Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 2012 mid niedziałająca klawiatura, touchpad i wysokie obroty wentylatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kross3r

kross3r
  • 14 postów

Napisano 19 maja 2017 - 17:06

Witam, zdecydowałem się dzisiaj na wymianę pasty termoprzewodzącej na własną rękę, znalazłem jakiś tutorial na yt i zabrałem się do roboty.

 

Niestety zaraz po poskładaniu wszystkiego do kupy szybko pożałowałem,

- po chwili wentylator rozkręca się do maksimum, system uruchamia się zdecydowanie zbyt długo,

- po włączeniu touchbar i klawiatura nie reagują. (próbowałem z zewnętrznymi - laptop reaguje, ale system uruchamia się w żółwim tempie).

- przy włączeniu z altem (przy wyborze dysku z którego ma startować) normalnie laptop reaguje na ALT i pojawiają się dyski do wyboru.

 

Podjąłem próbę zrobienia tego resetu bodajże SMC - laptop po wciśnięciu owych klawiszy i potem POWER UP'a normalnie się uruchamia, jakby tamtych nie widział.

 

Apeluję o pomoc i wybaczcie post laika.



#2 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 20 maja 2017 - 12:16

Moze sprawdz czy tasmy od touchpada i klawiatury dobrze podlaczyles. Rozbierz go na spokojnie i powoli dokladnie wszystko zloz. Jezeli bedziesz pewny podlaczen tasm to mozliwe ze uszkodziles cos na plycie glownej. Tez jestem laikem ale to by bylo pierwsze co bym zrobil :)

#3 kross3r

kross3r
  • 14 postów

Napisano 20 maja 2017 - 20:12

Tak też zrobiłem wczoraj, poskładałem i te same objawy.

Moim oczom rzuciło się coś innego - https://iv.pl/images/14196642199575319769.jpg

Kabelek już wcześniej wydawał mi się podejrzany, i trzymał na słowo honoru. Ewidentnie nie wytrzymał wyciągnięcia płyty. \

Tylko czy jeden taki kabelek może być odpowiedzialny za tyle rzeczy? 

Pozdrawiam  :blink:


http://myapple.pl/forums/topic/265891-macbook-air-a1466-mid-2012-nie-działa-klawiaturatouchpad-system-proces-wysoki/

 

identyczne objawy?



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2017 - 20:38

Tylko czy jeden taki kabelek może być odpowiedzialny za tyle rzeczy? 

 

Nie, bo to przewód od głośnika.

 

Sprawdź podłączenie klawiatury i gładzika. Możesz zrobić ich zdjęcie to można będzie ocenić czy nie są uszkodzone. Wentylator chodzi na maksymalnych obrotach na przykład właśnie kiedy odpięty jest gładzik. Oczywiście przyczyn takiego zachowania komputera może być jeszcze sporo, mogło na przykład zostać uszkodzone coś na płycie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych