Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch vs Samsung Gear S3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 gosu001

gosu001
  • 81 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 22:34

Ja mam S3 z iPhone.

Można odebrać i prowadzić rozmowę przez zegarek. Można także nawiązać połączenie wychodzące z zegarka.

SMSy i maile odczytasz w całości. Inne powiadomienia także (Slack, Facebook Messenger, Twitter itp).

Również zastanawiam się nad zakupem S3 (w parze z iP7+).

 

Czy po ostatnim update softu zegarka do Tizena 3.0 poprawiło się coś w kwestii integracji z iOS?



#27 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 grudnia 2017 - 23:05

Tizen 3.0 zmienił sporo w zegarku ale nie zmieniło się nic w kwestii iOS (mam iPhone 7+) + Gear S3.

Po pierwsze aplikacja towarzysząca na telefon oferuje sporo mniej niż odpowiednik na Androidzie (np. nie można kupować nic - dostępne tylko darmowe rzeczy).

Po drugie zegarek nawiązuje dwa równoczesne połączenia z telefonem przez BT. Jedno do połączeń głosowych a drugie do całej reszty. Problem w tym, że często jest zrywane połączenie BT odpowiadające za telefon, doprowadza mnie to do szału. Ogólnie fajne jest rozmawianie przez zegarek i często z tego korzystam. To drugie połączenie jest stabilne, zawsze natychmiast pojawiają się wszystkie powiadomienia.

Po trzecie telefon sparowany z zegarkiem wg. mnie działa tak ze 30% krócej. Można z tym żyć, ja w iP7+ po intensywnym używaniu mam wieczorem o 20:00 około 35 - 45 % baterii.

Po czwarte zegarek wg. producenta ma działać do 4 dni, u nie bezpiecznie to max dwa dni. Pod koniec drugiego dnia mam od 25 - 40 % baterii.

 

Jak coś więcej to pytajcie!


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#28 gosu001

gosu001
  • 81 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 23:26

Dzięki wielkie za odpowiedź!

 

Jeszcze z takich pytań, które nasuwają mi się na szybko:

 

1) Czy w połączeniu z iOS na zegarku działają takie aplikacje jak: mapy here, Spotify, Uber?

2) Czy istnieje możliwość czyszczenia powiadomień z zegarka? (Usuwamy powiadomienie na zegarku i znika ono też na telefonie)

3) Skoro nie można nic kupować to czy wybór darmowych tarcz zegarka jest wystarczający i da się znaleźć jakieś fajne opcje czy może dosyć ograniczony?



#29 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 grudnia 2017 - 08:59

Wybór tarcz już domyślnie jest nieporównywalny z zabawkami w AW.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#30 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 grudnia 2017 - 17:37

Dzięki wielkie za odpowiedź!

 

Jeszcze z takich pytań, które nasuwają mi się na szybko:

 

1) Czy w połączeniu z iOS na zegarku działają takie aplikacje jak: mapy here, Spotify, Uber?

2) Czy istnieje możliwość czyszczenia powiadomień z zegarka? (Usuwamy powiadomienie na zegarku i znika ono też na telefonie)

3) Skoro nie można nic kupować to czy wybór darmowych tarcz zegarka jest wystarczający i da się znaleźć jakieś fajne opcje czy może dosyć ograniczony?

1 - Spotify jest w sklepie (darmowe) i działa bdb - jednak wymaga konta Premium

2 - powiadomienia czyścimy tylko na zegarku

3 - tarcz jest mnóstwo !!!


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#31 Grafii

Grafii
  • 38 postów

Napisano 21 grudnia 2017 - 13:10

Panowie i Panie, czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania? Gear s3 + iPhone

1. Czy działa endomondo na gear s3 i czy współgra to z iOS?
2. Czy dziala Listonic, tzn czy mogę z zegarka oznaczać kupione produkty?
3. Czy można połączyć przypomnienia z iOS lub wydarzenia zapisane w kalendarzu iOS z gear s3? Żeby na zegarku wyskakiwało powiadomienie
4. Jest Apka skycash na zegarek? Jest gdzieś lista dostępnych aplikacj na system tizen?

#32 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 21 grudnia 2017 - 13:16

@Grafii tu np. znajdziesz trochę informacji o aplikacjach do gear s3.

http://forum.android...likacje/?page=5


Użytkownik tomk925 edytował ten post 21 grudnia 2017 - 13:20


#33 Grafii

Grafii
  • 38 postów

Napisano 21 grudnia 2017 - 14:38

@tomk925 dzięki... ale wg tej strony co podałeś nie da się już pobrać np. Listonic, a na stronie oficjalnej Gear S3 opisującej zegarek, nadal jest Listonic. To jak to w końcu jest? Działa czy nie? :) No i czy współgra to z jabłkiem?



#34 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudnia 2017 - 18:11

Endomondo działa na S3, co ciekawe także bez telefonu w pobliżu.


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#35 gosu001

gosu001
  • 81 postów

Napisano 27 grudnia 2017 - 20:31

Czy ktoś z użytkowników konfiguracji Gear S3 + iPhone otrzymał aktualizację softu zegarka do Tizen 3.0?

 

Podobno aktualizacja już wyszła, ale jak to u Samsunga jest niezłe zamieszanie, bo pierwsza wersja wyszła z błędami i Samsung ją zablokował do czasu wprowadzenia poprawek. Część użytkowników dostała update, ale były problemy z czasem pracy na baterii, więc wyszedł też dodatkowy patch poprawiający tylko to. W ostatnich dniach część osób dostała już pełny update do Tizen 3.0 zawierający poprawkę baterii, ale część osób (i z moich obserwacji wynika, że "przypadkowo" sporo z nich używa iPhone'ów) - w tym ja - update w ogóle nie dostało. Po wejściu w ustawienia i aktualizację pojawia mi się komunikat "Nie można zaktualizować oprogramowania. Wystąpił błąd sieci lub serwera. Spróbuj ponownie później".

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to u niego wygląda?



#36 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 14:32

@Up

Nie spiesz się tak z aktualizacją. Nic nie wnosi nowego, a z baterią może być różnie. Często na minus. Wersja 3.0 z poprawką nic nie zmieniła w tych przypadkach gdzie na 3.0 wzrosło zużycie baterii. Średnio z 4 dni zrobiło się max 3, a w wielu przypadkach o dużo mniej



#37 Grafii

Grafii
  • 38 postów

Napisano 28 grudnia 2017 - 19:22

Panowie skoro macie gear z iP to powiedzcie czy są i działają takie aplikacje jak Listonic, SkyCash, Tidal, Spotify?

#38 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 grudnia 2017 - 19:27

Panowie skoro macie gear z iP to powiedzcie czy są i działają takie aplikacje jak Listonic, SkyCash, Tidal, Spotify?

 

Spotify działa (tylko płatne).

Inne nie wiem.


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#39 Macmatt

Macmatt
  • 8 postów

Napisano 13 lutego 2018 - 13:01

Przymierzam się do kupna Gear S3 ale znalazłem w necie pełno informacji że często zrywa połączenie BT z iphone'ami. Nawet na stronie Samsunga jest info że z iphone'ami 6s z ios'em 10 i nowszym mogą występować problemy z połączeniem a tak się składa że akurat z tym Iphone'em chciałem go używać :( Znam chyba większość ograniczeń gear'a s3 gdy używa się go z iphone'ami i większość mi nie przeszkadza ale jak ma się co chwila rozłączać to już jest problem... Jak to jest z tym rozłączaniem może ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć że jest faktycznie tak kiepsko?

I jeszcze jedno pytanie o Spotify. Przeczytałem wcześniej w tym wątku że jest appka spotify na gear s3... ale czy da się używać zegarka tylko jako pilota do odtwarzanej muzyki poprzez spotify na telefonie bez instalowania appki na zegarku?



#40 Phate77

Phate77
  • 6 postów

Napisano 04 lipca 2018 - 10:49

Ja mam taki problem - kalendarz na Gear S3 wyświetla jako pierwszy dzień tygodnia niedzielę. GS3 + iP8. Problem nie występował w parze GS3+Galaxy S8. Na iP8 próbowałem na iOS 11 i teraz beta 12. Oczywiście lokalizacja i inne rzeczy ustawione na PL, na telefonie pokazuje się kalendarz "po naszemu" czyli tydzień rozpoczyna się od poniedziałku. Przegrzebałem wszystkie ustawienia w zegarku, w aplikacji Gear na iOS, opcje samego telefonu i zaczynam tracić nadzieję, może ktoś coś?



#41 keniutek

keniutek
  • 414 postów
  • Skąd3m

Napisano 04 lipca 2018 - 20:16

W telefonie na pewno jako pierwszy dzień tygodnia masz ustawiony poniedziałek?
Ustawienia > kalendarz > 1. dzień tygodnia

#42 radzik07

radzik07
  • 3 postów

Napisano 14 października 2018 - 09:23

Przeczytałem cały temat i chciałem zapytać - czy cos się w tym roku zmieniło, na plus lub na minus, jeśli chodzi o combo Gear+iPhone? Czy problemy z łączeniem nadal występują? Ilość tarcz, ficzurów, cokolwiek uległo zmianie? Dajcie proszę znać - jeśli używacie takiej konfiguracji - jaki jest ogólny aktualny feeling, czy warto w to iść.

#43 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 15 października 2018 - 15:20

Nic się nie zmieniło i nie zmieni z powodu polityki Apple. Nie warto.



#44 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 października 2018 - 19:29

Jeśli masz iPhone to tylko wygląd Samsunga może przemawiać, bo ten bije Apple Watch na łeb szyję. Reszta przemawia za AW. 


  • keniutek lubi to

iPhone 12 mini 


#45 mariuszfmario

mariuszfmario
  • 55 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 stycznia 2019 - 21:35

Ja mam Gear S3 Frontier od maja 2018 i łączyłem go z Samsung Galaxy S8 i Note8. Wszystko super, bateria przy włączonym AoD 2 dni.
Od tygodnia łączę go z iPhone 8 i... TRAGEDIA
Bateria w zegarku wytrzymuje 3/4dnia i to bez AoD, na standadowej tarczy (nie ze sklepu) i przy wyłączonym gps.
W przeciwnym razie znikało 15-20% na godzinę.

Nie polecam do iPhone.
Będę testował Garmin Fenix 3. Ktoś ma doświadczenie z połączenia Garmina z iPhone?

Mam tym samym na zbyciu półroczny Gear s3 frontier.

#46 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 stycznia 2019 - 01:38

Będę testował Garmin Fenix 3. Ktoś ma doświadczenie z połączenia Garmina z iPhone?


Miałem Garmin Fenix 5x i Fenix 5x Plus połączone z iPhone 8 Plus. Musisz mieć aplikację Garmin Connect. Wszystko funkcjonowało bardzo dobrze oczywiście na tyle, na ile ten zegarek pozwala - to nie jest zegarek typu AW. Dużo już o tym było na forum, poszukaj to znajdziesz wiele informacji.

#47 mariuszfmario

mariuszfmario
  • 55 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 lutego 2019 - 20:04

Czyli co? Tylko Apple Watch?

#48 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 lutego 2019 - 00:16

Czyli co? Tylko Apple Watch?

To zależy w jaki sposób chcesz korzystać z zegarka. Apple Watch to przede wszystkim smart watch, dopiero później zegarek "sportowy", bardziej z funkcjami zapisania konkretnej aktywności. Seria Garmin, ja konkretnie mogę odnieść się do Fenix 5x i 5x Plus, to zdecydowanie zegarki sportowe, bardzo wytrzymałe (akurat te konkretnie mają szkło szafirowe), z funkcjami smart zegarka - podgląd wiadomości/mail/messenger/telefon itp. Za pośrednictwem Garmina nie porozmawiasz, nie odpowiesz też na sms - to jest chyba tylko możliwe na Android i są tylko gotowe schematy odpowiedzi, ewentualnie możesz jakiś schemat swój wrzucić z telefonu (Garmin connect). Zdecydowaną przewagą Fenix-a jest bateria - u mnie tydzień spokojnie (3-4 razy siłownia + biegi) oraz analiza swoich aktywności, analiza snu, tętna itp. albo w garmin connect, albo na dedykowanej stronie internetowej. Bardzo fajne też było wyszukiwanie tras do biegania, na rower, korzystając z wbudowanych map. Jest bardzo dużo ciekawych, alternatywnych tarcz do wgrania, sporo aplikacji, np. Endomondo - to wersja tylko z Plusem, bo możesz odtwarzać muzykę prosto z zegarka, jak zgrasz z telefonu. Płatności Garmin Pay, jeżeli Twój bank ma taką możliwość. Ja jednak zmieniłem na Apple Watch 4, bo funkcje smart w AW są zdecydowanie lepsze niż w Garmin, jeden ekosystem, no i treningi w sumie też nie wypadają aż tak źle. Jakość snu mierzy, jak masz dedykowaną aplikację, bo w samym zegarku tego nie ma. Problem dla mnie to nadal bateria, bo przy mojej aktywności co 2 dzień zegarek jest na ładowarce, jak widzisz do Garmin to nie ma nawet porównania. Jakość według mnie też dużo gorsza, no ale i cena AW 4 "zwykłego" jest też dużo niższa niż 5x Plus. Reasumując - do sportu Garmin Fenix, do codziennego korzystania - Apple Watch.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 02 lutego 2019 - 00:20

  • mariuszfmario lubi to

#49 mariuszfmario

mariuszfmario
  • 55 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lutego 2019 - 20:19

Ok. Dzięki. Potrzebuję do codziennego użytku smartwatch.
Kupiłem Apple Watch 3.
  • damianmajk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych