny wiatrak i jest bardzo cichy. Wydaje mi sie ze nie zawala tego iMac'a Pro przez chlodzenie, w sumie to nigdy nie byl problem u Apple. iMac Pro ma inne rozwiazanie do chlodzenia niz "zwykly" iMac , dwa wiatraki zamiast jednego plus kanaly wentylacyjne w poziomie.

 

No i ten "Space Grey"  :wub:  hehe


Użytkownik Para edytował ten post 26 lipca 2017 - 15:35


#32 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 lipca 2017 - 16:00

Wiesz.. jednak trafilem na ten ekran wczesniej, podczas moich poszukiwan. Jest jeden problem, juz go nie produkuja i nie sposob go nigdzie kupic...

 

Mac Pro ma ogromny wiatrak i jest bardzo cichy. Wydaje mi sie ze nie zawala tego iMac'a Pro przez chlodzenie, w sumie to nigdy nie byl problem u Apple. iMac Pro ma inne rozwiazanie do chlodzenia niz "zwykly" iMac , dwa wiatraki zamiast jednego plus kanaly wentylacyjne w poziomie.

 

No i ten "Space Grey"  :wub:  hehe

 

a ja je widzę w sprzedaży:
https://allegro.pl/k...ga-ele-1-3-0511

Widziałem, że strasznie się uparłeś na tego LG i nie było sposobu, żeby cię przekonać. I tak byś kupił, bo ma jabłko. Nie wierzę, żeby ludzie wystawiając mu zaledwie 2+ byli z niego zadowoleni. A najwięcej na jedynek!

Ja, Dexter i rybak, mamy zupełnie inne podejście. Nie liczy się jabłko, lecz jakość, możliwości i cena.

Co do iMaka, to pożyjemy-zobaczymy.


Użytkownik Iro edytował ten post 26 lipca 2017 - 16:19

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#33 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 26 lipca 2017 - 16:24

Szukalem, pytalem, nie tylko tutaj ale i na innych forach. Odzew byl slaby, a sam na nic nie wpadlem oprocz ogromnie szerokiego monitora LG UltraWide ktory byl troche za duzy jak dla mnie. 

 

Wlasnie wystawilem recenzje tego monitora na 4 gwiazdki bo nie spotkalem sie z zadnym z tych problemow jakie sa opisywane przez innych. Przed zakupem rozmawialem z LG i upewnili mnie, ze nowe monitory zostaly poprawione i pozbyto sie tych bolaczek. Mam go juz ponad miesiac i jestem zadowolony. 

 

Jedyny tak naprawde "problem" to obsluga 4k zamiast 5k ale to wina Mac'a Pro a nie monitora o czym wiedzialem zanim kupilem monitor. 


Użytkownik Para edytował ten post 26 lipca 2017 - 16:24


#34 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 lipca 2017 - 16:39

..

Wlasnie wystawilem recenzje tego monitora na 4 gwiazdki bo nie spotkalem sie z zadnym z tych problemow jakie sa opisywane przez innych. Przed zakupem rozmawialem z LG i upewnili mnie, ze nowe monitory zostaly poprawione i pozbyto sie tych bolaczek. Mam go juz ponad miesiac i jestem zadowolony. 

 

Jedyny tak naprawde "problem" to obsluga 4k zamiast 5k ale to wina Mac'a Pro a nie monitora o czym wiedzialem zanim kupilem monitor. 

 

A to ciekawe, bo ja widzę, że ludzie piszący opinię w tym miesiącu w większości przypadków stawiają jedynki:

 

"Where do I start with this display? I keep getting kernel panics on my new Apple MacBook Pro 2017 model with this display. We bought a bunch of these from the Apple direct website and have issues with each one of them. These are not for a good business if you want something reliable. This display is not reliable and cannot recommend it, due to the multiple failures that exist. I called LG myself and they did some troubleshooting and said this monitor is "flaky". A $1299.99 display is flaky?"

 

"This is the highest resolution, brightest display I've ever seen. It easily beats the brightness of the 2017 MacBook Pro. But the speakers SOUND TERRIBLE, JUST LIKE EVERYONE SAYS! At the 2nd volume notch its' already *way* too loud, you have to use Option+Shift+Volume to "micro adjust" it down to make it not sound like someone tooting in a tin can. Absolutely terrible, and honestly makes it a huge waste of money... You can undoubtedly get a nicer screen without the terrible speakers for much less (not to mention the terrible mic, that's also really bad quality, sounds like you're in a giant hollow chamber). But the one hidden gem? The camera is higher quality than the MacBook's. Which honestly just makes me feel like Apple cheaped out on the MacBook. Way to go Apple, you're doing a fantastic job tarnishing your once-sterling brand... keep it up and you'll run it into the ground in no time!"

 

"I have tried my best to stick with this monitor, but ended up returning it today. For me, it did not work out. There are serious defects in this display, so I returned it and got myself a Thunderbolt Display from Apple and absolutely love it. 

This LG had problems , it keeps turning off on its own and then green lines would show up. Also had some random reboots too. 

Stay away from the LG and insist on the Apple genuine Thunderbolt, you will love it."

 

"1. Squeaky speakers. 

2. Problems with a video camera - sometimes it just doesn't want to start and I have to restart my laptop. 
3. Image retention problems (if you stay on 1 still image for a minute - you'll see it for another minute if you open another window). 

Because of the third problem I sent my monitor to a LG service on May, 22nd... and they promised to repair it by the end of August. 
Don't buy this monitor, don't repeat my mistake."

 

Tak, że masz na dzień dzisiejszy 173 opinie negatywne, przeciwko 97 pozytywnym. A i pewnie te pozytywne pisali ludzie twojego pokroju, którzy chcą jakoś usprawiedliwić swój zakup, mimo, że nie do końca spełnił ich oczekiwania.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#35 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 26 lipca 2017 - 16:42

Wiem, ciekawe, ale zauwaz ze te problemy wystepuja glownie z Mac Book'ami. 



#36 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 26 lipca 2017 - 16:54

 

 

 

Co do sposobu chłodzenia iMaka Pro, to jak patrzę na to rozwiązanie, to mam w wyobraźni, jak to będzie hałasować.

to jasne jak słońce, albo gorąco albo głośno, strumień powietrza puszczony przez taki labirynt musi hałasować, przy maksymalnych

obrotach to dopiero będzie gwizd, chyba jedyne naprawdę ciche komputery to stare maki pro



#37 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 26 lipca 2017 - 22:32

No ok, w takim razie PC tez bedzie halasował wiec nie rozumiem problemu. Silnik V12 też robi hałas ;) 



#38 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 02:30

No ok, w takim razie PC tez bedzie halasował wiec nie rozumiem problemu. Silnik V12 też robi hałas ;)

bzdury wypisujesz, silnik V12 jest praktycznie bezgłośny a na pewno bardziej cichy niż R4 ale jaki to ma związek z tematem?

ten wątek pokazuje, że jeśli chodzi o monitory 4/5K jesteś ekspertem a teraz jeszcze dokładasz do tego świetną znajomość

komputera, który nie istnieje, pogratulować, zgaduję, że jak Kubica pojawił się w F1 natychmiastowo stałeś się ekspertem od F1 ?

zluzuj trochę i posłuchaj ludzi, którzy mieli okazję pracować na kilkudziesięciu różnych komputerach, kwestionujesz wszystko

co nie jest po twojej myśli, to żenujące



#39 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 07:21

iMaci (nie wiem jak te z 2017 ale chyba ich konstrukcja chlodzenia bardzo nie odbiega od wczesniejszych) to napierniczaja tak glosno ze ciezko sie pracuje przy duzej obrobce wideo. dlatego mam nadzieje ze Mac Pro pojawi sie jak najszybciej



#40 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 lipca 2017 - 07:26

...

 

Odnośnie chlodzenia w iMac Pro to wydaje sie, że Apple znalazlo rozwiązanie. 

 

https://images.idges...724910-orig.gif

 

imac-pro-thermal-100724910-orig.gif

 

Nie wiem, czy ty uczyłeś się kiedykolwiek fizyki?

Popatrz na animację i zastanów się, co na tym obrazku jest nie tak?

Sama animacja jest bardzo ładna. Nie zaprzeczam.

 

Żeby chłodzenie było skuteczne, wystarczy tylko nieznacznie pomóc naturze. Czyli lekko przyśpieszyć naturalny przepływ powietrza z dołu do góry (gorące powietrze jest lżejsze od zimnego). A co mamy na obrazku? Podobne rozwiązanie było w makach pro do 2012 roku. Próbowano w poziomie wymuszać ruch powietrza.

Tu mamy pomieszanie z poplątaniem. Jak zimne powietrze może się krzyżować z gorącym? 


Użytkownik Iro edytował ten post 27 lipca 2017 - 07:55

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#41 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 27 lipca 2017 - 08:46

Przepraszam wszystkich, proponuje przeslać ten temat do inżynierów Apple. Kto by pomyślał, że pracując nad nową, najmocniejszą dotychczas maszyną nie posłuchali was na tym forum ? Miesiące testów i przygotowań pójdzie na marne bo wyczytaliście w kryształowej kuli, że nowy iMac Pro będzie tak głośny, ze nie bedzie sie dalo przy nim pracowac. W dodatku nie bedzie sie chłodził. Wybaczcie, ale proponuje poczekać do premiery i testów z tymi wypowiedziami. Nikt nie będzie kupował kota w worku.  

 

 

bzdury wypisujesz, silnik V12 jest praktycznie bezgłośny a na pewno bardziej cichy niż R4 ale jaki to ma związek z tematem?

ten wątek pokazuje, że jeśli chodzi o monitory 4/5K jesteś ekspertem a teraz jeszcze dokładasz do tego świetną znajomość

komputera, który nie istnieje, pogratulować, zgaduję, że jak Kubica pojawił się w F1 natychmiastowo stałeś się ekspertem od F1 ?

zluzuj trochę i posłuchaj ludzi, którzy mieli okazję pracować na kilkudziesięciu różnych komputerach, kwestionujesz wszystko

co nie jest po twojej myśli, to żenujące

 

Ale co mam sluchac bo nei rozumiem  ? pytalem sie o monitor, wszyscy jedynie sugerowali jak beznadziejny jest LG UltraFine 5k, a teraz nagle tyle pomocnych głosów.. Wow, poprostu Wow. 



#42 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 09:00

no jak nie udalo sie we wczesniejszych iMacach temu zaradzic to ten bedzie wyjadkowy, inz appla zagna prawa fizyki i bedzie amejzing



#43 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 27 lipca 2017 - 09:02

Mam w domu iMaca 27" i jakos mi nie przeszkadza jego "hałas". Przy najwiekszej pracy mój iMac i tak jest cichszy niż mój dysk zewnętrzny  :D  :D  Grunt żeby chłodzenie było wydajne.

 

Szukacie dziury w calym poprostu, a tak nawiasem mowiac to nie jest temat o iMac'u Pro. Dyskusja o tym sprzecie na pewno toczy sie gdzie indziej


Użytkownik Para edytował ten post 27 lipca 2017 - 09:04


#44 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 lipca 2017 - 09:07

Mam w domu iMaca 27" i jakos mi nie przeszkadza jego "hałas". Przy najwiekszej pracy mój iMac i tak jest cichszy niż mój dysk zewnętrzny  :D  :D  Grunt żeby chłodzenie było wydajne.

 

Szukacie dziury w calym poprostu, a tak nawiasem mowiac to nie jest temat o iMac'u Pro. Dyskusja o tym sprzecie na pewno toczy sie gdzie indziej

 

Spokojnie. 

Cieszę się z twojego szczęścia. Tylko pamiętaj, że nie wszyscy myślą tak, jak ty.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#45 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 27 lipca 2017 - 09:12

Przeciez ja was nie uszczesliwiam na sile, to wy mnie dziwnie atakujecie za wybor ktory dokonalem.



#46 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 09:20

ciezko jest znalesc polaka co sie przyza do wydanie zle 5zl a co dopiero takiej sumy ;) tu nie chodzi o to zeby Tobie na zlosc robic, tylko o to ze moze ktos trafi na ten temat przed kupnem i przemysli zakup dwa razy


Użytkownik Wania edytował ten post 27 lipca 2017 - 10:39


#47 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 27 lipca 2017 - 09:42

Tak jak pisalem wczesniej, nie spotkalem sie z żadnym z tych problemów opisanych w złych recenzjach na stronie Apple przy połączeniu z Mac Pro. Nie wiem jak to wyglada przy polaczeniu z MacBook'iem. Jak jakis będzie przechodził obok to podepne i sprawdze i dam znać.


Użytkownik Para edytował ten post 27 lipca 2017 - 10:39


#48 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 27 lipca 2017 - 10:40

Tim sam do mnie zadzwonil, ale odmowilem. 



#49 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 27 lipca 2017 - 11:09

Tu mamy pomieszanie z poplątaniem. Jak zimne powietrze może się krzyżować z gorącym? 

Iro, spójrz dokładnie na ten gif. Nic się z niczym nie krzyżuje. Zauważ, że zimne powietrze jest wewnątrz obudowy, a gorące (po przejściu przez magiczny radiator) rozprasza się na zewnątrz.

Nt. wydajności i głośności takiego rozwiązania nic nie będę pisał - nie mam takiej wiedzy, a produktu nie ma na rynku.

Natomiast inna sprawa to matryca - na byłej uczelni mieliśmy iMaci 21,5" model z 2011 (około 30 sztuk) i każdy do którego siadałem miał problemy z plamami na matrycy.



#50 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 27 lipca 2017 - 12:51

Iro, spójrz dokładnie na ten gif. Nic się z niczym nie krzyżuje. Zauważ, że zimne powietrze jest wewnątrz obudowy, a gorące (po przejściu przez magiczny radiator) rozprasza się na zewnątrz.

 

 

Mylisz się. W iMakach powietrze zasysane jest jak to widać spodnimi dziurami. W obecnych modelach gorące powietrze wychodzi poprzez dziurę pod stopką, a z rysunku wynika, że w iMakach Pro będzie wydalane bokami.

 

 

Natomiast inna sprawa to matryca - na byłej uczelni mieliśmy iMaci 21,5" model z 2011 (około 30 sztuk) i każdy do którego siadałem miał problemy z plamami na matrycy.

 

Plamy tworzą właśnie przez te zawirowania powietrza wewnątrz. W efekcie powietrze razem z kurzem płynie przez matrycę co daje plamy. 

Jak widać na załączonym obrazku "inżynierowie" z Apple niczego przez lata się nie nauczyli i prawdopodobnie dalej będą pojawiać się plamy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych