Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

kaspersky, brak wirusów na MBP?


Najlepsza odpowiedź DanielF , 04 maja 2017 - 06:31

Antywirusy na maku robią więcej szkód niż pożytku - zwłaszcza przy aktualizacjach systemu. Jeśli pobierasz programy z legalnych źródeł i nie pobierasz "kodeków" i aktualizacji flash playera z podejrzanych stron to nic Ci nie grozi. Dla większości tych "wirusów" musisz podać hasło administratora :)

zwykle są w paczkach z np. pirackimi photoshopami itd.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niko911

Niko911
  • 54 postów

Napisano 03 maja 2017 - 22:40

Cześć,

 

Posiadam MBP Retina, 15-inch, Early 2013. Laptop jest w moim posiadaniu od momentu premiery. MBP używany codziennie do pracy, neta itd.
Postanowiłem po tych niespełna 5 latach zainstalować antywirusa Kaspersky ( wersję próbną na 30 dni ). Przeskanowałem cały komputer i.... okazało że nie znaleziono ani jednego wirusa (!). Szczerze, z jednej strony bardzo się ciesze natomiast z drugiej strony trochę ciężko mi w to uwierzyć. Zdarzało mi się klikać niechcący na "agresywne" reklamy które wyskakiwały np. podczas oglądania meczu online czy pobierania różnych rzeczy z neta dlatego tym bardziej mnie dziwi że antywirus nic nie znalazł. Chciałbym się spytać czy może ktoś miał podobnie po skanowaniu swojego komputera antywirusem ? Używa ktoś w ogóle antywirusa na maca? Nie wiem czy to ma znaczenie ale nawet nie aktualizowałem systemu i w dalszym ciągu pracuje na OS X 10.9.5


Użytkownik Niko911 edytował ten post 03 maja 2017 - 22:41


#2 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2017 - 06:24

To bardzo mozliwe

#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 04 maja 2017 - 06:31   Najlepsza odpowiedź

Antywirusy na maku robią więcej szkód niż pożytku - zwłaszcza przy aktualizacjach systemu. Jeśli pobierasz programy z legalnych źródeł i nie pobierasz "kodeków" i aktualizacji flash playera z podejrzanych stron to nic Ci nie grozi. Dla większości tych "wirusów" musisz podać hasło administratora :)

zwykle są w paczkach z np. pirackimi photoshopami itd.


Fallout ...war, war never changes...

#4 Niko911

Niko911
  • 54 postów

Napisano 04 maja 2017 - 20:56

Dziękuje za wasze wypowiedzi. Wychodzi więc na to że OSX to bardzo bezpieczny system ;)  



#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 maja 2017 - 12:45

Oraz Antywirus na Maca

Polecam lekturę. Niewiele się zmieniło.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych