Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przypadkowe trzaski podczas odtwarzania dźwięku MacBook Pro i7 16GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mleszcz2

mleszcz2
  • 4 postów

Napisano 12 kwietnia 2017 - 19:58

Witam. Zakupiłem ostatnio MacBooka Pro i7 16GB i zainstalowałem program Main Stage 3 (syntezator do gry na żywo) . Przy załadowaniu większej set listy z dźwiękami o większej wadze (40-60 MB) i próbie grania zdarzaja się co parę chwil dziwne trzaski w torze audio (taki rodzaj dźwięku jakbyś wtyk wyciągał z odpalonego wzmacniacza). Obciążalność CPU na poziomie 50-60%. Zauważyłem też że po skończeniu słuchania muzyki obojętnie z czego (YT, iTunes) po ok. 1-2 minucie następuje samoistny trzask - tak jakby się coś włączało albo wyłączało. Nie wystepuje to zawsze ale często). Moje pytanie jest następujące: czy można jakoś zoptymalizować pracę karty muzycznej albo czegoś innego co może odpowiadać za te trzaski?



#2 mleszcz2

mleszcz2
  • 4 postów

Napisano 14 kwietnia 2017 - 09:59

Witam. Zakupiłem ostatnio MacBooka Pro i7 16GB i zainstalowałem program Main Stage 3 (syntezator do gry na żywo) . Przy załadowaniu większej set listy z dźwiękami o większej wadze (40-60 MB) i próbie grania zdarzaja się co parę chwil dziwne trzaski w torze audio (taki rodzaj dźwięku jakbyś wtyk wyciągał z odpalonego wzmacniacza). Obciążalność CPU na poziomie 50-60%. Zauważyłem też że po skończeniu słuchania muzyki obojętnie z czego (YT, iTunes) po ok. 1-2 minucie następuje samoistny trzask - tak jakby się coś włączało albo wyłączało. Nie wystepuje to zawsze ale często). Moje pytanie jest następujące: czy można jakoś zoptymalizować pracę karty muzycznej albo czegoś innego co może odpowiadać za te trzaski?

Ponawiam prośbę o pomoc. Czy nikt z Was nie spotkał się z takim problemem ?



#3 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 kwietnia 2017 - 11:06

Który to konkretnie macbook?


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#4 mleszcz2

mleszcz2
  • 4 postów

Napisano 14 kwietnia 2017 - 11:43

Który to konkretnie macbook?

MacBook Pro (15-inch Mid 2012) 2,3 Ghz i7 16GB  DDR3



#5 mleszcz2

mleszcz2
  • 4 postów

Napisano 17 kwietnia 2017 - 19:48

Który to konkretnie macbook?

Witam ponownie. Nagrałem filmik na którym słychać trzaski (przeskoki).

https://drive.google.com/file/d/0Bww1sz5__VsKU3kyaTRBQW93SFk/view?usp=sharing






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych