Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloudPhoto generuje zbędny ruch w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Christoph Kater

Christoph Kater
  • 3 postów

Napisano 18 maja 2017 - 11:38

Witam,

 

to moj pierwszy post tutaj, wiec prosze o wyrozumialosc jesli czegos od razu nie sprecyzuje tak aby dla Was, wyjadaczy w temacie jabuszka, bylo od razu jasne.

Powiem szczerze, dotychczas niespecjalnie sie interesowalem produktami Apple, i gdyby nie koniecznosc zawodowa pewnie bym sie nigdy nie zaiteresowal, ale...

 

mam taki oto problem:

 

iPhone 6s ma na sobie 70GB zdjec, poprzez iCloud synchonizuje je sobie z iPad´em i Notebookiem na Win7 Pro i tu pojawia sie problem. od rakiegos czasu iCloud na Windowsie sciaga nieustannie zdjecia z chmury.

Wylaczylem te funkcje w samym kliencie iCloud dla windows ale proces i tak dziala w tle, jedynie gdy ubije procesu recznie natezenie ruchu w sieci wraca do normy. Po kazdym restarcie systemu "haczyk" w iCloud jest ustawiony i prosces ponownie leci w tle. Mam tez wrazenie, jakby za kazdym razem proces rozpoczynal sie od nowa....

 

Ma ktos z was pomysl , co jest nie tak ? Moze ktos mial podobny problem .

 

Pozdrawiam

Krzychu



#2 iLuk45z

iLuk45z
  • 595 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 20 maja 2017 - 17:49

Wiesz 70GB zdjęć to dość duża ilość i komputer musi je sobie ściągnąć z chmury aby mieć je na dysku. Takie coś może potrwać dość długo. Ja mam ok 10GB i pierwszy raz gdy zainstalowałem iCloud dla PC trwało to ok 2-3h, a ty tego masz 7x więcej. Dochodzi do tego prędkość internetu. Masz najnowszą wersję iCloud dla PC (6.2.2.39) Do tego ta apka synchronizuje się tylko wtedy jeśli doją nowe zdjęcia na iPhone a u ciebie też na iPadzie. Gdy zrobię zdjęcie swoimi ipkiem to po ok 2-3min zdjęcie mam już na kompie. Co mogę zasugerować, to zostaw włączony komputer na cały dzień/noc kiedy idziesz do szkoły/studia/pracy i zobacz co się stanie, jak klikniesz na ikonę chmury w zasobniku pojawi ci się okno pierwsza część to Zdjęcia iCloud druga to iCloud Drive, pod zdjęciami iCloud masz info kiedy była ostatnia aktualizacja pokazuje w minutach a potem godzinę. Jeśli apka ściąga jakieś zdjęcie na komputer to powinna być informacja pobieram zdjęcia/e lub synchronizuje. Zobacz jak jest u ciebie.


iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple  iPads --> iPad Mini 4 WiFi Space Grey -> iPad Air 32GB Silver WiFi+LTE -> iPad 7th Gen 32GB WiFi+LTE -> iPad 9th 64GB WiFi Sapce Grey


#3 Christoph Kater

Christoph Kater
  • 3 postów

Napisano 22 maja 2017 - 06:58

Wiesz 70GB zdjęć to dość duża ilość i komputer musi je sobie ściągnąć z chmury aby mieć je na dysku. Takie coś może potrwać dość długo. Ja mam ok 10GB i pierwszy raz gdy zainstalowałem iCloud dla PC trwało to ok 2-3h, a ty tego masz 7x więcej. Dochodzi do tego prędkość internetu. Masz najnowszą wersję iCloud dla PC (6.2.2.39) Do tego ta apka synchronizuje się tylko wtedy jeśli doją nowe zdjęcia na iPhone a u ciebie też na iPadzie. Gdy zrobię zdjęcie swoimi ipkiem to po ok 2-3min zdjęcie mam już na kompie. Co mogę zasugerować, to zostaw włączony komputer na cały dzień/noc kiedy idziesz do szkoły/studia/pracy i zobacz co się stanie, jak klikniesz na ikonę chmury w zasobniku pojawi ci się okno pierwsza część to Zdjęcia iCloud druga to iCloud Drive, pod zdjęciami iCloud masz info kiedy była ostatnia aktualizacja pokazuje w minutach a potem godzinę. Jeśli apka ściąga jakieś zdjęcie na komputer to powinna być informacja pobieram zdjęcia/e lub synchronizuje. Zobacz jak jest u ciebie.

 

Dzieki za zainteresowanie,  pierwszym co zrobilem, to uzbroilem sie w cierpliwosc i ... od dwoch tygodni nie ma zmian. w domu mam lacze 150MBit, w Pracy 10na szkieletowym, w terenie LTE+ bez ograiczen danych. Wiec predkosc lacza nie stanowi tu problemu. Aplikacje mam zawsze up2date. Programy antywirusowe niczego nie znajduja - robilem skany na neutralnym systemie. Przegladalem zdarzenia i logi firewalla - tu zdaje sie byc czysto, pakiet testowy wyslany do servera iCloud nie bladzi po drodze. Jak pisalem tablet synchronizuuje sie bez problemow. Problemem jest dzialajacy w tle watek "ilcloudphoto.exe" dopiero jego zamkniecie powoduje powrot do normalnosci, natomist ten program zdaje sie zyc wlasnym zyciem. jak juz pisalem gdy zamkne ten proces i choc mam w iCloud odznaczona synchronizacje po jakims czasie proces znow jest aktywny i ponownie zatyka lacze. Mam wrazenie, jakby po sciagnieciu ca  20-30GB zaczynal od nowa i nadpisywal raz juz sciagniete pliki.

 

Na chwile obecna nie mam pomyslow, co moglbym jeszcze zrobic... stad moj post tutaj w nadziei, ze ktos moze mial juz podobyn problem i moze wspolnie znajdziemy rozwoazanie.



#4 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 22 maja 2017 - 07:18

Np. przeinstaluj apkę iCloud na Windowsie.

#5 Christoph Kater

Christoph Kater
  • 3 postów

Napisano 22 maja 2017 - 12:08

Np. przeinstaluj apkę iCloud na Windowsie.

 

to tez juz cwiczylem ....



#6 iLuk45z

iLuk45z
  • 595 postów
  • SkądŁDZ/Swansea

Napisano 23 maja 2017 - 11:13

Na kompie mam apke która mi pomogła z tym programem iCloud for PC, mój problem polegał na tym że od kilku aktualizacji miałem info że aplikacja wymaga aktualizacji aby móc kontynuować synchronizację, deinstalacja i instalacja nie pomagała cały czas to samo info, dopiero ten program pomógł mi odinstalować program kompletnie wraz ze wpisami do rejestru potem restar komputera instalacja na nowo i już tego problemu nie mam. Może u ciebie też by to pomogło. Jak wrócę do domu to podam ci nazwę do programu ew linka do niego.

iPhone 3G 16GB-> iPhone 3GS 16GB -> iPhone 4 16GB Black -> iPhone 4S 16GB Black -> iPhone 5 16GB Black -> iPhone 6S 16GB Black -> iPhone SE 64GB Black -> iPhone 7 Plus 128GB (PRODUCT) Red -> iPhone 8 Plus 64GB Rose Gold -> iPhone XR 128GB Black -> iPhone 12 mini 128GB Blue -> iPhone 13 128GB Midnight -> iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple  iPads --> iPad Mini 4 WiFi Space Grey -> iPad Air 32GB Silver WiFi+LTE -> iPad 7th Gen 32GB WiFi+LTE -> iPad 9th 64GB WiFi Sapce Grey





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych