Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skąd pobrać starsze wersje programów iWork?


Najlepsza odpowiedź torik-78856f3ad1 , 21 maja 2017 - 17:46

iWork kupiłem pudełkowy razem z kompem w 2008, później po wprowadzeniu MAS kolejną wersję już ze sklepu. Z nowym iMakiem dostałem jeszcze jedną darmową. Wszystko działało dobrze, na obu komputerach miałem pakiet. Ale starego przeinstalowałem na czysto w ElCapitan i teraz nie mam jak pobrać tych starszych wersji.

 

To w takim przypadku nie powinno być najmniejszego problemu z pobraniem programów, podczas instalacji powinien wywalić komunikat że nie zainstaluje się najnowsza wersja bo wymaga MacOS Sierra, ale zostanie zainstalowana wersja starsza odpowiednia dla Twojego systemu.

 

screen-5j_aqrrnrq.jpg

 

ja mam taki komunikat na El Capitan

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 21 maja 2017 - 08:31

Mam starszego kompa (iMac 2007 z ElCapitan). Raczej nie uciągnie Sierry.
Chciałbym pobrać na niego Keynote. Niestety po kliknięciu Pobierz domaga się aktualizacji systemu.
Jak można pobrać wersję działająca pod starszym OSX?
Sławek

#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 maja 2017 - 17:02

Jeżeli chcesz pakiet iWork pobrać po raz pierwszy to ma być problemy jakich doświadczyłeś. Gdybyś miał kiedyś już zakupiony pakiet iWork to nie ma problemu z pobraniem odpowiedniej wersji dla danego systemu. Niestety może nie udać Ci się pobrać żadnego z trzech programów z pakietu na obecnym systemie. Co do przejścia z El Capitan na Sierrę to nie polecam.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 21 maja 2017 - 17:17

A ten stary patent z instalacją wersji trial iWork '09 a następnie aktualizacją przez AppStore nie zadziała już?



#4 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 21 maja 2017 - 17:19

Jeżeli chcesz pakiet iWork pobrać po raz pierwszy to ma być problemy jakich doświadczyłeś. Gdybyś miał kiedyś już zakupiony pakiet iWork to nie ma problemu z pobraniem odpowiedniej wersji dla danego systemu. Niestety może nie udać Ci się pobrać żadnego z trzech programów z pakietu na obecnym systemie. Co do przejścia z El Capitan na Sierrę to nie polecam.

iWork kupiłem pudełkowy razem z kompem w 2008, później po wprowadzeniu MAS kolejną wersję już ze sklepu. Z nowym iMakiem dostałem jeszcze jedną darmową. Wszystko działało dobrze, na obu komputerach miałem pakiet. Ale starego przeinstalowałem na czysto w ElCapitan i teraz nie mam jak pobrać tych starszych wersji.



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 21 maja 2017 - 17:32

Jak jeszcze używałem ElCap, podczas próby pobrania dopisanych do konta Apple ID Keynote/Pages/Numbers z AppStore wyświetlała się informacja że najnowsza wersja nie będzie działała z tym systemem i w zamian zostanie pobrana ostatnia zgodna wersja tych programów. Czyżby Apple coś zmieniła po "uwolnieniu" tych aplikacji?



#6 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 maja 2017 - 17:46   Najlepsza odpowiedź

iWork kupiłem pudełkowy razem z kompem w 2008, później po wprowadzeniu MAS kolejną wersję już ze sklepu. Z nowym iMakiem dostałem jeszcze jedną darmową. Wszystko działało dobrze, na obu komputerach miałem pakiet. Ale starego przeinstalowałem na czysto w ElCapitan i teraz nie mam jak pobrać tych starszych wersji.

 

To w takim przypadku nie powinno być najmniejszego problemu z pobraniem programów, podczas instalacji powinien wywalić komunikat że nie zainstaluje się najnowsza wersja bo wymaga MacOS Sierra, ale zostanie zainstalowana wersja starsza odpowiednia dla Twojego systemu.

 

screen-5j_aqrrnrq.jpg

 

ja mam taki komunikat na El Capitan


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#7 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 21 maja 2017 - 18:33

ja mam taki komunikat na El Capitan

OK, dzięki, zadziałało. Mam natomiast pytanie na przyszłość. Planuję przekazać ten stary komputer wnukowi i założyć mu jego AppleID i konto w sklepie. Nie pobierze "swojego" iWorka? Musi zostać na moim? A co najmniej przełączać się od czasu do czasu.



#8 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 maja 2017 - 21:03

Niekoniecznie. iWork jest uwolniony (dostepny za free) i pewnie też pojawi się taki sam komunikat przy instalacji, należy go zignorować i instalować starszą wersję iWorka.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#9 xfilet

xfilet
  • 6 postów
  • SkądWrocław / Wołow

Napisano 01 grudnia 2017 - 00:57

Apple wyłączyło w Polsce możliwość ściągania starszych instalek wersji OSX. Próbuję ściągnąć działającą instalkę El Capitan by zainstalować świeży system po wymianie dysku na starszym kompie (late2011). Skąd pobiorę działająca instlkę El Capitan .app ? Nie chcę nowej Sierry. A wszystko co znalazłem nie chce działać :/



Robert

Życie jest za krótkie by zadowalać się byle czym …. 


#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 01 grudnia 2017 - 05:21

@up To nie ma absolutnie nic wspólnego z iWork. Chodzenie po prośbie też już wielokrotnie było. Wystarczy poczytać w odnośnym do każdego OS dziale.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych