Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp - niemożliwa edycja pliku info.plist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 antoonioo

antoonioo
  • 0 postów

Napisano 18 maja 2017 - 14:44

Dzień dobry!

 

Z racji tego, że muszę czasami skorzystać z programów pod Windows'em chciałem go zainstalować na dysku który wstawiłem zamiast dvd.

Chciałem uruchomić instalację z za pomocą Boot Camp Asystent lecz tam nie ma opcji instalacji z USB.

Znalazłem informację jak zmienić plik info.plist żeby uaktywnić tą opcję. Niestety mam problem z edycją ów pliku, tzn pokazuje mi się informacja, że nie mam uprawnień do edycji tego pliku.

 

Wybieram Aplikację -> Narzędzia -> klikam na Asystent Boot Camp -> wybieram "pokaż zawartość pakietu"

Następnie otwieram plik info.plist w programie Xcode. Jak próbuję coś zmienić to pokazuje się komunikat, że plik jest zablokowany (plik 1.tiff w załączniku)  klikam Unlock lecz pojawia mi się komunikat, że nie mogę nic zmieniać w tym pliku (plik 2.tiff w załącziku)

Próbowałem zmienić uprawnienia do tego pliku lecz pokazuje mi się komunikat, że nie można skończyć czynności; nie mam wymaganych uprawnień (plik 3.tiff w załączniku) Loguję się jako jedyny użytkownik urządzenia czyli jako Administrator.

 

Czy możecie mi podpowiedzieć co zrobić żeby móc edytować ten plik?

 

pozdrawiam!

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.tiff   42,55 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.tiff   31,77 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.tiff   17,89 KB   3 Ilość pobrań


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 798 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 maja 2017 - 16:52

1) skopiuj na bok, wyedytuj, skopiuj z powrotem - Finder poprosi o hasło, a jeśli nie, to sudo cp w Terminalu;

2) sudo vim w Terminalu ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 17:38

Tez mam taki sam problem. Kolega ftpd może dokładniej wyjaśnić sudo co trzeba zrobić. Słaby jestem komendach. Będe wdzięczny.

#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 lutego 2018 - 08:13

A SIP nie blokuje bootcampa teraz? Chyba trzeba najpierw to wyłączyć. Pamiętam, że jakiś dłuższy czas temu z tym walczyłem na kompie z padniętym DVD i musiałem SIP wyłączyć po prostu, ale mogło mi się po prostu tylko wydawać.


Użytkownik imrik edytował ten post 14 lutego 2018 - 08:13


#5 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 10:03

Dzieki za odpowiedz. To mam pytanie nastepne czy mam możliwość instalacji windowsa na imaku połowa 2010 roku? Nie mam napędu CD. 


Udoło się edytować jak zrobiłem tą operację.https://www.cleverfi.../help/1013-sip/



#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 lutego 2018 - 10:03

https://support.appl.../en-us/HT204048

 

Możesz zainstalować Windows 7 32/64 bit lub Windows 8.1 64 bit. Innych wersji Twój komputer nie obsługuje poprzez bootcamp.

 

Dokładna procedura zależy od wersji komputera i asystent boot camp przez nią przeprowadza krok po kroku, Twój będzie mógł oficjalnie zainstalować Windows tylko z napędu DVD wbudowanego w komputer jeśli dobrze kojarzę.

 

Sposób z edycją pliku info jest poprawny i działa, po prostu od tego czasu gdy to "wynaleziono" sporo się zmieniło, na przykład wszedł System Integrity Protection, który moim zdaniem musisz wyłączyć by mieć możliwość wyedytowania tego pliczku.

 

Powinieneś zrobić kopię całego asystenta bootcamp na zewnętrznym nośniku, wyłączyć SIP, wyedytować plik info tak by dał Ci możliwość instalacji z pendrive (asystent bootcamp zaoferuje Ci możliwość wskazania pliku ISO z instalatorem Windows i wykona pendrive instalacyjnego zawierającego instalator Windows i narzędzia bootcamp dla Windows).



#7 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 12:24

Dziekie za odpowiedz kolego. Niesetety mam kolejny problem. Bootcamp tworzy pendriva i cała resztę wszytko ładnie pieknie i robi restart na końcu jak już wszytko sobie zgra na pena , lecz niestety instalka nie rusza po prostu robi restart systemu mac i to wszystko. Nie odpala instalki z windowsem. Pomoże ktoś?



#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 lutego 2018 - 12:51

To naturalna konsekwencja tego że wersja asystenta boot camp którą masz powinna korzystać z płyty zamiast z pendrive jako źródła instalatora windows i tak restartuje Ci komputer, że oczekuje płyty DVD z instalatorem na wejściu a jej tam nie ma bo podmieniłeś napęd DVD na drugi dysk.

Pomóż mu wybierając pendrive do rozruchu wciskając alt na klawiaturze przy uruchamianiu się komputera i wybierając pendrive z listy (chyba jako EFI będzie oznaczone, ale kij wie bo nie napisałeś jakiego Windowsa chcesz tam instalować).

 

Kolejną rzeczą jaka może Cię spotkać to konieczność użycia komendy bless na partycję Windows, gdy ten się już zainstaluje, aby wymusić uruchomienie komputera z tej partycji w trybie legacy. W innym wypadku komputer albo odpali się z MacOS albo odpali się z Windows ale nie będzie umiał obsłużyć żadnego akcesorium USB. Przy czym powtórze się, coś takiego MOŻE się wydarzyć, ale nie musi.

https://myapple.pl/f...ury-ani-myszki/

 

Wynika to z faktu, że instalator Windows restartuje komputer w połowie procesu instalacji i komputer powinien się odpalić ze swojej partycji Windows aby ją kontynuować, ale że Twoja wersja asystenta boot camp jest zmodyfikowana aby wymusić instalację z pendrive a nie napędu DVD to może być tak że komputer w połowie instalowania Windows zrobi restart do swojej domyślnej partycji - z systemem macOS.


Użytkownik imrik edytował ten post 14 lutego 2018 - 12:53


#9 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 14 lutego 2018 - 13:20

No tak ale jak zrobie z ALT to mam widzi pen EFI instalaka sie odpala windowsa 7 64 bit dochodzi do momentu gdzie mam wybrać dysk insatlacji i tam jest jedna partycja BOOTCAMP ale nie mogę na niej zainsatlowć. Mam ją sformatować?



#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 lutego 2018 - 23:41

Przeczytaj może instrukcje bootcamp najpierw :)

Tak partycja bootcamp musi być sformatowany przez instalatora Windows

#11 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 15 lutego 2018 - 09:02

Sformatuj partycję systemu Windows

Po wykonaniu wszystkich czynności Asystenta, komputer Mac uruchomi się ponownie i wyświetli instalator systemu Windows. Gdy zobaczysz pytanie, gdzie zainstalować system Windows, wybierz partycję BOOTCAMP, a następnie kliknij opcję Format.

Ten krok jest niezbędny tylko wtedy, gdy do zainstalowania systemu Windows używasz pamięci USB lub napędu optycznego. W innych przypadkach właściwa partycja jest wybierana i formatowana automatycznie.

 

ale ja jej nie mogę sformatowć nie pozwala sobie.



#12 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 15 lutego 2018 - 09:26

Jaki komunikat? Wpiszemy w google i zobaczymy jak sobie z tym poradzić.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych