Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny PDF (mozna zaznaczac tekst, ale nic sie nie kopiuje)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 marca 2006 - 11:33

Witam,

Czy ktos zetknal sie z PDFem, gdzie w Acrobacie mozna zaznaczyc tekst, natomiast nic sie nie kopiuje / wkleja?
Po wydruku do PDFa mam kiepskiej jakosci grafike (nie ma juz zaznaczania tekstu), tak samo otwierajac w Preview czy ColorSync Utility mam slabej jakosci grafike.
Czy mozna magicznie sprawic, by tekst byl kopiowalny (w security wszystko jest allowed)?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

PS. Z tej strony mozna pobrac ow plik (z prawej strony na gorze - View or Download) oraz to samo w formacie PostScript (konwersja nic nie zmienia, oprocz tego, ze mam strony obrocone o 90st. w prawo...).

#2 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 marca 2006 - 12:02

Dołączona grafika

To nie jest tekst, tylko zdjęcia (skany).

[ Dodano: 2006-03-09, 12:03 ]
Zobacz w tym dziale Download jest jeszcze opcja Images http://citeseer.ist....edpage/429361/2 i właśnie te zdjęcia są w PDFie.

#3 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 marca 2006 - 12:05

To nie jest tekst, tylko zdjęcia (skany).


No dobrze, ale co ze zrodlem w PS i dlaczego Acrobat pozwala zaznaczac tekst jako tekst?

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 marca 2006 - 12:32

Nie mam Acrobata, więc nie odpowiem co tam się dzieje.
W Preview klikając i "tekst" pojawia się odpowiednia kursor Dołączona grafika i można przeciągnąć nim gdzie się chce. Jednak tylko tyle. Tylko kursor się pojawia.

Czy w Acrobacie tekst podczas zaznaczania zosatje podświetlony na niebiesko? Czy tylko masz kursor tekstowy (jak w Preview)?

#5 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 marca 2006 - 12:35

Czy w Acrobacie tekst podczas zaznaczania zosatje podświetlony na niebiesko? Czy tylko masz kursor tekstowy (jak w Preview)?


Hmm.. w Preview w ogole kursor nie chcial mi sie pokazac.

Tak, w Acrobacie tekst zostaje podswietlony na niebiesko (stad moje zdziwienie).
Poza tym jakosc tekstu jest o wiele lepsza niz w Preview, ale byc moze chodzi o wygladzanie krawedzi, gdyz w duzym powiekszeniu widac ostre krawedzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych