Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

wymiana baterii - MBP 13 early 2011 gdzie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 15 kwietnia 2017 - 20:52

Dzień dobry, 

 

nadszedł moment wymiany baterii w moim MBP13, poczatek 2011. 

iMad, Cortland, iSpot - wymiana ok 600zl. Drogo. 

Jestem z Katowic, polecano mi MacHelp na Teatralnej. Korespondencja mailowa wzorowa, opinie obiecujace, wymiana baterii mozliwa, duzo tansza niz w autoryzowanych punktach. Odpowiedz na pytanie czy bateria byłaby oryginalna - "bateria taka sama jak w Panskim komputerze, oryginalna". Czy to mozliwe ze serwis sciaga oryginalne baterie,a koszt wymiany jest blisko 200zl nizszy niz w Cortlandach, iMadach i iSpotach, czy raczej fejk?

 

Nie chce przeplacac, ale nie chce tez mieć jakiejś gównianej baterii w środku. 

 

Proszę o pomoc - czy to może być oryginał, czy raczej fejk. Skad taka roznica w cenie?

 

Wesołych Świąt



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:03

Temat wałkowany, a odpowiedź jedna - TYLKO autoryzowany serwis wymienia baterię i ich nie można kupić od ręki.

Zachęcam do wysiłku i poszukania tego tematu.

"duzo tansza niz w autoryzowanych punktach"

czyli nie jest to oryginał lub regenerowana wersja lub inne dziwne historie, ewentualnie jakiś leżak magazynowy, który po latach do niczego się nie nadaje.

Podsumuję: stracisz 400 zł. a potem kolejne na naprawach układu ładowania i nawet płyty/zasilacza po takich "oryginałach"


Użytkownik DanielF edytował ten post 15 kwietnia 2017 - 21:07

Fallout ...war, war never changes...

#3 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:05

Ok, dziękuję i przepraszam



#4 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:06

Apple nie sprzedają baterii. Więc nie istnieje możliwości zakupu nowej oryginalnej baterii poza serwisem autoryzowanym. Jeżeli bataria naprawdę jest oryginalna, to nie jest nowa. Jeżeli jest nowa - nie jest oryginalna. 

Jeżeli szkoda kasy na nową oryginalnąnbaterię w serwisie autoryzowanym, to polecam kupić na Allegro zamiennik. Tylko nie "oryginał", a jakiś markowy. 



#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:11

dobry zamiennik kosztuje i tak ryzykujesz, że rozwali Ci maka.


Fallout ...war, war never changes...

#6 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:13

Nie, no, jesli bateria ma sluzyc kolejne 5-7 lat to nie szkoda kasy. Po prostu jestem "złotówą" i jak mogę zapłacić za to samo 400 zamiast 600 to wole 400. 

Podsumowując - wydając 600 w autoryzowanym mam pewność, że będzie to oryginalna, taka sama bateria, jaka była fabrycznie?

 

Ja sie nie znam na kompach od środka niestety - i pewnie gdyby mi ktoś wmówił że wydaję 400, a bateria jest oryginalna, bo np Cortland placi wiekszy czynsz za lokal - to bym uwierzył. 

Chciałbym mieć dobrą baterię nie przepłacając - stąd pytanie. 

O zamiennikach też czytałem, że raczej szit. No i ja sam tego nie wymienię... Bo nie umiem. 

 

Podsumowując - nie ma co szukać oszczędności i iść do autoryzowanego?



#7 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2017 - 21:21

wydając 600 w autoryzowanym mam pewność, że będzie to oryginalna, taka sama bateria, jaka była fabrycznie?

 

chyba że serwisanci włażą Cie podróbkę, a oryginał sprzedadzą na MacHelp :)

 

 nie ma co szukać oszczędności i iść do autoryzowanego?

 

Musisz sam zastanowić. Faktycznie serwis autoryzowany kasuje nie tylko za produkt oryginalny, ale za lokal, za autoryzację itp.



#8 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 15 kwietnia 2017 - 23:05

na iMad przeczytalem, ze oferuja... "OWC NewerTech to zamienne baterie do komputerów przenośnych Apple". Za 599zl. Hm... A to autoryzowany przedstawiciel... To jak to jest ?



#9 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 16 kwietnia 2017 - 08:49

To jest właśnie dobrej klasy zamiennik.



#10 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 16 kwietnia 2017 - 18:59

Ktos rowniez poleci ten zamiennik? @tommy73 miales, korzystasz? W necie malo opinii....



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 kwietnia 2017 - 21:34

Dzień dobry, 

 

nadszedł moment wymiany baterii w moim MBP13, poczatek 2011. 

iMad, Cortland, iSpot - wymiana ok 600zl. Drogo. 

...

W Twoim przypadku problem może polegać dodatkowo na tym, że Twój komputer nie jest już wspierany przez Apple:
https://support.appl.../pl-pl/HT201624
więc (przypuszczam, że) autoryzowany serwis najprawdopodobniej nie wymieni Ci baterii za 600zł.

 

Nie, no, jesli bateria ma sluzyc kolejne 5-7 lat to nie szkoda kasy. Po prostu jestem "złotówą" i jak mogę zapłacić za to samo 400 zamiast 600 to wole 400. 

Podsumowując - wydając 600 w autoryzowanym mam pewność, że będzie to oryginalna, taka sama bateria, jaka była fabrycznie?

 

Ja sie nie znam na kompach od środka niestety - i pewnie gdyby mi ktoś wmówił że wydaję 400, a bateria jest oryginalna, bo np Cortland placi wiekszy czynsz za lokal - to bym uwierzył. 

Chciałbym mieć dobrą baterię nie przepłacając - stąd pytanie. 

O zamiennikach też czytałem, że raczej szit. No i ja sam tego nie wymienię... Bo nie umiem. 

 

Podsumowując - nie ma co szukać oszczędności i iść do autoryzowanego?

Jak chcesz mieć pewność, że nie przepłacasz - to napisz / zadzwoń do KILKU serwisów autoryzowanych.

https://locate.apple.com/pl/pl/

http://myapple.pl/fo...82#entry2154788

Czasem wysyłając komputer na przysłowiowy "drugi koniec Polski" można zaoszczędzić nawet 10-15%

 

na iMad przeczytalem, ze oferuja... "OWC NewerTech to zamienne baterie do komputerów przenośnych Apple". Za 599zl. Hm... A to autoryzowany przedstawiciel... To jak to jest ?

Autoryzowane serwisy oferują zamienniki tylko do komputerów dla których wsparcie Apple zostało zakończone ( https://support.appl.../pl-pl/HT201624 ) , co potwierdza moje wcześniejsze przypuszczenie że w tym modelu oryginału za 600zł. prawdopodobnie już nie dostaniesz.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 kwietnia 2017 - 09:57

W Twoim przypadku problem może polegać dodatkowo na tym, że Twój komputer nie jest już wspierany przez Apple:
https://support.appl.../pl-pl/HT201624
więc (przypuszczam, że) autoryzowany serwis najprawdopodobniej nie wymieni Ci baterii za 600zł.

 

Ten model jest już vintage ale można w nim wymienić baterię na oryginalną w serwisie autoryzowanym, można nawet w starszych trzynastkach. Bateria jest ta sama co w modelu Mid 2012 i nie ma problemu z jej zamówieniem. Spokojnie za 600 a nawet trochę mniej można tę baterię wymienić Dlatego nie ma sensu nawet myśleć o zamienniku OWC za tę samą kwotę.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 crs88

crs88
  • 10 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 11:58

Mam nadzieje, ze bedzie, jak napisal @macsupport i faktycznie w jakims autoryzowanym sciagna mi oryginal i wymienią. Oby.



#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 23:41

Ten model jest już vintage ale można w nim wymienić baterię na oryginalną w serwisie autoryzowanym, można nawet w starszych trzynastkach. Bateria jest ta sama co w modelu Mid 2012 i nie ma problemu z jej zamówieniem. Spokojnie za 600 a nawet trochę mniej można tę baterię wymienić Dlatego nie ma sensu nawet myśleć o zamienniku OWC za tę samą kwotę.

A to nie jest tak, że te 600zł. (lub trochę mniej) to cena tzw. exchange ?
W przypadku komputerów, dla których okres wsparcia został zakończony - serwis nie może zrobić exchange, więc cena (jak napisałem wyżej) prawdopodobnie nie zmieści się w 600zł.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2017 - 06:59

Temat wałkowany tysiące razy. Zamykam.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych